Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

iPad2 vs. Samsung Galaxy Tab 10.1 - přímé srovnání

Re: iPad2 vs. Samsung Galaxy Tab 10.1 - přímé srovnání

Příspěvekod dendy » 31 pro 2011 09:08

Venti píše:Dendy, dakujem za opravenie, to som fakt nevedel. Ale preco potom tak pukaju tie sklicka na iphonoch a ipadoch ? :(.

ja by som podla nejakeho videa z youtube neposudzoval vobec nic... to video je tak spravene ze nevidis ci nebol puknuty uz predtym nez ho hodil na zem.. kludne to mohlo byt naschval zinscenovane - bohuzial je kopa ludi co hystericky nenavidia apple a vsetkychich produkty ...

iphone (4) mi padol na zem (vacsinou z vysky stola uz mnohokrat a nepuklo mi nic ... je pravda ze len soma na dlazku - nie na beton... kazdopadne gorilla glass nieje superodolne voci narazu - ono je odolne hlavne voci poskrabaniu

ipad2 mam odkedy vysiel a nemam na nom jediny skrabancek... neviem co stym robi ivo, ono ani gorilla glass nieje upne neznicitelny a navyse to sklo je odolne voci poskrabaniu ale co sa tykamkrehkoati nieje zase az tak vinimocne

to video nieje v nicom relevantne - keby spravili test kde by volo jasne vidlo ze pred hodenim je telefon v poriadku a po dolapade je rozvity a keby spravili test trebars s 10 telefonmi a vacsina by sa rozbila a vacsina samsungov by osala ok potom by to zacalo mat nadych relevantnosti...
dendy

Příspěvekod Ivo » 31 pro 2011 10:39

Dendy, nemyslel jsem tím nějaké brutální rýhy, ani něco co je vidět na první pohled, ale když trošku prozkoumám vypnutý displej pod zdrojem světla, uvidím leccos, jemné mikroskopické rýhy apod (co samozřejmě u zapnutého vidět není). A to je ipad jen doma, je v zavíracím ochranném pouzdře. Mobil Galaxy s sebou tahám denně, po kapsách mezi klíči, mincemi atd, pohazuju ho všude možně, občas i spadne atd.,ale displej i při velmi podrobném zkoumání má naprosto nedotčený. Takže nějaký rozdíl mezi těmito displeji asi bude ?
Ivo
Moderátor

Příspěvekod dendy » 31 pro 2011 11:01

jedine ze by samsung nemal gorilla glass ale nieco ine, odolnejsie... co ma samsung to neviem ale vsetky iphony aj ipady na 100% gc maju... a gc je len jedno, nie su rozne technologie - to vyvinula 1 firma, ta ma na to patent a presny postup podla ktoreho sa to robi... skorej si myslim zeto bude proste nahoda v tvojom pripade... ja sa k iphonu4 spravam presne rovnako bezohladne ako ty k samsungu :-) a je bez skrabancekov tiez...
dendy

Příspěvekod Pytkin » 31 pro 2011 14:51

Dnes som bol v Electroworlde , tak som vyuzil prilezitost a osahal som si Galaxy Tab .. Bolo to moje prve stretnutie s Androidom a priznam sa , ze som jemne tapal , co je kde .. Co je ale logicke , kedze som zvyknuty na iOS .. iOS mi pride uzivatelsky jednoduchsi, lebo tam vlastne nic neni , len ikonky .. Na Android si musi clovek zvyknut .. Priznam sa , ze mi chybalo to tlacitko dole .. Skusal som potom aj nejaky Samsung telefon (kery mi uz ani neprisiel ako telefon , ale maly tablet :) ) .. Tam to tlacitko dole bolo , a to bolo celkom fajn , ze sa s nim clovek vratil do zakladnej obrazovky .. Co ma primarne zaujimalo bol touch screen .. prislo mi , ze citlivost je rovnaka , ako u iOS zariadeni .. skorej by som videl problem v samotnom androide ako pracuje s udajmi s touchscreenu .. Prislo mi ze ma taku oneskorenu reakciu .. trebars pri slidovani fotiek .. clovek polozil na fotku prst , zacal tahat a nic sa nedeje .. tak po pol centimetri sa da fotka do pohyby .. ale tak , ze napred ta fotka skoci o toho pol centimetra , kde je posunuty prst a potom uz ide paralelne z prstom .. Akurat to tak jemne zadrhava .. zdalo sa mi to ze to drhne viac pri pohybe do lava , ako do prava .. na iOSe to ide pekne plynule , akoby system vyhladzoval ten nerovnomerny pohyb prsta .. prejavovalo sa to aj na pade 8.9 aj na 10.1 , aj na tom velkom telefone .. Takze to zrejme bude nejaka interna vec androidu .. V kazdom pripade to neni nic tragickeho .. Ale mozno je to to , co dendymu vadilo , ked samsungy skusal ...
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Ivo » 31 pro 2011 15:13

Pytkin píše:iOS mi pride uzivatelsky jednoduchsi, lebo tam vlastne nic neni , len ikonky .

A co je v Androidu jiného než ikonky ? :)
Ivo
Moderátor

Příspěvekod Pytkin » 31 pro 2011 15:17

no tak napriklad som na hlavnej stranke .. vidim pocasie a vselijake picoviny .. ale nevidim aplikacie .. az po chvili som zistil , ze na aplikacie je hore taky button .. iOS proste ma len ikonky . nic viac .. vlastne este spotlight ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod dendy » 31 pro 2011 15:19

jo to bude presne ono, si to popisal lepsie ako ja :-) ja uz aj viem preco sa to deje, totiz iOS na rozdiel od androidu akonahle sa dotnkes displeja tak tomu tasku nastavi najvyssiu prioritu - preto je to tam take plynule... android to takto nema on proste rozdeluje vykon rovnomerne medzi vsetky tasky... vysledkom coho potom tie animacie nie su tak plynule a nereaguje to tak jemne a plynule...

ja som na taketo veci proste extremne citlivy, to co este inemu pripada v pohode ja uz pri tom zurim a nadavam :-) pre mna je to tak klucova vec ze uz len tento jeden pre niekoho zanedbatelny nedostatok u mna uplne diskvalifikuje cely android... :-)
dendy

Příspěvekod Ivo » 31 pro 2011 15:37

Pytkin píše:no tak napriklad som na hlavnej stranke .. vidim pocasie a vselijake picoviny .. ale nevidim aplikacie .. az po chvili som zistil , ze na aplikacie je hore taky button .. iOS proste ma len ikonky . nic viac .. vlastne este spotlight ..

To jsou widgety, jsou i v OSX (a tam mě dost štve když to z ničeho nic vyběhne - počasí Cupertino apod.) a můžeš si je dát na plochu nebo nemusíš :) (tuším že v iOS5 už taky jsou bo si na to uživatelé stěžovali že v iOS nejsou ...).

Stejně i aplikace - dáš si na plochu/plochy všechny, které chceš i potřebuješ ... Prostě si to uděláš jak chceš a když chceš, můžou tam být jen ikonky a aplikace jako na iPadu ... Myslet si že to co vidíš v obchodě na prázdném nepoužitém kusu je Android v plném provozu, je trošku mimo realitu :)

To home tlačítko dole mi taky trochu chybí ... ale zase je tam home ikona ...
Ivo
Moderátor

Příspěvekod dendy » 31 pro 2011 15:45

Ivo píše:To jsou widgety, jsou i v OSX (a tam mě dost štve když to z ničeho nic vyběhne - počasí Cupertino apod.)

z nicoho nic ?? cupertino ?? ved tam si presne mozes nastavit ktora klavesova skratka ta prepne do screenu s widgetmi a pre pocasie ktory region ti zobrazuje... tiez sa da zapnu / vypnut ci ti screen s widgedmi zobrazuje pri prepinani medzi desktopmi (v lione) ... ja to mam tusim ma FN+F5 ( defaultne je to len F5)
dendy

Příspěvekod Ivo » 31 pro 2011 15:49

Prostě nevím na základě jaké zákonitosti se ta obrazovka s widgety tady občas najednou z ničeho nic objeví a odsune tu stávající (a nejde se z ní snadno dostat zpět). Kdybych věděl jak to zrušit/deaktivovat uplně, byl bych moc rád, nic takového nepotřebuju. U mě F5 upravuje podsvícení klávesnice
Ivo
Moderátor

Příspěvekod Venti » 31 pro 2011 16:03

Pyti, ja som mal presne taky prvy pocit ked som sa posadil za MacBook Pro.. ze som nicomu nerozumel a nic mi neslo.. a ked som nevedel po 5tich minutach hladania dat word na fullscreen, tak som povedal ze je to p*ca a isiel som robit nieco ine :))

Ale pozor... nezovseobecnujem, Mac veci su super, ale ja som si vybral radsej kombinaciu android a windows a to mi plne vyhovuje :).
Venti

Příspěvekod Pytkin » 31 pro 2011 16:42

Ivo píše:Stejně i aplikace - dáš si na plochu/plochy všechny, které chceš i potřebuješ ... Prostě si to uděláš jak chceš a když chceš, můžou tam být jen ikonky a aplikace jako na iPadu ...

no ved to je to co ma zmiatlo .. napred som skusal ten 8.9" tablet .. tam boli ikony dole .. neskor som zistil ze ten notebook vedla , neni notebook , ale tablet 10.1 zastrceny v takej dokovacej klavesnici .. tak som sa 5 minut to snazil zapnut .. nakoniec sa podarilo .. ale tam tie ikony neboli .. resp. iba par .. no a chvilu mi trvalo , kym som dosiel na to, ze hore je button APPS .. proste na iOSe mas len ikony na ploche a nemas sa kde stratit .. tu som sa stratil .. :) Ale samozrejme si to clovek nastavi , ako sa mu paci ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Pytkin » 31 pro 2011 16:43

Ivo píše:Prostě nevím na základě jaké zákonitosti se ta obrazovka s widgety tady občas najednou z ničeho nic objeví a odsune tu stávající (a nejde se z ní snadno dostat zpět). Kdybych věděl jak to zrušit/deaktivovat uplně, byl bych moc rád, nic takového nepotřebuju. U mě F5 upravuje podsvícení klávesnice

widgety defaultne otvara F12 .. da sa to v nastaveni vypnut ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Ivo » 31 pro 2011 16:45

V Androidu si dáš na plochu jen ty ikony aplikací, které chceš a které používáš ... (a ty ostatní máš pak v aplikacích) což v iOS nejde, tam musíš mít na plochách všechno a považuju to docela za výhodu ...
Ivo
Moderátor

Příspěvekod Pytkin » 31 pro 2011 16:46

Venti píše:Pyti, ja som mal presne taky prvy pocit ked som sa posadil za MacBook Pro.. ze som nicomu nerozumel a nic mi neslo.. a ked som nevedel po 5tich minutach hladania dat word na fullscreen, tak som povedal ze je to p*ca a isiel som robit nieco ine :))

jasne .. to je normalne .. i ked teda tvoj problem je divny .. lebo na maximalizaciu mas take iste jedno tlacitko ako vo windowse .. i ked teda neni v pravo , ale v lavo .. Ja som presiel na OSX a pochopil som ako moze byt system jednoduchy .. preto sa uz nikdy nechcem vratit k windowsu .. v OSX mas jedny SYSTEM PREFERENCES kde nastavujes uplne vsetko .. nikde inde sa system nenastavuje .. Vo windowse sa vsetko nastavuje vsade a som z toho vzdy zmeteny .. Vista/7 dodnes nechapem , kde sa co nastavuje ..
Pytkin
Moderátor

PředchozíDalší

Zpět na PC