Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

menší nahrávací studio doma?

menší nahrávací studio doma?

Příspěvekod razielus20 » 02 čer 2010 01:16

zdravím všechny

jen na začátek, nejsem v tomhle nijak zběhlý jen něco znám z dříve, tak se budu ptát možná hloupě, ale snad poradíte;) :

jde o to, že bych si potřeboval zařídit menší nahrávací studio u mě doma - jen kvůli komentářům (začínající dabér), a chtěl bych se zeptat, jaký mikrofón ( nejlépe nějaký kondenzátorový za rozumnou cenu (nemusím se bát třeba použitého?) , jaký software a jakou zvukovou kartu?? (kdysi jsem používal Sound Blaster Live! (stačilo by to? - bylo k tomu Wave Studio a možnost nahráváni do 44Khz 16bit mono tuším), ale ted mám DELL pc jen s integrovanou nějakou zvukovkou... nahrávku potřebuju mít čistou tak v rámci možností, není to nahrávání hudby takže je to ne tak problémové... Bude stačit jen nějaký kvalitnější mikrofon přes USB aniž bych k tomu připojil nějaké dodatečné zařízení? (koukal jsem na nějake kondenzátorové co jsou přímo s USB konektorem...
(výsledek potřebuju uložit do WAV souboru a Mp3

Díky moc předem

S pozdravem Petr
razielus20

Re: menší nahrávací studio doma?

Příspěvekod matucha » 02 čer 2010 01:57

Zalezi na tom, pro koho/co tu vec delas. Jestli de o nejaky veci na web, tak ti zrejme USB mikrak postaci. Nicmene v momente, kdy by to melo byt aspon trochu profi, tak je treba zvazit akustiku (odrazy a taky hluk pocitace) no a mikrak pak potrebujes nejakej normalni kondenzator (cim lepsi tim lip, ale muzes zacit treba u zde oblibene oktavy mk319) a k tomu mikraku budes potrebovat nejakou aspon zakladni zvukovou kartu (m-audio, rme...). Vestavena zvukovka nema 1) phantom a 2) je vzdycky HROZNA ;).

Mimochodem format pro film/video sou vetsinou 24bit/48kHz.

Co software?

hodne zdaru
matucha

Příspěvekod biscuit » 02 čer 2010 08:30

na software se pta taky, ale stejne jako k ostatnim vecem je treba urcit pro jakej ucel maji ty dabingy bejt potom pouzivany - od toho se vse odviji.
biscuit

Příspěvekod charonme » 02 čer 2010 12:06

pre ilustrovanie urovne pozadovaneho vysledku skus hodit linky na nejake existujuce nahravky tvojich kolegov alebo konkurencie
charonme

Příspěvekod Pytkin » 02 čer 2010 12:32

ja by som odporucil toto :

mikrofon ; http://www.on-board.sk/nt1a-set-products-834-23.aspx
Obrázek

k nemu externu zvukovku , kedze ide o notebook : http://www.on-board.sk/ua25ex-products-661-23.aspx
Obrázek

program hocijaky .. to neni podstatne ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod biscuit » 02 čer 2010 13:53

tak kdyz uz to pytkin tak hezky odstartoval, tak neco alespon takovyhleho se taky urcite hodi
http://www.audiopro.cz/prodejni-katalog ... ilter.html
biscuit

Příspěvekod Liquid Sound » 02 čer 2010 15:11

Tohle by mohlo bejt to co hledáš. Investice menší jak 100USD. Hw i sw v jednom, víc rozhodně nepotřebuješ i když tohle mnohem víc nabízí. Stačí dokoupit za pár korun popfilter nebo ukrást nějakou punčochu. :)

Obrázek

http://www.m-audio.com/products/en_us/P ... tudio.html

Review
http://www.downloadsquad.com/2009/10/01 ... ni-review/
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct
Liquid Sound
Profesionál

Příspěvekod kexik » 02 čer 2010 15:33

premysli si to predovsetkym smerom od sw. ak potrebujes protools, m-audio je vlastne jedina dobra volba. samo, nemusis kupit ich mikrofon, ako ti radi liquid, ale hocaku externu zvukovku, podsuva sa trebars kvalitny fast track pro. a skombinovat s lubovolnym lacnym mikrofonom.
kexik

Příspěvekod Vlad » 02 čer 2010 15:40

biscuit píše:tak kdyz uz to pytkin tak hezky odstartoval, tak neco alespon takovyhleho se taky urcite hodi
http://www.audiopro.cz/prodejni-katalog ... ilter.html

ty jo, myslite ze se to za 4,5 tis vyplati? neco podobnyho bych si rad do pokoje poridil, ale neumim si predstavit zlepseni nahravky (eliminaci prostoru pokoje)
sorry za OT
Vlad

Příspěvekod Liquid Sound » 02 čer 2010 15:42

kexik píše:premysli si to predovsetkym smerom od sw. ak potrebujes protools, m-audio je vlastne jedina dobra volba. samo, nemusis kupit ich mikrofon, ako ti radi liquid, ale hocaku externu zvukovku, podsuva sa trebars kvalitny fast track pro. a skombinovat s lubovolnym lacnym mikrofonom.

Ty si slyšel jak Vocal studio hraje? Zkoušels ho? :wink:

Pochopitelně se dá ten usb majk použít i s jinym softem, ale já jsem přesvědčenej že na to, co popisuje tazalel je to úplně v pohodě dostačující, ekonomicky a předevšim technologicky výhodný. Žádný preampy, externí zvukovky, kabely a napáječe atp. Nic proč by se musel vracet sem a řešit a řešit a řešit, jako mnozí zde. Namísto by mohl v klidu pracovat s jednoduchym a levnym zařízenim. Jednoduše elegantní a funkční domácí řešení. :)
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct
Liquid Sound
Profesionál

Příspěvekod kexik » 02 čer 2010 16:34

Liquid Sound píše:
kexik píše:premysli si to predovsetkym smerom od sw. ak potrebujes protools, m-audio je vlastne jedina dobra volba. samo, nemusis kupit ich mikrofon, ako ti radi liquid, ale hocaku externu zvukovku, podsuva sa trebars kvalitny fast track pro. a skombinovat s lubovolnym lacnym mikrofonom.

Ty si slyšel jak Vocal studio hraje? Zkoušels ho? :wink:

Pochopitelně se dá ten usb majk použít i s jinym softem, ale já jsem přesvědčenej že na to, co popisuje tazalel je to úplně v pohodě dostačující, ekonomicky a předevšim technologicky výhodný. Žádný preampy, externí zvukovky, kabely a napáječe atp. Nic proč by se musel vracet sem a řešit a řešit a řešit, jako mnozí zde. Namísto by mohl v klidu pracovat s jednoduchym a levnym zařízenim. Jednoduše elegantní a funkční domácí řešení. :)

neviem preco by s tymto nemali byt problemy. vnutri toho mikrofonu je takisto preamp a externa zvukovka, ci sa ti to paci, alebo nie... a ak je kapsla toho mikrofonu zhodna s m-audio nova, tak potespanboh. a vzhladom k cene snad ina moznost ani neexistuje
kexik

Příspěvekod Bacon » 02 čer 2010 17:39

Jen tak btw - mají ho i v některých elektroobchodech.

Vlad píše:ty jo, myslite ze se to za 4,5 tis vyplati? neco podobnyho bych si rad do pokoje poridil, ale neumim si predstavit zlepseni nahravky (eliminaci prostoru pokoje)
sorry za OT

Mrkni na nějaké recenze, zdá se, že funguje dost dobře a někteří ezoňáci ho doporučují, že to znát je. Taky po něčem takovém pokukuju.
Bacon

Příspěvekod biscuit » 02 čer 2010 17:50

Vlad píše:ty jo, myslite ze se to za 4,5 tis vyplati? neco podobnyho bych si rad do pokoje poridil, ale neumim si predstavit zlepseni nahravky (eliminaci prostoru pokoje)
sorry za OT

verim, ze pro blizkej naber, coz zbleptani je, to funguje dobre. asi by mi tech penez bylo lito a koukal bych po necem levnejsim asi.. nebo diy ;)
biscuit

Příspěvekod Bacon » 17 pro 2011 11:55

Po dlouhé době bych toto téma možná oživil, dostalo se mi do rukou Avid Vocal Studio (M-Audio Vocal Studio) a musím říct, že jsem byl hooodně mile překvapený, jak to hraje.

Dovolím si říct, že nahrávky z toho zní mnohem líp, než z kombinace MXL V88 / SP B1 + Behringer MIC100 + Tapco LINK.FW. Možná je to dáno tím, že míň článků v řetězci = míň věcí ke zk*rvení, pokud s tím člověk (já) neumí.
Bacon

Příspěvekod daflik » 27 úno 2012 20:35

Mám podobný problém. Potřebuju malé studio k nahrání základu,/akordy, bicí,/ a k tomu si improvizovat sólo na kytaru. /blues/ Vyhazovat slabší místa atp.
Podle vašich rad jsem si našel MAGIX Music Maker Rock Edition 4. Máte s ním někdo zkušenost. Hlavně bych chtěl aby se všechno odehrávalo v počít./windXP nevím zda je to tak možné./ Taky bych potřeboval doporučit novou zvukovku. Díky.
daflik

Další

Zpět na PC