Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Jaky koupit pevny disk?

Jaky koupit pevny disk?

Příspěvekod pharao » 22 lis 2009 17:02

Oteviram tuto diskuzi o pevnych discich.
Poradte prosim jaky mam koupit 1000GB nebo mozna 1500GB externi disk. Velikost 3,5, 7200 otacek, USB.
Cena kolem 2,5tis. Nejlepe hlinikovy, ale ten bude asi drazsi. Muzu si nejaky vybrat na netu, ale spise
se ptam na vase zkusenosti. Je nejaky hlucnejsi, divne se chova apod? Nevim jestli chci experimentovat
s rameckama. Nebo mate nekdo odzkousenou kombinaci disku a ramecku? Diky moc!
pharao

Re: Jaky koupit pevny disk?

Příspěvekod kexik » 22 lis 2009 17:12

rozhodne radsej ramcek a samostatny disk... inak je to macka vo vreci
kexik

Příspěvekod Pytkin » 22 lis 2009 17:32

dnes je to viac menej jedno .. vsetky su na poradku .. ja uz som zacal kupovat dokonca samsungy ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod tomy45 » 22 lis 2009 19:31

Pri takej kapacite, cez 1 TB by som uz urcite USB nevolil. Osobne naj s diskami mam s WD a Seagate.

http://www.alza.sk/externi-pevny-disk-s ... d99954.htm

http://www.alza.sk/western-digital-my-b ... 116568.htm
tomy45

Příspěvekod Pytkin » 22 lis 2009 19:38

tomy : preco by si pri 1TB USB nevolil ?
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod tomy45 » 22 lis 2009 19:44

Stalo sa mi to 2x pri 2 roznych typoch 3,5" USB externych diskov, jeden o kapacite 750GB a druhy 1000GB. Ext. disk vacsinou pouzivam na filmy, mp3 a pod. A tu je kamen urazu. Pozeral som film, divx, dal som pauzu, potreboval som si odbehnut, cca 2-3 minutky. Pridem zapnem, a efekt podobny tomu ako ked spustis film z cd, prip. dvd. Cakal som asi 10 sek. kym sa film znova rozbehol. Ani jeden z diskov nebol v nijakom sleep mode ci pod. A ked som z toho zacal loadovat sample... konec... dlha pristupova doba, proste nikdy viac. Zmenil som disk na firewire a slapalo to. Samozrejme ze som to skusil este overit, ci nemam blby komp, usb port ci prehravac filmov. Ale zopakovalo sa to aj na laptope, aj na znameho iMac-u. S fw taky problem nebol. Ale... co je zaujimave, ked mal ext. usb disk kapacitu 250, 320 GB taketo problemy neboli.
Naposledy upravil tomy45 dne 22 lis 2009 20:53, celkově upraveno 1
tomy45

Příspěvekod Pytkin » 22 lis 2009 20:31

FireWire !!!

To čo popisujes je hlúposť. Je to problém tvojho systému. Inde sa to tak nemusí chovat. Samozrejme FireWire je lepšie. Často je ale len jeden port , ktorý už je použitý na niečo iné, trebárs powercore. Potom USB disk je druha možnosť. Kým sme nemali diskove pole v DAW tak sme mali rochove databázy na USB diskoch a v živote s tým neboli problemy (icybox). Osobne by som sa toho USB nebal. Samozrejme ak je možnosť dať disk priamo do skrine, tak je to lepšie.
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod tomy45 » 22 lis 2009 20:59

Ale no Pytkin... Pisal som, ze som to neskusal len na svojom pocitaci. Fireware si vsimnes a to podstatne nie :) Ak je osobna skusenost hlupost potom na co by boli rady, pomoc a osobne nazory? Pisal som o svojej skusenosti, popisal som ju aka je, popisal som rovnako i to, ze to bolo na 3 rozdielnych pocitacoch, moj pocitac, laptop a iMac. No nech je to uz teda akokolvek, vratane tvojich poznatkov a skusenosti, jedine co autorovi tejto temy ponukas je jednoducha veta: "Kup si, vyskusaj a uvidis".
tomy45

Příspěvekod Pytkin » 22 lis 2009 21:04

tomy : ok .. ty pises svoje skusenosti .. ja pisem svoje .. nikdy som s USB skrinkami ziadne problemy nemal ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod tomy45 » 22 lis 2009 21:09

Ono jedno je vsak iste, bohuzial ale je to tak, tvoja skryta rada Pytkin "Kup si, vyskusaj a uvidis" je pravdiva. Spolahlivost a ostatne vlastnosti nie su ani u renomovanych znaciek zarucene, ked koniec koncov, vsetko je made in china. A takychto faktov "spolusuvisiacich" s hociakym vyrobkom sa da predostriet kopa.
tomy45

Příspěvekod pharao » 23 lis 2009 18:38

tomy45 píše:Stalo sa mi to 2x pri 2 roznych typoch 3,5" USB externych diskov, jeden o kapacite 750GB a druhy 1000GB. Ext. disk vacsinou pouzivam na filmy, mp3 a pod. A tu je kamen urazu. Pozeral som film, divx, dal som pauzu, potreboval som si odbehnut, cca 2-3 minutky. Pridem zapnem, a efekt podobny tomu ako ked spustis film z cd, prip. dvd. Cakal som asi 10 sek. kym sa film znova rozbehol. Ani jeden z diskov nebol v nijakom sleep mode ci pod. A ked som z toho zacal loadovat sample... konec... dlha pristupova doba, proste nikdy viac. Zmenil som disk na firewire a slapalo to. Samozrejme ze som to skusil este overit, ci nemam blby komp, usb port ci prehravac filmov. Ale zopakovalo sa to aj na laptope, aj na znameho iMac-u. S fw taky problem nebol. Ale... co je zaujimave, ked mal ext. usb disk kapacitu 250, 320 GB taketo problemy neboli.

Diky za radu. To, ze jsi to zkusil na dalsim kompu a taky na iMacu se mi zda presvedcujici, ze bych mel asi volit Firewire. Je tu ale jeste jedna zaludnost, pokud to pojedu pres Firewire, budu muset zapnout disk do zvukovky
(Digidesign 003 Rack). Nevim jak to pobere. A nebo holt zvolit treba mensi disk USB...
pharao

Příspěvekod Pytkin » 23 lis 2009 18:40

mne na macku blblo , ked som dal disk , do grabovacej karty .. totuto cestou by som osobne nesiel a radsej dal USB disk .. alebo ak mas 2 FW porty na doske , tak FW disk je vyborne riesenie ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Vuid » 23 lis 2009 18:49

pharao: Nevim jak u tvy zvukovky, ale u my se pise ze do toho firewire ve kterym mam zvukovku nemam strkat nic jinyho nez dalsi stejnou zvukovku (daj se takhle radit), takze bych to ani nezkousel s hdd.
Krome toho - usb mas na kazdym pc, fw ne. Podle me neni co resit, kdyz jde o externi disk tak usb kvuli univerzalnosti. Jakej typ? Prakticky jsou samozrejme 2,5" bez zdroje, strcis do kapsy jako nic, vyrobce - to mas asi skoro jedno.
Vuid

Příspěvekod hombrefeo » 23 lis 2009 19:21

jestli ma zvukovka dva FW, coz digi003 ma, tak ten druhy slouzi prave k pripojeni externiho HDD.
hombrefeo

Příspěvekod Ondrash » 23 lis 2009 21:21

Ahoj. Jestli můžu poradit, tak 1TB Samsung F3. Tichej, rychlej, spolehlivej. Už mám v kompu 5 disků od Samsungů (2xF3) a totální spokojenost. Jasně. Říká se že ten 1TB od WD je rychlejší, ale taky jsem četl, že se dost lidi různili v hlasitosti disku. Vyplynulo to tak, že záleží na jaký narazíš disk. Jestli chceš opravdu tichej disk, tak Samsung F3 dobrá volba. A s výkonem to taky není špatný...
Ondrash

Další

Zpět na PC