Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

MACbook vs. PCbook = fatality?

Re: MACbook vs. PCbook = fatality?

Příspěvekod Fractal » 07 pro 2010 15:46

Kermitak píše:
Fractal píše:
Kermitak píše:Nerikej, tak proc na defconu nabourali posledni os x o dve hodiny driv nez win 7? Ty stavebni kameni... ;)

treba to byli vyzrálí appláci, to se nedá srovnávat 8) btw, nevím jestli mě za tohle nezavřou, ale ...známý se dostane kamkoli, kdykoli chce, pokud má mega rychlý procák, do hodiny

A ted tu o cerveny karkulce ;]

přehánět je lidské a já su taky enem člověk :) ...no dobře má ty počítače teda dva no...
Fractal

Příspěvekod Martin » 07 pro 2010 16:10

Kermitak píše:
Fractal píše:
Kermitak píše:Nerikej, tak proc na defconu nabourali posledni os x o dve hodiny driv nez win 7? Ty stavebni kameni... ;)

treba to byli vyzrálí appláci, to se nedá srovnávat 8) btw, nevím jestli mě za tohle nezavřou, ale ...známý se dostane kamkoli, kdykoli chce, pokud má mega rychlý procák, do hodiny

A ted tu o cerveny karkulce ;]

Byla jednou jedna malá docela zralá červená Karkulka.
Koupila si Mac-mini , během dvou let se jí zaviroval, řešení našla až v servise - total reinstalace.
Po dvou letech se z navoněného luxusně zabaleného miláčka vyklubal rachtající se šunt, který sem tam zmrzne, rachtá, dvd mechanika odešla cca za 4 měsíce velmi lehkého provozu.
Martin

Příspěvekod W.Cable » 07 pro 2010 19:42

To s tema virama zas az tak neni. Jeden znamy si tenkrat poridil G4 z duvodu, aby predesel moznym hrozbam z internetu a mel tim cely e-shop a firmu tak nejak zabezpecenou. Po mesici bezproblemoveho provozu musel vycestovat na sluzebni cestu, po tydnu se vratil a na monitoru jenom tma, Mac uz nenabehl.
V servise zjistili zavirovany pevny disk.
W.Cable

Příspěvekod hombrefeo » 07 pro 2010 19:55

W.Cable píše: V servise zjistili zavirovany pevny disk.

kdo vi, co v tom servise nezjistili. nesmis hned kazdemu verit, zvlast technikum ani slovo. je to banda prolhana (vcetne me :Đ )...
hombrefeo

Příspěvekod Ondra P. » 07 pro 2010 22:50

S OSX mám mnohem lepší zkušenosti jak s win... už bych neměnil a už vůbec ne za windows.
Každopándě upozorňuji , že když jsem přecházel , tak jsem tak měsíc byl celkem v rozpacích , ale po několika letech s libuji.
Nevim , kdo má s OSX problemy srovnatelné s Win, ale já jsem toho tedy ušetřen. S jistotou mohu říct , že to jednoduše funguje . A to mam Macbook pro i desktop Hackintoshe a i ten šlape jak hodinky.
Ondra P.

Příspěvekod Fractal » 08 pro 2010 02:09

nevim decka, ja uz neska neverim nikomu a antiviry a fajervoly instaluju i do kalkulacky... zalohuju kazdou cypovinu... ono i blok a tuzka neni k zahozeni
Fractal

Příspěvekod carloff » 08 pro 2010 02:20

n a internet mam osx ( trochu dychavicne a tuhne) --nesnasim praci se souborama na Macu
na praci win7 64bit.. obcas maji problem ale asi tak stejne jako osx
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
www.boriscarloff.com | www.soundevice-studio.cz
carloff
Profesionál

Příspěvekod Pytkin » 08 pro 2010 02:24

na macku sa prijemne pracuje so subormi .. trebars si mozes farebne oznacovat subory .. ja som mal kolegu v praci , ktory cely zivot robil len na mackoch a stale sme ho nutili prejst na windows .. uz mal aj windows masinu, ale stale paralelne robil aj na macku .. a najvacsi problem bol , ze si vo windowse nemohol ofarbovat subory .. robil web pre narodnu banku .. mesacne vyprodukoval aspon 500 stranok tabuliek a grafov .. a bol zvyknuty si farebne oznacovat co uz mas hotove .. atd ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod dendy » 08 pro 2010 10:25

jo dalsia vec co ma strasne dostala bolo nahlad suborov ... tuk na spacebar, vybehne taky univerzalny viewer a potom na hociaky subor klines tak sa (ihned) prehra v tom viewveri.. ci uz je to obrazok, video, hudba, excel, word, cokolvek .. vidis hned nahlad co v tom subore je ... to bolo fakt perfektne ...
dendy

Příspěvekod carloff » 08 pro 2010 11:07

no to mi nejak nechybi , ale treba takove elementarni veci jako je kdyz si rozbalis rar tak ti ta slozka skoci nekam dolu a nezaradi se podle abecedy, pokud chces hledat a kliknes na slozku tak to stejne default hleda po celem pocitaci..
pokud dam cast nazvu souboru a chci hledat hleda mi to i v obsahu souboru (pdf word atd) coz fakt nepotrebuju..
zlatej commander ( ano mam mucommander na maca ale nedosahuje vubec kvalit pckovskeho obrazu)
carloff
Profesionál

Příspěvekod carloff » 08 pro 2010 11:13

PS aby nedoslo k omylu, ja ma toho sveho macbooka pro rad jen mi prijde srandovni to zbozsteni apple .....je t normalni pocitac, ktery ma trochu vetsi snbskou hodnotu ale jinak je to prevlecene PC s trochu jinym systemem...
carloff
Profesionál

Příspěvekod Ivo » 08 pro 2010 11:19

carloff píše:je t normalni pocitac, ktery ma trochu vetsi snbskou hodnotu ale jinak je to prevlecene PC s trochu jinym systemem...

Je to přesně tak ... jsou to normální windows s trošku jiným uspořádáním, ale přirozenost a chování jsou je uplně stejné - obojí dělá stejné blbosti, stejně otravuje atd. Maců jsem měl za ty léta snad 10 ...
Ivo
Moderátor

Příspěvekod MonkeyFighter » 08 pro 2010 12:02

carloff píše:PS aby nedoslo k omylu, ja ma toho sveho macbooka pro rad jen mi prijde srandovni to zbozsteni apple .....je t normalni pocitac, ktery ma trochu vetsi snbskou hodnotu ale jinak je to prevlecene PC s trochu jinym systemem...

samozrejme, ale oba ty systemy maj pro a proti a na urcity veci muze vic sedet jeden nebo druhej..v praci bych osx nechtel, na muziku mi ten system vytahl hned nekolik trnu z paty...

dalsi vec je ze je potreba rozlisovat jestli se bavime o HW nebo o OS, podstatnou vyhodou MBP je jak uz tu nekdo psal to ze na nem muze legalne bezet jak win tak osx...ale popravde kdyby mi na nem mely bezet jen win koupim rozhodne jinej kus zeleza kde ty prachy ktery tady platim za design budou vyuzity lip
MonkeyFighter

Příspěvekod dendy » 08 pro 2010 12:04

carloff píše:PS aby nedoslo k omylu, ja ma toho sveho macbooka pro rad jen mi prijde srandovni to zbozsteni apple .....je t normalni pocitac, ktery ma trochu vetsi snbskou hodnotu ale jinak je to prevlecene PC s trochu jinym systemem...

ciastocne shlasim... fanaticky applefreakovia co neuznaju ziadny nedostatok apple su mi na smiech.. ale ...

1/ mal som uz vela notebookov, 1-2 aj v cenovej relacii ako stoji novy macbook pro 17" .. ale z hladiska HW prevedenia, kvality, kompaktnosti - ziadny z nich sa ani nepriblizoval k prevedeniu apple

2/ OS - naozaj po tom co mi asi pol hodiny kolega ukazoval rozne vychytavky a specialitky co tam su tak mi fakt padala sanka....
dendy

Příspěvekod Pytkin » 08 pro 2010 12:17

carloff píše:no to mi nejak nechybi , ale treba takove elementarni veci jako je kdyz si rozbalis rar tak ti ta slozka skoci nekam dolu a nezaradi se podle abecedy, pokud chces hledat a kliknes na slozku tak to stejne default hleda po celem pocitaci..
pokud dam cast nazvu souboru a chci hledat hleda mi to i v obsahu souboru (pdf word atd) coz fakt nepotrebuju..
zlatej commander ( ano mam mucommander na maca ale nedosahuje vubec kvalit pckovskeho obrazu)

no ale ty porovnavas system s nejakym programom .. mne commandery nevyhovuju .. pouzivam len system .. a na appli necistim ziaden zasadny rozdiel oproti windows exploreru ..
Pytkin
Moderátor

PředchozíDalší

Zpět na PC