Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

dva win7 v jednom PC

Re: dva win7 v jednom PC

Příspěvekod Kermitak » 19 úno 2012 15:20

Paketovej filtr zadnej zrout vykonu neni (a staci ten co je ve win).
BTW jak vis, ze mas pocitac cistej, mas doma v siti IDSko? :]
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod TTT31 » 19 úno 2012 16:23

Jen jsem chtěl nadhodit, že si myslím, že je bezpečnost PC v domácích podmínkách dost nafouknutá bublina (aby lidi kupovali). IDsko nemám, jen jednou za čas projedu všecky PC doma pár antivirama, anti rootkitama apod. a už dlouho jsem nenašel nějakou pořádnou havět :)

Jo a žrout výkonu - kdyby to byl jen ten paketový filtr tak se to dá, ale dnešní firewally nejsou jenom to :) A jak si vzpomenu na aktualizaci antiviru, che :-D
Pořád tu hlavně platí, že největší bezpečnostní riziko vzniká mezi uživatelem a klávesnicí, můžeš mít 100 softwarových ochran a stéjně ti sou naprd, když je uživatel moula :)
je to dost offtopic, tak bych to nějak nerozpatlával :-)

EDIT: jinak jsem přemýšlel jak si stojí ty dva různé účty vs windows na net ve virtualboxu a musím uznat, že ten virtualbox je praktičtější.
Misto virtualboxu se dá použít VMware workstation, virtualbox jsem nezkoušel ale s vmware jsem spokojený.
TTT31

Příspěvekod Vuid » 19 úno 2012 21:28

TTT31 píše:Ohledně antivirů a firewallů: Nemám ani jedno už 3 roky a počítač mám pořád čistý... nejspíš ochrany poskytovatelů internetu + trocha uvažování kam klikat, se těmto žroutům výkonu vyrovnají :) nehledě na to, že když není člověk Iták, tak si antivirem jednoduše umaže něco co vůbec mazat nechtěl atd...

samozřejmě kdyby mě chtěla vyhackovat sestra z naší privátní sítě, tak by mi tyhle ochrany byly asi k hovnu :lol: ale většina lidí si fičí na kompletně své síti doma ne ... :)

Sorry, tomu se proste neda verit (ze pouzivas 3 roky pc pripojene k netu bez jakekoli ochrany a je ciste).
Vuid

Příspěvekod Kermitak » 19 úno 2012 21:54

V pohode, pokud se clovek chova rozumne a aktualizuje, tak neni problem.
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod Pytkin » 19 úno 2012 21:56

Vmware tusim neni free? Ci hej?
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod TTT31 » 19 úno 2012 22:39

VMware workstation je trial na měsíc, tam si vždycky vytvořím virtuální mašinku a pak ji spouštím v volně stažitelném vmwareplayeru. Každopádně mě minulý týden ve škole jedna doktorontka, co nás učí, přesvědčovala, že v vmwareplayeru jde virtualní mašiny i vytvářet... jestli je to pravda se dozvím na cviku tenhle týden :). Jestli je virtualbox opensource a funguje dobře, tak je to asi jednoduchší varianta. Wmware jsem uvedl jenom jako možnou alternativu.
TTT31

Příspěvekod TTT31 » 19 úno 2012 22:45

Vuid píše:
TTT31 píše:Ohledně antivirů a firewallů: Nemám ani jedno už 3 roky a počítač mám pořád čistý... nejspíš ochrany poskytovatelů internetu + trocha uvažování kam klikat, se těmto žroutům výkonu vyrovnají :) nehledě na to, že když není člověk Iták, tak si antivirem jednoduše umaže něco co vůbec mazat nechtěl atd...

samozřejmě kdyby mě chtěla vyhackovat sestra z naší privátní sítě, tak by mi tyhle ochrany byly asi k hovnu :lol: ale většina lidí si fičí na kompletně své síti doma ne ... :)

Sorry, tomu se proste neda verit (ze pouzivas 3 roky pc pripojene k netu bez jakekoli ochrany a je ciste).

Musíš vědět, kde na čisté péčko a pak je to už hračka :twisted: :D

Taky mi to přijde zvláštní, nicméně to tak opravdu je. Nejsem síťař, takže nevím jak fungujou sítě a uzly od providra netu, ale myslím, že je docela realná varianta, že mají svoje kontroly a firewally a že než se ke mě data dostanou, tak už jsou dávno prověřené a nabourat by mě tedy mohl jedině někdo z vnitřní sítě - máti nepíše po večerech červy apod, takže jsem v klidu :D Třeba se tu najde síťař, co tady ty moje fantazie uvede na pravou míru :)
TTT31

Příspěvekod Pytkin » 20 úno 2012 01:39

ja by som to skorej videl tak , ze mozes mat pocitace zavirene .. cele tri roky .. a ani o tom nevies , ze ponociach tvoje domace pocitace utocia na server ODS .. alebo FBI .. Alebo hackuju facebookove konto Karla Gotta ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod vras » 20 úno 2012 01:48

Presne. To je typicky vysledek.
vras

Příspěvekod TTT31 » 20 úno 2012 03:21

Pytkin píše:ja by som to skorej videl tak , ze mozes mat pocitace zavirene .. cele tri roky .. a ani o tom nevies , ze ponociach tvoje domace pocitace utocia na server ODS .. alebo FBI .. Alebo hackuju facebookove konto Karla Gotta ..

co oči nevidí, to srdce nebolí :D Karlíka je mi ale líto :wink:
TTT31

Příspěvekod Drumer » 20 úno 2012 17:07

Používáte nějaké ty programy co monitorují instalaci a pak jsou schopny je odinstalovat včetně registrů?stáhl jsem si comodo a funguje dobře...
Drumer

Příspěvekod dano » 20 úno 2012 21:35

Pytkin píše:ja by som to skorej videl tak , ze mozes mat pocitace zavirene .. cele tri roky .. a ani o tom nevies , ze ponociach tvoje domace pocitace utocia na server ODS .. alebo FBI .. Alebo hackuju facebookove konto Karla Gotta ..

a toto sa da vobec zistit?
dano

Příspěvekod Kermitak » 20 úno 2012 21:37

Jo, snadno, staci mrknout z jinyho stroje na provoz na siti. Pripadne pokud ti router ukazuje co pres nej tece. Ale pokud se clovek chova rozumne, neni problem mit nezavirovanej pocitac i bez antiviru.
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod dano » 20 úno 2012 21:41

Kermitak píše:Jo.

tak dik :-) skor som myslel ze sem date aj sposob ako... ako sa da zistit ze mam nejaky takyto hrozostrasny bazmeg v pececku, ktory nedokaze zistit ani antivir, ani spybot, ani ccleaner, ani ine testery
dano

Příspěvekod blueevil » 20 úno 2012 21:59

Ahoj,mam dotaz,jde nainstalovat do pc dva win7?na 1 rozdělený disk na 2 části,chtěl bych jeden na muziku a druhý na takové to "internetění".

da sa to, treba však si to odskušat, nieaky návod: http://forum.zive.sk/viewtopic.php?f=18 ... 9a699f74d5 da sa tam dat aj viac systemov, na začiatku loadingu ti nabehne možnost vyberu automaticky. osobne by som šiel do W7, žiadny Linux a použil antivir, dnes napriklad AVG je celkom schopny a nezatažuje system, niektory virus sa spušta sam, takže je to potreba monitorovat tou heuristickou analyzou. to že sa ti ale dokaže napriklad niekto dostat do počitadla cez IP ti ani firewall nepomože je dnes už zrejme
blueevil

PředchozíDalší

Zpět na PC