Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Mac alebo PC ?

Re: Mac alebo PC ?

Příspěvekod carloff » 16 lis 2014 14:01

no 4x se mi z niceho nic objevila White Screen of Death:)naprosto bezduvodne, coz teda neslo resit jinak nez reinstallem / mel jsem za tu dobu 2 macy/ celkove mne i po tech 7 letech OSX irituje jak je ten system pomaly a nepruzny. ze na vsechno dlouho cekam, ze neni odpovidajici nahrada total commanderu, a ze manzelcin WIN7 notebook s i7 2,2 intelem a 8 G ram je proste asi tak 2x rychlejsi nez muj i5 Intel 2,5giga mac s 16 G RAM( ne opravdu vse je ok HW chodim prubezne vysat vycistit zkontrolovat atd). Ona je bezproblemu schopna pracovat v Cineme 4D, ja si svoje After effects projekty muzu tak leda predstavovat na macu ve stataku a na tom jejim pc notebooku behaji nadherne.Ted jsem si dal About This mac a pri par oknech Chrome,Mailu a iTunes mi to trvalo 9 sec nez se okno objevilo...

O svem studiovem PC, ani nemluvim.komponenty jsem si vybral ,spoustu veci ve Win7, ktere nepouzivam si dal pryc . Beha to nadherne a to je v podstate ne daleko od HW konfigurace meho maca.
celkove se mi stava ze mi OSX pada podstatne vic nez WIN7( ktere mi nepada skoro vubec). Jedine proc jsem si koupil maca znova na kancelar je ze z toho napajece nejde brum jako vetsine PC notebooku do zvukove karty a neni tak haklivy na internet.Priste uz ne.
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
www.boriscarloff.com | www.soundevice-studio.cz
carloff
Profesionál

Příspěvekod hombrefeo » 16 lis 2014 14:07

jestli se na tebe neprenesla ta ivova karma...
hombrefeo

Příspěvekod carloff » 16 lis 2014 14:09

V tom případě je to Apple karma:) ale k PC ve studiu mam MAcovskou klavesnici a myš:) to jsou supr.každopádně jak jsem říkal, jde asi o zvyk. Na práci mi MAc nevyhovuje, ale tenhle post píšu na Apple.
carloff
Profesionál

Příspěvekod Pytkin » 16 lis 2014 14:11

Stan píše:4x reinstalovat? Co jsi s tim proboha delal? Ja mam 4 Mac od G5 po i7 a nikdy jsem zadny krome updatu preinstalovavat nemusel.

jo toto je zasadna vyhoda oproti windowsu .. ja uz idem 5tu verziu systemu bez reinstalacie .. len updatnem a vsetko bezi .. dokonca som nedavno premigroval z jedneho imacu na druhy a po 2och hodinach kopirovania z jedneho na druhy , po reboote som mal exaktne rovnaky system ako pred tym .. toto sa na windowse neda a tyzden by som vsetko instaloval jak truhlik ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod carloff » 16 lis 2014 14:13

Já mám udělaný acronis image , které se dá portovat i na jinou HW configuraci. za 45 min hotovo Win 7 , pluginy cubase PT11...i na jinem počítači
carloff
Profesionál

Příspěvekod Stan » 16 lis 2014 14:30

Stan

Příspěvekod carloff » 16 lis 2014 14:32

zkousel jsem. i muCommander, ktery se mi zdal o trochu lepsi.Nic z toho neni plnohodnotna nahrada prace s win/ totall comannderem.U nej jsou zasadni zasuvne moduly, etc.Ja se fakt snazil nekolik let, aby se mi APPLE libil:)Vypada hezky vzdycky. Jen nejak uprednostnuju obsah nad formou.Tady ( pro mne) se mi zda, APPLE je vic forma nez obsah. Jinak muzika se da delat na cemkoliv.
carloff
Profesionál

Příspěvekod Stan » 16 lis 2014 14:35

Aha. Muzu vedet jaky moduly na co a proc? je to pro studio ci kancelar?
Stan

Příspěvekod carloff » 16 lis 2014 14:42

Vetsinou pro urychlení práce,
pouzivam power pack
http://totalcmd.pl/powerpack
nahledy rozbalovani prime cteni editace dll images implementace office x dlasich veci...
carloff
Profesionál

Příspěvekod Kermitak » 16 lis 2014 14:51

Uz byste mohli vedet, ze univerzalni pravdy se na zaklade takovy diskuse stejne nedoberete ;] Nekomu vyhovujou hrusky, nekomu jabka, v necem jsou lepsi Windows, v necem je lepsi OS X, stabilni a rychly je to na dnesnim hw v prumeru podobne, je to jen o individualnich preferencich a potrebach. Co na tom chcete vykoumat dalsiho..? Stejne to bude furt dokola tak, ze Jarda bude kricet, ze na nicem jinym nez na Macu delat nemuze a Jirka ze pro nej jsou nejlepsi Windows. A tak to bude porad dokola, dokud si nepodriznete krky obcankama, nebo dokud to nekdo neutne ;)
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod carloff » 16 lis 2014 14:59

Souhlas.Kazdemu vyhovuje neco jineho.Proto vzdy pripojuju " pro mne".
tvrdit ze je obecne apple lepsi je uplne stejna volovina jako tvrdit ze obecne Win jsou lepsi.
carloff
Profesionál

Příspěvekod Stan » 16 lis 2014 15:34

Asi tak. Chudak CHOSE145. A ted babo rad. :wink:
Stan

Příspěvekod Pytkin » 16 lis 2014 15:37

carloff : to co pises, je fakt zaujimave .. ssd disk asi nemas v macbooku ? i ked 16g ram .. to je fakt podozrive .. tak ako to popisujes, sa chova 4g ram ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod carloff » 16 lis 2014 15:38

nemam SSD ale to manzelcino win 7 Vaio taky ne...
carloff
Profesionál

Příspěvekod Pytkin » 16 lis 2014 15:39

carloff píše:Já mám udělaný acronis image , které se dá portovat i na jinou HW configuraci. za 45 min hotovo Win 7 , pluginy cubase PT11...i na jinem počítači

to je trosku ine .. ja hovorim o preneseny celeho systemu, uzivatelskych nastaveni , dat atd .. nie dostat sa do stavu nula ..
Pytkin
Moderátor

PředchozíDalší

Zpět na PC