Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Graficka karta + 4 monitory (take strih videa)

Příspěvekod pharao » 15 bře 2016 00:37

Rad bych si pordil novou grafickou kartu a monitory. Jak jsem si tady procital fora, dosel jsem k zaveru, ze rozliseni pro DAW
je otpimalni ne vice jak 2K. Od monitoru budu cca 1m. Premyslim o 27'', 28'' ??

Moje hruba predstava je:
1x27'' Edit Window (nebo 28''), uprostred
1x27'' Mix Window (nebo 28''), napravo do reprobedny
1x20'' Plugin Window, pod levou repropednou
1xTV pro Video

Zaroven bych grafickou kartu rad pouzival okrajove pro strih videa. V sousednim foru
pc/pozadavky-na-strih-videa-t22937.html?hilit=graficka%20karta%20strih&p=375852#p375852
doporucoval Pytkin na otazku jakou grafickou kartu na strih videa do 4tis toto:

GRAFICKA KARTA:
ASUS GTX750TI-OC-2GD5
https://www.alza.cz/asus-gtx750ti-oc-2g ... d=18854811
http://www.geforce.com/hardware/desktop ... ifications

Display Support:
4 displaysMulti Monitor
4096x2160Maximum Digital Resolution
2048x1536Maximum VGA Resolution

Maximu Digital Resolution se tedy rozdeli pro pripojene monitory?
Tzn. pokud budu chtit pouzi dva v rozliseni 2K (2048×1080), mohu pouzit pouze dva?
Pokud pouziju dva monitory s rozlisenim 2560x1440 viz nize, plne ho nevyuziju?

Na forech lidi pisou, ze bezproblemove pouzivaji 2 x DVI 1920 x 1080 with no problems and 1 x VGA.
A co hdmi, pres ktere pobezi TV?

MONITOR:
Co se tyce monitoru jako prvni a jediny tip v threadu
pc/monitor-k-pc-t23156.html?hilit=monitor%20daw
je 27" Dell U2715H UltraSharp
https://www.alza.cz/27-dell-u2715h-ultr ... 270731.htm
Musim se ale ujasnit jak moc by mi vadilo blednuti rohu pri zmene pozorovaciho uhlu (IPS glow).
Take premyslim jestli leskly nebo matny display.

Diky za vase nazory!
pharao

Re: Graficka karta + 4 monitory (take strih videa)

Příspěvekod biscuit » 15 bře 2016 02:07

osobne bych, pokud to myslis s tim videem aspon trochu vazne, koukal o kousek vys. kdyz chces tolik monitoru, nebylo by lepsi, aby karta disponovala vetsim mnozstvi displayport vystupu, na ukor dvi nebo hdmi?

navic brzo by se mela objevit zase nova rada nvidia karet, jestli se nepletu, tak by se mohlo vyplatit chvilicku poseckat... sam taky planuju upgrade. nejradeji bych 980ti, ale je to za raketu :-( i proto jsem se rozhodl chvilku poseckat.

monitor od dellu muzu za sebe doporucit. na trochu serioznejsi grafickou praci asi docela nutnej pomocnik. tovarni zkalibrovani s certifikatem mereni ke kazdemu monitoru je u tyhle rady prijemnym pocinem ;-)
biscuit

Příspěvekod PELF » 15 bře 2016 09:34

Jedu teď na dva kousky týhle grafiky http://graficke-karty.heureka.cz/asus-s ... ming/#!o=2 a protože pro mě je hlavní priorita ticho a u grafik i poměr cena/výkon, jsem max. spokojen. Při běžné činnosti se ani nezapínají větráky, takže funguje jako pasiv.
Zvukař, ruchař, postprodukce.
Studio ATLAS
PELF
Profesionál

Příspěvekod Kermitak » 15 bře 2016 12:11

Jinak málokdo ví, že od verze 1.2 podporuje Display Port připojení monitorů přes hub, takže na kartě stačí jeden port.
Jen pro doplnění, třeba to někomu pomůže.
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod biscuit » 15 bře 2016 13:19

kermitak: to jsem treba nevedel. mas i nejaky zkusenosti s hubama (problematicky veci, jestli existujou)? diky

pelf: jak se tam resi napajeni? predpokladam, ze je treba uz pridavny? resp. kolik to spapa v konfiguraci x2. dik
biscuit

Příspěvekod Kermitak » 15 bře 2016 13:22

Osobní zkušenosti nemám, jen vím, že to existuje a pár lidí co znám to používá. Prý to funguje dobře, v jednom případě byl nějaký drobný problém s probouzením ze sleepu (hub se po probuzení musel restartovat).
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod PELF » 15 bře 2016 15:17

biscuit píše:pelf: jak se tam resi napajeni? predpokladam, ze je treba uz pridavny? resp. kolik to spapa v konfiguraci x2. dik

Jo karta potřebuje přídavný napájení 1x 6-pin ze zdroje. Spotřebu jsem zatím moc nezkoumal, zdroj mám Seasonic X-750, takže dostatečná rezerva, při běžný práci (90% času) se větráky většinou ani nehnou nebo je neslyším, roztočí se víc spíš při renderech. Lze ji i celkem slušně přetaktovat, ale nepařím a na práci je výkon na pohodu. Kdyžtak mrkni ještě na recenzi.
Studio ATLAS
PELF
Profesionál

Příspěvekod pharao » 15 bře 2016 18:48

jeste bych rad upresnil, ze moje pozadavky na praci s obrazem jsou:

- pohodlny strih ve fullHD
- standartni prolinani obrazu
- slow motion
- obrazove filtry
- rozostrovani

co se tyce efektu, nedokazu si vybavit co bych chtel pouzit, snad je efekt objektivu proti slunci,
a zatemneni obrazu a nasledne jakoby sviceni baterkou.. nevim co tak jeste...

abych zbytecne neutracel penize za kartu hodnou animatora a hrace her....
pharao

Příspěvekod zazz » 16 bře 2016 11:41

Já má tuhle a jsem celkem spokojený: http://graficke-karty.heureka.cz/hp-qua ... b-j3g88aa/

Když stříhám a barvím v Blackmagic Design Davinchi Resolve tak při základních barevných korekcích je schopná jet ve FullHD/25fps. Výhoda taky je, že má dost malý větrák, takže nedělá hluk. Nijak zvlášť se v tom nevyznám, ale myslím že to je jeden z rozdílů mezi herníma a profesionálníma kartama. Ty profesionální mají sice v testech menší výkon než herní, ale zase jsou schopné dlouhodobějšího provozu při plném zatížení.
zazz

Příspěvekod biscuit » 16 bře 2016 17:07

k ty otazce pro vs. game jsem nedavno narazil na video, myslim ze s vecnejma a pravdivejma argumentama... i kdyz ten chlapik z videa je desnej uchyl

PELF píše:Jo karta potřebuje přídavný napájení 1x 6-pin ze zdroje. Spotřebu jsem zatím moc nezkoumal, zdroj mám Seasonic X-750, takže dostatečná rezerva, při běžný práci (90% času) se větráky většinou ani nehnou nebo je neslyším, roztočí se víc spíš při renderech. Lze ji i celkem slušně přetaktovat, ale nepařím a na práci je výkon na pohodu. Kdyžtak mrkni ještě na recenzi.

diky. ja mam seasonic x (660W), takze by to pro me snad melo bejt taky jeste v limitu... jen nevim, jestli to tam narvu fyzicky, i kdyz tam mam nejaky rozsirujici vstupy a vystupy, ktery stejne skoro nepouzivam... kazdopadne dekuju za tip. jsou tam nejaky speciality s nastavenim, nebo se to proste v ramci systemu chova jako jedna karta?
biscuit

Příspěvekod PELF » 16 bře 2016 18:54

biscuit: Tahle karta zabere prostor přes dva PCIe sloty. Je trochu větší, ale co si tak vybavuju tvoji sestavu, tak by neměl být problém s místem. Já tam mám dvě, protože potřebuju jet na pět monitorů (jinak jedna tahle karta by teoreticky mohla utáhnout až 4 monitory) a větrákama jsou dost natěsno, tak jsem dal mezi ně pro jistotu nějakou gumovou distanční vycpávku aby měl kudy proudit vzduch. Jinak podle výrobce potřebuje minimálně 350W zdroj, takže ten tvůj je úplně v pohodě. A co se týče nastavení, tak tím, že jedu léta jenom na Nvidiích, nic neřeším, jen vyměním karty a drivery si je zase najdou. Měl jsem i dva různý modely od Nvidie současně a drivery se o všechno postarají. Instaluju jenom aktuální ovladač grafiky, ostatní serepetičky na hry, 3D brejle apod. neinstaluju, nepotřebuju je. Případně nastavím rozlišení a pozice monitorů. Specifikace včetně rozměrů https://www.asus.com/cz/Graphics-Cards/ ... fications/
Hele ale nerad bych vypadal, že tady chci lanařit na tuhle grafiku, jen jsem se podělil o aktuální železo, na kterým jedu a jsem s ním spokojenej.. abys mě pak náhodou neproklínal! :mrgreen:
Studio ATLAS
PELF
Profesionál

Příspěvekod biscuit » 16 bře 2016 20:59

nene, me zaujala ta moznost dvou karet, ale ja pasu po vykonu kvuli renderovani. monitory mi vzdy staci max. dva (jestli se nezblaznim). mel jsem z toho cos psal pocit, ze to pouziti dvou karet znamena dvojnasobnej vypocetni vykon. zacinam nahravat raw videa ve full res a jestli se u videa budu dobre bavit, casem bych sel i do neceho, co umi kvalitni 4k. pokukuju jak po 4k dronu, tak i po necem, jako je alpha 7sII, i kdyz sony se mi malinko protivi. proto bych chtel, aby ta pripadna investice do grafiky byla proste i s vyhledem ke 4k a tim dlouhodobejsi.

koukal jsem ted jeste i po specifikacich gtx970. tam je to jeste v budgetu. ale fakt asi pockam, jestli se to v dohledny dobe trochu jeste neumoudri. "nastesti" si ty prachy netisknu, takze jde vse krok po kroku. ale kramu uz jsem si od zacatku poridil docela dost :-) asi krize stredniho veku :-D
biscuit

Příspěvekod PELF » 16 bře 2016 21:54

Tahle karta podporuje SLi, takže by šel výkon zvednout i touhle cestou.. propojit jsem je ještě nezkoušel. Pokud jde o rozlišení, tak umí 4K při 60 Hz, hardwarově akceleruje decoding i encoding H.265 (HEVC) a má možnost připojit současně až čtyři monitory s rozlišením až 5K Ale u práce s videem taky dost záleží na tom, jestli editor umí GPU a CPU výkony dostatečně využít, jak rychlej je HDD atd... ale pokud chceš dělat 4K videa, tak je určitě lepší koukat od GTX960 vejš
Studio ATLAS
PELF
Profesionál

Příspěvekod Pytkin » 16 bře 2016 22:02

zazz píše:Já má tuhle a jsem celkem spokojený: http://graficke-karty.heureka.cz/hp-qua ... b-j3g88aa/

Když stříhám a barvím v Blackmagic Design Davinchi Resolve tak při základních barevných korekcích je schopná jet ve FullHD/25fps. Výhoda taky je, že má dost malý větrák, takže nedělá hluk. Nijak zvlášť se v tom nevyznám, ale myslím že to je jeden z rozdílů mezi herníma a profesionálníma kartama. Ty profesionální mají sice v testech menší výkon než herní, ale zase jsou schopné dlouhodobějšího provozu při plném zatížení.

Quatro kartu nedoporucujem .. jednak ma zly pomer cena/vykon .. jednak ma maly vetrak , takze dela velky hluk .. totiz to plati presne naopak .. velky vetrak robi omnoho mensi hluk , lebo sa toci na mensich otackach ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod delay » 17 bře 2016 08:31

V úterý jsem koupil tuhle: https://www.alza.cz/gigabyte-n75td5-2gi ... d=18854811
Má 2x DVI a 2x Display Port a velmi tichý ventilátor. Zároveň disponuje moc dobrým výkonem a velmi nízkou spotřebou v klidu i v zátěži, což pro mě byla priorita.
delay

Další

Zpět na PC