Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

MACbook vs. PCbook = fatality?

MACbook vs. PCbook = fatality?

Příspěvekod Fractal » 07 pro 2010 09:11

cuka mi v prstech poridit si MACbook, hlavne z duvodu Logic Audia, toho ze tam jede Cubase a toho ze dnes uz je kompatibilita souboru takrka 100% s PC (nebo se mi to alespon tak zda)

JAKE JSOU OBEKTIVNI VYHODY LEOPARDA vs. WINDOWS? MACA vs. PC laptopu? ...vykon, rychlost prace, bezpecnost atd. etc. apod.
Fractal

Re: MACbook vs. PCbook = fatality?

Příspěvekod tomy45 » 07 pro 2010 09:17

Hmmm

Objektivne nie su :) subjektivne ano.
Vsetko zalezi od uzivatela, co ti vyhovuje viac, co menej a aky mas budget. O nicom inom to nie je.
tomy45

Příspěvekod Ivo » 07 pro 2010 09:18

Jako ten, kdo léta měl PC i Macy bych podle zkušenosti řekl, že výkon i rychlost práce jsou velmi podobné (pc i mac dnes používají úplně stejné procesory), obojí mají své mouchy a mac osx není o nic spolehlivější a blbuvzdornější než windows (oba se chovají občas debilně, kolabují, zpomalují, zamrzají atd.). Výhodou osx je o něco sympatičtější prostředí a hlavně nepřítomnost virů, kdy člověk nemusí mít žádné antivirové programy apod. (což je na pc opruz). Macy jsou o něco dražší než PC, ale o moc lépe na tom po hw a built stránce nejsou, též mají šmejdovské tendence ... Pro práci v rámci DAW je myslím úplně jedno jestli v pozadí běží windows nebo osx ...
Ivo
Moderátor

Příspěvekod Kermitak » 07 pro 2010 09:49

Jen potvrzuju co bylo psano, mel jsem obe, vybral jsem win (mluvim jen o 7), protoze se mi v nich pracuje lip, jinym lidem zas sedne vic os x. Je to fakt jen o pocitu, pripadne o sw (pokud bys mermomoci chtel logic > 5, pak nemas jinou moznost nez os x (at uz mac, nebo hackintosh). Na macbooku pro, co jsem mel, se mi hodne libilo zpracovani, na druhou stranu me hodne zklamalo na standardnim macbooku (ale asi 4 roky starym, treba je to ted jinak, nevim). PC noteboky mi v soucasnosti prijdou vsechny jako rozvrzany hracky, krome thinkpadu rady X. Popravde ale, kdyz to clovek pouziva rozumne, praci to splni a pri soucasnych cenach si clovek proste po trech letech koupi novej.
Jinak snad uz jen poopravim Iva, ze viry a hlavne dneska ruznej spyware jsou na mac i win, ale pokud se clovek nechova jako idiot, nepotrebuje antivirus ani na mac, ani na win
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod Fractal » 07 pro 2010 10:01

nedam dopustit na HP laptopy, mel jsem zrovna v merku HP PRObook, ale tedka mam moznost mit MACbook pro, no... tak premyslim nahlas - koupit pak logic kde je hafo syntaku a procesoru, ma to zase trochu jine moznosti, clovek je pak vice operativni, kdyz mu kupr. nekdo posle na remiks session file, kdyz potrebuje neco rychle nahrat (no to vlastne plati pro PC notas a Cubase taky) uvidim, zvazim, popremyslim
Fractal

Příspěvekod Fractal » 07 pro 2010 10:05

kluci, diky za rady, ale ted jsem si znovu pripomnel ze ten cubase mi pobezi aji na macu, neni co resit, risknu to... trosku se mi zda, ze macy se obecne prodavaji lepe nez pc, z druhe ruky
Fractal

Příspěvekod Ivo » 07 pro 2010 10:16

Ad viry: no nevím, na macu se mi zatím nikdy žádné neprojevily (ani o někom jiném nevím) a žádné aktivní nebo nebezpečné pokud vím nejsou známy. PC online bez antiviru atd. je myslím suicide ...
Ivo
Moderátor

Příspěvekod Cyril » 07 pro 2010 10:35

Fractal: tak si nekam zajdi maca vyzkouset, ne? Ja mel leta oboje, z financnich duvodu a z duvodu vetsi nabidky softwaru ted delam na PCcku, ale Mac je porad moje srdecni zalezitost. Subjektivne se na nem dela prijemneji a mas pocit, ze mas na stole neco kvalitniho, a ne anonymni rozvrzanou pixlu :) Zvaz taky, jak to bude vypadat na podiu - kazdymu poradnymu laptopistovi tam sviti jablicko :)

P.S. viry potvrzuju, na macu jsem v zivote zadnej nemel, na PC je to furt neco...
Cyril

Příspěvekod Oxyygen » 07 pro 2010 10:42

Ja mam s OSX ty nejlepsi zkusenosti a je opravdu minimum "kolizi" co se mi dely a to se z pohledu windows chovam k systemu jak prase. Logic je kapitola sama pro sebe instrumenty a efekty jsou tam proste supr. S windows jsem porad jen neco ladil. Jsem hodne rad, ze uz je nepouzivam
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.kissjiznicechy.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower
Oxyygen
Profesionál

Příspěvekod Oxyygen » 07 pro 2010 10:53

jinak osx vs windows.
OSX plus
mas jeden HW na ktery je operacni system odladeny
nejsou tam viry
nejsou tam registry
vyrazne prehlednejsi uzivatelske rozhrani
system je zatizenej pouze kdyz neco delas. (ne jako u win, kde ti najednou hrabe disk a nevis proc)
Programy maj vesmes jednotnej dyzajn
Uz v zakladu je osx velmi dobre vybaven, budes pouzivat opravdu minimum komercniho/kradenyho softu
Vyrazne snazsi instalace periferii,(zvukovek) zvlast sitovejch tiskaren
Neresis kraviny s asiem, protoze uz zakladni audio driver ma stejne vlastnosti
Pokud mas potrebu "tunit", mas na to terminal, kde zadavas prikazy
software mi obecne prijde cistsi a funkcnejsi, je tam naprosty minimum balastu (u win je to presne naopak)
Je skvele sledovat apple fandovsky weby, kazdy den se kolem applu neco deje.:)
OSX minus
obcas maj pro win uzivatele neprehlednou adresarovou strukturu systemu, ale je to otazka zvyku
neexistujou 100 procentni office (ale to je hnus microsoftu, ze OSX Office a Win Office nejsou navzajem kompatibilni)
Hry - to neni zadnej velkej hit, ale v posledni dobe se uz da
Ne vsechny VST jsou na maca
Naposledy upravil Oxyygen dne 07 pro 2010 10:58, celkově upraveno 1
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.kissjiznicechy.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower
Oxyygen
Profesionál

Příspěvekod Kermitak » 07 pro 2010 10:56

Ivo píše:Ad viry: no nevím, na macu se mi zatím nikdy žádné neprojevily (ani o někom jiném nevím) a žádné aktivní nebo nebezpečné pokud vím nejsou známy. PC online bez antiviru atd. je myslím suicide ...

Ivo ver tomu, ze jsou a bude jich vic ;) Za prve neni duvod aby nebyly, sam jsem si jednoho krasnyho cervika napsal (jen jako proof of concept), za druhe to dokazuje samotna existence antiviru pro mac os x od "majors". Ale jak jsem psal, staci se chovat rozumne a sance neco chytit je minimalni (i na win 7). JInak os x byl pro utocniky do nedavna mene zajimavy kvuli nizsi rozsirenosti, ale to se meni. Defaultni pouzivani power usera (v podstate admina) v drivejsich verzich win veci take "pomohlo". Ale presvedcovat nikoho nehodlam. Pokud nekdo chce verit tomu, ze na mac os x nikdy nic nechytne, ok, je to jeho vec ;)
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod MonkeyFighter » 07 pro 2010 11:56

jeste bych zminil jednu vec a to je debilni chovani windows k USB vecem(diky za virtualni COM porty,super vynalez!), tohle je jedina vec ktera me donutila switchnout z WIN na OSX... jednak se nektery veci perou(pokud chci aby mi v abletonu bezel padkontrol a apc 40 musim provest obrad - zapnout APC spustit ableton schodit ableton zapnout padkontrol spustit ableton, jaka koliv jina varianta zpusobi ze bezi jen jeden nebo zadnej kontroler, odzkouseno na trech pc(2x XP 1x WIN7) - jeste veselejsi situace byla pokud jsem do toho vseho prihodil USB zvukovku) dalsi vec je ze pokud dany zarizeni priste pripojis do jinyho usb nez si ho instaloval instalujes znovu..neskutecnej opruz kdyz chci mit nejaky veci doma zapichany do docku ale pokud je taham sebou pichnu je rovnou do ntb...no a dalsi vec je co se deje pokud neco z usb v prubehu hrani vytahnu, ve WIN to u kontroleru znamena restart abletonu, u zvukovky pak celyho systemu... v OSX u kontroleru staci zastrcit zpet u zvokovky ji jen znovu nastavit v settings abletonu a je vymalovano...ja chci notas hlavne kvuli liveactu kde pokud uz se stane nejakej prusvih ze neco vypadne z USB, vypadne stava nebo neco tak chci abych byl co nejdriv zase hrani schopnej coz pod WIN nehrozi...
kdyby to delal jeden kontroler nebo jeden soft,reknu si ok spatny drivery pod win, ale tohle je divny...a to jsem testoval na uplne stejnym zeleze

dalsi pro me podstatna vec je bezproblemovej beh MAX/MSP pod macem a totalni vytuhy na PC..tohle samozrejme muze bejt vec softu, ale je to zase pri praci s usb kontrolerem takze jadro pudla hledam tam...

co me naopak na MACbooku stve je ze nema dock(ano vim, ma tu parodii na dock) a dva USB porty na 13'' MBP mi prijdou dneska opravdu malo...
jinak souhlas s tim co tu uz padlo...a co se tyce vydrze a odolnosti tak treba Tckovejm radam od lenova verim urcite vic nez hlinikovymu MBP...

a co se tyce viru mam stejnej nazor jako Ivo... s WIN bych si teda pripojit komp k netu bez antiviru nelajsnul... pod MAC jsem antivir nepouzil, viry pod MAC samozrejme jsou ale zatim jich je podstatne min nez pro win
MonkeyFighter

Příspěvekod Pytkin » 07 pro 2010 12:25

Mne sa paci OSX .. Moje skusenosti su take , ze nema zabudovane to automaticke zasieranie , ako to robi windows .. Niekto tu bude namietat , ze sa tiez spomaluje .. Ja neviem .. Ja to nepozorujem .. Mali sme 6 rokov G5tky v starom studiu a proste tie pocitace isli 6 rokov rovnako svizne .. To som pri windowse nezazil ..

Pri Macbookoch sa mi paci to HW spracovanie .. musim povedat , ze taky PC notebook som este nemal v rukach .. Aj SONY Vaio , ktore sa ale cenou blizi s Macbooku, mi neprislo take fajnove .. A to iste plati aj pri iPade .. Kolega mi hovoril , ze drzal v ruke ten Samsung Pad a ze to je umela kokotina oproti iPadu ..

Ja na Apple nemam ziadne vyhrady .. Jediny problem je cena .. Ak niekomu cena vyhovuje , neni dovod ist do pociaca .. samozrejme Applne cenou nedokaze konkurovat 500EURovym PC bakelitakom .. Pri takom budgete neni co riesit ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Pytkin » 07 pro 2010 12:26

MonkeyFighter píše:co me naopak na MACbooku stve je ze nema dock(ano vim, ma tu parodii na dock) a dva USB porty na 13'' MBP mi prijdou dneska opravdu malo...
jinak souhlas s tim co tu uz padlo...a co se tyce vydrze a odolnosti tak treba Tckovejm radam od lenova verim urcite vic nez hlinikovymu MBP...

toto sa elegantne riesi USB hubom, do ktoreho napichas vsetky periferie a do MB pripojis uz len jeden kabel ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Fractal » 07 pro 2010 12:34

teda uplne prapuvodni vec, preco me Mek napadl, byla existence firewire portu... ten uz se dneska dává jen do notasů od 40ti výše (preháním) a nechci to resit pres karty, adaptery a cypovinky u nejakeho notasu za 20cku - hrozi nestabilita se zvukadou
Fractal

Další

Zpět na PC