Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Jake PC?

Re: Jake PC?

Příspěvekod TOM-Thak » 04 úno 2016 17:57

Scarlett 2i2 - ma i ovladac hlasitosti na monitory a na sluchatka. Zatim ozkouseno na 3macbookach a 2 windows notebookach a jednom pc, vzdy bez potizi.
TOM-Thak

Příspěvekod msmucr » 04 úno 2016 20:07

Pytkin píše:michal : co je za problem s omegou ?

Já jsem u několika lidí bojoval jak s Omegou, tak s levnější Alphou.. Všichni se k tomu dostali tak, že si seřadili USB ext. zvukovky podle ceny, spočítali vstupy a řekli si - na to moje šudlání.. finálně to vždy končilo výměnou (např. Steinberg, NI). Jak už jsem tu někde psal, tak mi ten Steinberg-Yamaha USB ovladač a hw čipset přišel jako nejstabilnější.
Samy o sobě ty Lexicon zvukovky nejsou v rámci téhle kategorie tak nepoužitelné, ale mají naprosto příšerné ovladače.
Úplně mizerná latence (ne direct monitoring), která se ještě navíc mění, takže i když by tohle někomu úplně nevadilo, tak bude mít problémy s kompenzací offsetu při nahrávání. Paradoxně např. Alpha je jedna z mála zvukovek, kde je lepší použít ASIO4ALL přes WDM ovladač než nativní ASIO.
Na Omegu to jde ještě částečně pořešit instalací Ploytec ovladače z usb-audio.de, ale ten nepodporuje všechny fíčury, co Omega nabízí (např. MIDI).
Asi bych na ni dokázal dohackovat i nějaký jiný driver pro USB class compliant zvkovku (např. od Thesyconu), ale přišlo mi to škoda energie. :)

Michal
msmucr

Příspěvekod Pytkin » 05 úno 2016 00:33

Ja som alphu instaloval kamaratovi a netvari sa , ze by s tym mal daky problem ..preto ma to prekvapilo , co pises ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod pavlii » 05 úno 2016 09:53

Já musím ale Michala podpořit - statisticky jsem byl na diskusích opravdu o výrazně většího počtu problémů s Lexicon zvukovkama než s jakoukoli jinou. Ten ovladač fakt stojí za pytel a ASIO4ALL je lepší cesta využití, pokud člověku nevadí případná ztráta zbytku dalších funkčností, což zase nemusí být až tak velká oběť.

Ale je tu opravdu daleko víc konkurentů lepších ve všech směrech.

P.
pavlii
Moderátor

Příspěvekod Prvotsky » 05 úno 2016 16:53

Mam doma nevyuzitou zvukovku steinberg ci2 - nebyla pouzivana. Koupili sme ji synovi k notasu , ale muzika ho nechytla. prodam ji za nejaky minimum. Napis pm
Prvotsky

Příspěvekod Romix » 05 úno 2016 20:53

Napsal jsem ti PM. Ta by snad mohla stacit a byt v pohode, kdyz se prodava za 5 tycek...:D
Romix

Příspěvekod Prvotsky » 05 úno 2016 23:23

Odpovim v pondeli - jsem na vikend pryc. Urcite se domluvime
Prvotsky

Příspěvekod concord » 22 bře 2016 14:19

Romix ja mam internu zvukovku - core i3, disk 5600otackovy,4 gb , win7 ,asio 4all,a latencia pri live hrani Midi cez vst 10GB knihovnu latencia 4ms.Bufer 64.Tym chcem povedat ze staci masina-notebuk do 300eciek.Nevidim tu zmysel pouzivat ext zvukovku ak nechces nahravat analog.Takze aj zo slabsim pc mi ide Cubase+Kontakt v pohode.
Korg Poly800-Kurzweil PC3K
concord

Příspěvekod biscuit » 22 bře 2016 18:01

concord: trochu rozlisuj co je funkcni reseni na doma pro nekoho nenarocnyho, co je stabilni reseni pro nekoho narocnejsiho a co je profi reseni. uvedom si, ze sem chodi vsechny sorty lidi, ktere se hudbou zabyvaji a maji rozlicne naroky.
biscuit

Příspěvekod concord » 22 bře 2016 20:38

profi - uad pci .ale ak nechce nahravat analog tak steinberg je potom pre narocnejsieho.ale da sa to chrapcanie obist aj efektivnejsie.Nevidim v tom zmysel prehravat midi.Spravim wav a idem dalsiu stopu ako midi atd.pc to musi utiahnut.V reasone som mal hadam 10 stop a komp si veselo isiel.samozrejme nie midi.
Korg Poly800-Kurzweil PC3K
concord

Příspěvekod biscuit » 22 bře 2016 21:34

znas to o tom hrachu na stenu hozenem? ze neco vyhovuje tobe a ty to povazujes za dobre a dostatecne, to jeste neznamena, ze to je nejaka univerzalni pravda. to je jedine, co se ti snazim rict. takze tady prosim nerad timhle stylem, je to velmi hloupe, i kdyz to treba myslis uplne nejlip ;-)
biscuit

Příspěvekod Stan » 23 bře 2016 01:43

Ja by jsem nezaradil Steinberg zvukovky do skupiny pro narocnejsi. Je to uplne obycejna zvukovka jako kazda jina kterych je na trhu v tyhle cenovy relaci mraky a samozrejme jako jine odvedou solidni praci. Ty narocnejsi (semi profi) IMO zacinaji nekde okolo cca EUR 1500. Tvuj postup prevest midi na wav je pro tvuj pracovni postup treba ok a je take vhodny pro ty se slabsim pocitacem, ale pro nekoho se silnejsim PC je vyhodnejsi si stale ponechat prostor na upravu, to je veci workflow.
Stan

Příspěvekod biscuit » 23 bře 2016 09:45

tady je totiz "narocnejsi" vlastne seriozni entry level. protoze ta kategorie predtim je "diy or for a few bucks" ;-)
biscuit

Předchozí

Zpět na PC