Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Jaky notebook na skladani a live hrani?

Re: Jaky notebook na skladani a live hrani?

Příspěvekod Axerathix » 24 srp 2011 22:17

Co poviete na tento http://h10010.www1.hp.com/wwpc/me/en/sm ... 09774.html ?
myslite ze bude dostacujuci na pracu so sequencerom + VSTi?

Potrebujem to na hudbu s pouzitim orchestra, takze budem pouzivat orchestralne VSTi + ine "zive/akusticke" nastroje VSTi, ale planujem elektroniku takze aj nejake tie syntetizatori VSTi. Neviem ci to je jedno ake VSTi pouzijem, ci synth. alebo sampler-ove VSTi (ci ako sa tomu hovori), ale tak pre istotu pisem.

A posledna otazka, je nutne k tomu aj zvukovku dokupit? Myslim koli midi klavesom, lebo som testoval pripojenie k tetinmu notebooku moje midi klavesi CME UF - ta prva verzia, ale bezvysledne. Na testovacom notebooku bola Vista a akurat pre CME UF nie su oficialne ovladace pre Vistu, tak som nasiel nejake neoficialne, nainstaloval a aj tak to nefungovalo.

A ked sme uz pri zvukovke, aky bude rozdiel s nou a bez nej, pre moju potrebu skladania hudby?
Axerathix

Příspěvekod dusanmsk » 25 srp 2011 11:27

Orchestre su vacsinou samplovane, takze to na procesor nebude klast take naroky, ako na syntaky. Zvukovku kvoli klavesom nepotrebujes, vacsina dnesnych klaves ma USB konektivitu. Pokial ale uz mas nejake klavesy a maju len MIDI, tak potrebujes usb/midi prevodnik, alebo externu zvukovku s midi portami. Co sa tyka zvukovky na skladanie, tazko sudit bez konkretneho modelu notebooku. Integrovana zvukovka, najma v notebooku, nebude nikdy dosahovat zvukovych kvalit profesionalnejsej zvukovky. Latencia sa da na internej zvukovke osuskat ( asio4all ), kvalita vsak nie. Tu budes potrebovat v pripade, ze si to budes aj sam mixovat. Osobne by som zatial kupil ntb a zasiel s nim do nejakej predajne a porovnal zvuk notebooku a nejakej rozumnej usb zvukovky na nejakych kvalitnejsich sluchatkach, aby si vedel, ci to ma pre teba zmysel.
dusanmsk

Příspěvekod Axerathix » 25 srp 2011 14:40

takze ten notebook bude v podstate v pohode? No co som skusal na inom, o nieco slabsom tak s programom s ktorym chcem tvorit, siel celkom v pohode. Niekedy pri celom orchestri robilo nejake lupance vo zvuku ale nic strasne. I ked este som nestihol vyskusat komplet znenie orchestru, neznel vzdy celi orchester naraz. Len v buducnosti ked zakupim VSTi (napr. Vienna Symphonic Library), ci to bude stihat, preto sa pytam.

Co sa tyka zvukovky, nechapem ako bez konkretneho modelu notebooku? v mojom prvom prispevku som dal link na jeden a presne taky isty notbook chcem kupit. Inac za dalsie zodpovedane otazky dakujem.

Alebo ak vam nefunguje link tak tu su specifikacie toho notebooku

je to notebook od HP
Kód: Vybrat vše
Processor   Intel® Core™ i5-2410M (2.30 GHz, 3 MB L3 cache)
Operating system   Genuine Windows® 7 Home Premium 64
Recommended software upgrade   HP recommends Genuine Windows® 7 Professional
Chipset   Mobile Intel® HM65 Express
Dimensions and weight
Weight   Starting at 2.92 kg
Dimensions (W x D x H)   41.4 x 27.9 x 2.9 cm
Memory
Memory, standard   4 GB 1333 MHz DDR3 SDRAM
Memory slots   2 SODIMM
Storage
Hard drive   640 GB 5400 rpm SATA II
Optical drive   DVD+/-RW SuperMulti DL
Graphics
Display   43,9 cm (17.3") diagonal LED-backlit HD+ anti-glare
Graphics   AMD Radeon HD 6490M with 1 GB dedicated GDDR5 video memory
Expansion features
Ports   4 USB 2.0
 1 VGA
 1 HDMI
 1 stereo microphone in
 1 stereo headphone/line-out
 1 AC power
 1 RJ-11 (select models)
 1 RJ-45
Slots   1 Express Card/34
 1 Media Card Reader
Audio   SRS Premium Sound, Integrated stereo speakers, Stereo headphone/line out, Stereo microphone in, Integrated microphone (dual-microphone array with optional webcam)
Integrated camera   720p HD webcam
Keyboard   Spill-resistant keyboard with separate numeric keypad and drains
Pointing device   Touchpad with scroll zone and gestures support
Communications
Network interface   Realtek Ethernet (10/100/1000 NIC)
Wireless   Atheros 802.11b/g/n WiFi and Bluetooth 3.0 HS Combo
Power and operating requirements
Energy efficiency compliance   ENERGY STAR®
Power   90W Smart AC adapter (discrete); HP Fast Charge
Battery type   8-cell (73 WHr) Lithium-Ion Battery
Battery life   Up to 6h (Primary 8-cell Battery)
Operating temperature range   5 to 35°C
Security management
Security management   HP ProtectTools Security Manager: Credential Manager, Computrace Pro, Device Access Manager, Drive Encryption, Face Recognition (webcam models only), File Sanitizer, Privacy Manager, Embedded Security
 Enhanced Pre-Boot Security
 HP SpareKey
 One-Step Logon
 Security lock slot
 Support for Intel AT
What's included
Software included   ArcSoft Total Media Suite
 Microsoft Office 2010 preloaded (purchase of a Product Key required to activate a full Office 2010 suite)
 Norton Internet Security 2011 (60-day subscription). Additional software included
 see QuickSpecs for details.
Management   HP 3D DriveGuard (Windows only)
Warranty   HP Services offers 1-year warranty (upgrades available, sold separately), 1-year limited warranty on primary battery
Axerathix

Příspěvekod boro » 25 srp 2011 15:23

mkII píše:BS zmiňoval sony vaio, co si myslíte o nich?

Vo firme ich maju 3-ja kolegovia.
1. Su drahe
2. Vsetci traja mali problem s baterkou
3. Dvaja ich uz x-krat vymenili v ramci zaruky
boro

Příspěvekod dusanmsk » 25 srp 2011 15:26

Notebook v podstate predstihuje moju workstation. Kvalitu internej zvukovky ale ani z tohoto popisu nie je mozne urcit. Kazdopadne je to fuk, skusis, uvidis, ked nebude vyhovovat, dokupis. S tym, ci bude stihat ten-ktory nastroj sa musis obratit na stranky vyrobcu. Orchestre ale budu imo narocne prevazne na pamat a pamatovu priepustnost.
dusanmsk

Předchozí

Zpět na PC