Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Hudební PC

Hudební PC

Příspěvekod cris17 » 20 srp 2013 01:43

Ahoj chtěl bych si sestavit Pc jen čistě na nahrávání hudby. Ale vůbec nemám žádné skušenosti stěmi častkami atd...Chtěl bych prostě jen poradit...Jakou zvukovku, jakej windows, kolik Gb Pevny disk atd...Prostě vše nejlepší k tomu aby to nahrávalo jako ze studia diky ;)
cris17

Re: Hudební PC

Příspěvekod TOM-Thak » 20 srp 2013 08:27

Tak si myslim, ze by tady melo vzniknout tema "Pro zacatecniky / amatery" a tam dat vsechna fakta o lacinejch zvukovkach, monitorech, midi keyboardech, PC, Mac, Daw a mikrofonech. Podobne jako to udelali na dj foru nebo jako tu nekdo udelal o akustice.

Jinak odpoved na tvuj dotaz zni: Procti si forum.. to na co se ptas A MNOHEM VIC tu najdes uz hodnekrat vysvetlene. Pak budes schopen si to najit sam a uz se budes max ptat na detaily a nemuzes pak polozit dotaz typu "aby to nahravalo jako ve studiu". Pokud o tom premyslis takto, tak bude po tve koupi logicky nasledovat "Proc to nehraje jako ze studia, kdyz mam dobry vybaveni?" Na to tu taky najdes hodne odpovedi.
TOM-Thak

Příspěvekod tony9 » 20 srp 2013 10:37

Aspoň ujasni kolik nástrojů chceš nahrávat naživo. Podle toho se totiž odvíjí kolik potřebuješ vstupů a výstupů.

A taky je dobré vědět kolik asi tak přibližně chceš do toho investovat. je rozdíl jestli na to máš milion nebo 30 000,- Kč nebo 5 000,-Kč
tony9

Příspěvekod Pytkin » 20 srp 2013 10:50

videl by som problem a nepochopenie tu :
cris17 píše:Prostě vše nejlepší k tomu aby to nahrávalo jako ze studia diky ;)
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Fillippos » 20 srp 2013 10:54

To TOM-Thak: Všechno, co jsi napsal podepisuju!
Fillippos

Příspěvekod jackies » 20 srp 2013 11:01

Pytkin píše:videl by som problem a nepochopenie tu :
cris17 píše:Prostě vše nejlepší k tomu aby to nahrávalo jako ze studia diky ;)

Já bych viděl problém ještě hlouběji.
Myslím, že by měl chlapec začít nejdříve od muziky a pak teprve přemýšlet o nahrávání.
Něco mě říká, že se momentálně rozhodl být rapovou hvězdou, ale co je stupnice zatím neví.
Chci se mýlit.
jackies

Příspěvekod tony9 » 20 srp 2013 11:28

Tak já bych se přidal k Jackiesovi. Prostě dej vědět na co hraješ.

Na druhou stranu možná nehraješ na nic a chceš být prostě zvukařem
tony9

Příspěvekod dendy » 20 srp 2013 13:09

urcite potrebujes windows NT, ten je na nahravanie najlepsi, ma taky cistejsi zvuk nez ine windowsy - pocul som ze velke svetove studia frcia na NT-ckach - vyhni sa napriklad MAC OSX lebo ten ma zly zvuk.

v studiach pouzivaju aj kvalitne zvukovke karty, takze urcite by si mal uvazovat minimalne o Creative Sound Blaster X-Fi Super4D Fidelity Surround - na zaciatok by ti mala stacit...

potom uz co naviac jadier procesora a pamate tak 2 GB, a netreba zabudat na cd-romku aby si mal krystalovo cisty zvuk v CD kvalite.

Softwarove naroky nie su velke, na nahravanie ti bude stacit nahravaci program vo Windows, pripadne dokupis nejaky freewarovy viacstopy editor.
dendy

Příspěvekod TOM-Thak » 20 srp 2013 13:32

Tak ja jsem to nechtel tady zvrhnout v ukamenovani nekoho, kdo o tom nic nevi.. ucenej z nebe nespadl. Jen rikam at si to tu procte, napise co vsecko od toho chce, kolik na to ma a treba mu poradime nejaky thread, kde najde odpoved na to, co hleda. Ostatne obcas se mi tu na foru stane, ze nemuzu najit thread, ktery jsem i znal, protoze v nazvu je dost casto tak obecny vyraz, ze to vyhodi 40SERP stranek a to mi moc nepomuze probirat se 40ti strankama vysledku.. takze chapu, ze nekomu se tady taky obcas moc hledat nechce.
TOM-Thak

Příspěvekod jazzym » 20 srp 2013 13:32

chlapi vy máte ale vyrývačnú náladu :lol:

ja by som doporučoval kupiť nejaky externy mikrofon najlepsie kondenzatorovy http://mikrofony.heureka.cz/hama-42460/ ja ho mam je fakt dobrý
s tym sa uz da začať a netreba žiadne drahe zvukove karty . ostatné zvladnu pluginy denoiser equalizer a reverb.
jazzym

Příspěvekod charonme » 20 srp 2013 13:50

tak a co keby ti co nahravaju len napisali cim nahravaju? nebolo by to najjednoduchsie?
charonme

Příspěvekod STi » 20 srp 2013 13:53

FB | SC | T
STi

Příspěvekod delay » 20 srp 2013 13:57

Myslím, že tohle fórum začíná postrádat aktivní moderátory, kteří by se kromě případného mazání mohli taky podílet třeba na pasivním resp. pevném obsahu v podobě témat pro nováčky a podobný dotazy hned přesměrovali... za chvíli tady o levnejch zvukovách, mikrofonech a PC nikdo nic nenajde, aniž by se musel brodit žumpou sraček.

Ironické komenty bych toleroval u starších unavených jedinců, ale výpovědní hodnota od jazzyma, který -obrazně vyjádřeno- včera zjistil, že existuje kondenzátorový mikrofon a hned si dělá prdel z kolegy mi přijde fakt už ZBYTEČNÝ.
delay

Příspěvekod hubert » 20 srp 2013 14:05

Delay: vravis mi z duse....zial vyvoj a smerovanie tohto fora ako aj inych aj zahranicnych je zrejme nezvratitelny....starsi a unaveni jedinci nakoniec forum opustia /ako to uz urobili mnohi pred nimi/ lebo im to uz proste nebude nic davat...skor naopak....
A novi jedinci sa zrejme uz nikdy nenaucia najprv preliezt forum, maximum toho precitat a az potom sa pytat.....lebo proste opytat sa hned je lahsie.....
hubert

Příspěvekod dendy » 20 srp 2013 14:14

ja sa ospravedlnujem za moj ulet ale ja uz fakt nevladzem, v poslednom case toho uz je na mna moc :-)))
dendy

Další

Zpět na PC