Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

iPad2 vs. Samsung Galaxy Tab 10.1 - přímé srovnání

Re: iPad2 vs. Samsung Galaxy Tab 10.1 - přímé srovnání

Příspěvekod dendy » 30 pro 2011 10:55

jo samozrejme ked hovoris o 1 aplikacii (web browser) potom jasne to mas pravdu... ja som pisal ako to funguje v iOS pri viacerych aplikaciach, ked jedna je na popredi a ostatne minimalizovane... z toho co si pisal som pochopil ze hovoris o tom ako rychlo sa prepne na okno inej aplikacie co je v pozadi...

inak nechapem to tvrdenie o porovnatelnosti displayov ci dokonca lepsom na galaxy... opat som mal galaxy v ruke a prinajlepsom tam neidim ziadny rozdiel (dokonca mam pocit ze naopak ipad2 ma lepsie podanie farieb ale tom bude predpokladam len placebo) a co sa tyka odozvy na dotyk proste trvam na tom co som uz napisal ten galaxy nereaguje tak je jemne a okamzite ako ipad2... citi to hlavne pri uplne letmych jemnych dotykoch, ... a mal som v ruke aj inu znacku - to bol nejaky 7" tablet s 1.3ghz dualcore (nepamatam co presne to bolo) a tam to bolo to iste... takze zacinam chytat podozrenie ze to nieje HW ako takym ale ze to je tym androidom a sposobom ako handluje touch eventy od obrazovky... iOS totiz vzdy v momente dotyku priradi procesu co spravuje touchscreen najvysaiu prioritu co android nerobi... jednoducho ZIADNY android tablet ani smarphone comsom si zatial skusil nereagoval tak jemne a okamzite ako iOS zariadenia...

velmi zaujimave by bolo vyskusat ako by android frcal na ipad2 :-) skoda ze sa nikto nepodujal spravit hack build androidu co by sa dal nahodit na ipad :-))
dendy

Příspěvekod Ivo » 30 pro 2011 10:59

Jo, takhle jsem to myslel ... Co dělá systém se spuštěnými v té chvíli nečinnými aplikacemi je asi jiná věc ... Vzpomínám že jsem v začátcích (když jsem ještě nevěděl jak se ty všechny aplikace na iPadu po dvojkliku na home tlačítko vypínají), prostě celé dny stále jen otevíral a otevíral (a malý taky) a pak jsme viděli že tam bylo v součtu otevřených aspon 100 aplikací, ale znát to při provozu vůbec nebylo ... a to byl iPad1

Co se týče displeje, jednak má Galaxy o malinko větší displej (10.1 vs 9.7) a taky větší rozlišení 1280 x 800 vs. 1024 x 768. To se samozřejmě přirozeně projevuje přinejmenším v tom, že na Galaxy displeji toho vidíš víc (na internetových stránkách, v dokumentech apod.). Co se týče odezvy na dotyk, pořád bych nevylučoval to že jsi to zkoušel přes nějaké ochranné folie, nebo zapojil nějaký negativní placebo filtr :wink: Pokud máš oba kousky přímo vedle sebe, odezva na dotyk (jakýkoliv) je úplně a naprosto stejná u obou. A není to jenom moje osobní zjištění v každé ruce s jedním tabletem, ale můžeš to vidět i na stovkách srovnávacích testů na youtube. Je to i celkem logické, když oba displeje jsou stejné a oba made by Samsung :)
Ivo
Moderátor

Příspěvekod dendy » 30 pro 2011 11:47

inak velmi zaujimavym smerom sa ubera kauza FLASH... od verzie androidu 5.0 uz nebude flash podpora ani v nom - adobe konci s podporou flashu pre mobilne zariadenia...
dendy

Příspěvekod Ivo » 30 pro 2011 11:53

Jo - a to jsem zapomněl zmínit , Galaxy má flash , iPad ne :) (a to dost vadí občas, když spousta věcí na netu nejde přehrát, od archivů televizí, přes stream.cz atd.) Vzhledem k tomu že zatím je verze 2 pro telefony a 3 pro tablety, tak do verze 5 je ještě HODNĚ daleko :) (pár let)
Ivo
Moderátor

Příspěvekod tomy45 » 30 pro 2011 12:29

Teraz je Android 4, nie? do 5-ky do konca bud. roka :-) tak si uzivaj.
tomy45

Příspěvekod Ivo » 30 pro 2011 12:37

Nee, na mobilech je verze 2.3 (Ginger Bread) a na tabletech 3.1 (Honeycomb) (nebo tak nějak se to jmenuje) Z verze 2.1 na 2.3 to trvalo přes rok ...
Ivo
Moderátor

Příspěvekod komasix » 30 pro 2011 14:44

a co ICS?
komasix

Příspěvekod nixx » 30 pro 2011 15:02

Ivo píše:Jo - a to jsem zapomněl zmínit , Galaxy má flash , iPad ne :) (a to dost vadí občas, když spousta věcí na netu nejde přehrát, od archivů televizí, přes stream.cz atd.) Vzhledem k tomu že zatím je verze 2 pro telefony a 3 pro tablety, tak do verze 5 je ještě HODNĚ daleko :) (pár let)

Já teda nevím, ale stream.cz mi na iPhone 4 funguje v Safari normálně. Co se týče archivu televizí - většinou na to existuje zvlášť aplikace (iVysílání ČT, Nova Voyo i nesmysly typu TV Barrandov...). Flash obecně je na ústupu - YouTube už mám nějaký pátek i na notebooku přepnutý do testovací verze HTML5.
Naposledy upravil nixx dne 30 pro 2011 15:29, celkově upraveno 1
nixx

Příspěvekod Pytkin » 30 pro 2011 15:07

tiez som si myslel , ze absencia flashu bude na ipade problem .. po roku mozem povedat , ze si vlastne absenciu flashu vobec neuvedomujem ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Ivo » 30 pro 2011 16:20

Nepřítomnost flashe je u iPadu dost závažná chyba na provozní kráse. Pokud je to nástroj na prohlížení webu, je dost mrzuté když spousta videí vůbec nefunguje ... Nejen stream.cz (tam jsou jen prázdná okna), ale i spousta jiných: videa v článcích, videa na stránkách některých výrobců atd atd ... je to dost velký handicap a nedokonalost ... a narážím na to skoro denně ...
Ivo
Moderátor

Příspěvekod Kermitak » 30 pro 2011 16:33

Pytkin píše:tiez som si myslel , ze absencia flashu bude na ipade problem .. po roku mozem povedat , ze si vlastne absenciu flashu vobec neuvedomujem ..

Me to sere docela dost, sice pribyva specializovanych aplikaci (treba archiv CT), ale furt lezu kazdou chvili na web, kde na me vybafne, at si nainstaluju flash.
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod dendy » 30 pro 2011 17:26

to s tym flashom obcas otravuje aj mna .. bohuzial - ale je to vec ktoru viem prehltnut popri inych oblastiach kde sa androidu ani nesniva o tom ze by sa mohol niekedy co len zacat priblizovat moznostiam ktore su v iOS :-) Uplne zasadny rozdiel medzi androidom a iOS pre mna je v tom ze iOS ma mocne nastroje na TVORBU multimedialneho (hudba/zvuk/video) obsahu - tak mocne ze android v tejto oblasti moze len tisko stat v kute :-)

A imho prave to si malokto uvedomuje - to je ta sila iOS oproti android zariadeniam.. je mi jasne ze kopa ludi (mozno drviva vacsina) co si iPad kupi vyuzije tak 10% jeho moznosti .. mne osobne pride vyuzivat ipad na browsovanie, youtube, e-maily, skype a par blbych hier ako absolutne mrhanie potencialom - na tento ucel by som si zrejme naozaj radsej kupil nejaky android tablet o polovicu (a viac) lacnejsi... aj s tym flashom... Samozrejme je to vec v kazdeho na co a ako zariadenie pouziva, nechcem nikoho odsudzovat, kde niekto vyuziva len tieto zakladne funkcionality ipadu - ktore zvlada s prehladom (a niekedy aj lepsie) kazdy druhy sucasny android tablet - je to jeho volba, urcite ma svoje dovody ..

je ale neodskriepitelny fakt ze iOS a specialne iPad2 je jediny tablet na trhu ktory je mozne pouzit ako silneho pomocnika pri TVORBE multimedialneho obsahu.. to je ten zasadny rozdiel... Mozeme riesit hw parametre, porovnavat ramku, display, hovadiny, mozeme sa bavit o 'user experience' - co je zase vec cisto subjektivna - ale ked si realne vylistujeme vsetky moznosti vyuzitia zariadeni na androide a zariadeni na iOS, zistime ze pre nas, ktory chceme z tabletu dostat nieco viac ako len uplne zakladne funkcie, vlastne ziadna konkurencia ani neexistuje a vyzera ze este velmi dlho existovat nebude ...
dendy

Příspěvekod EXCOM » 30 pro 2011 17:26

mne tiez flash nechyba na iOS
EXCOM

Příspěvekod Ivo » 30 pro 2011 17:36

dendy píše:A imho prave to si malokto uvedomuje - to je ta sila iOS oproti android zariadeniam.. je mi jasne ze kopa ludi (mozno drviva vacsina) co si iPad kupi vyuzije tak 10% jeho moznosti .. mne osobne pride vyuzivat ipad na browsovanie, youtube, e-maily, skype a par blbych hier ako absolutne mrhanie potencialom - na tento ucel by som si zrejme naozaj radsej kupil nejaky android tablet o polovicu (a viac) lacnejsi... aj s tym flashom...

Tak nevím , to jsou podle mě přesně věci, na které jsou tyhle hračky primárně určené .. /je jedno jestli Android nebo iOS ...). Každý hloupý notebook (nemluvě o stolním počítači) je podle mě na tvorbu "multimediálního obsahu" 10x praktičtější, rychlejší a vhodnější než nejlepší tablet - kvalitou a velikostí displeje, výkonem, ovládáním, rychlostí, konektivitou atd. Tablet (resp. mobil) je proti tomu jen hračka, kde se člověk se spoustou omezení tak trochu komplikovaně snaží a hraje si v poloamatérských podmínkách ... ale aspon trochu účinná profesionální práce (metodou, možnostmi, výkonem, výsledky) leží někde úplně jinde ...
Ivo
Moderátor

Příspěvekod Pytkin » 30 pro 2011 17:47

Kermitak píše:
Pytkin píše:tiez som si myslel , ze absencia flashu bude na ipade problem .. po roku mozem povedat , ze si vlastne absenciu flashu vobec neuvedomujem ..

Me to sere docela dost, sice pribyva specializovanych aplikaci (treba archiv CT), ale furt lezu kazdou chvili na web, kde na me vybafne, at si nainstaluju flash.

no ja si citam hlavne fora a spravodajske weby , kde su vo flashi len reklamy , ktore ma nezaujimaju .. alebo video z youtubu , ktore sa prehra .. ako som uz pisal .. bal som sa ze mi to bude vadit .. a vlastne mi to ani nevadi .. a kto chce dostat video na ipad , ma to na webe osetrene .. kukni trebars na moju stranku www.respublica.sk na pocitaci a na ipade/iphone/androide ..
Pytkin
Moderátor

PředchozíDalší

Zpět na PC