Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Nahrada za Yamaha SW60XG

Nahrada za Yamaha SW60XG

Příspěvekod Biggles81 » 14 led 2012 19:05

Ahoj,
muj znamy je muzikant, ktery hraje po svatbach a plesech na klavesy/kytary. Hudbu si pripravuje na anticke zvukovce Yamaha SW60XG, kterou provozuje na Windows 98, pouziva soubory MIDI. Neni zrovna pocitacovy odbornik a taky uz nevi o tom, jake moznosti maji novejsi zvukove karty. Ja sice neco +- vim o pocitacich, ale nic o hudbe. Jeho operacni system uz je dle meho nazoru pred zhroucenim a rad bych jej presvedcil o nutnosti upgradu.
Nemohli byste mi nekdo poradit nejake modernejsi reseni pro tuto situaci? Idealne nejake reseni, ktere bude fungovat treba na Windows 7. Pry jde ta Yamaha rozjet i na XP, ale to je podle me z blata do louze.
Doporucite mi nejake reseni, ktere by bylo schopne nahradit plne vyse uvedenou kartu, pripadne tipy. Opravdu rad bych mu pomohl, ale studovat vse o klavesach a uprave zvuku na PC, na to nemam cas.

Diky moc
Biggles81

Re: Nahrada za Yamaha SW60XG

Příspěvekod dendy » 14 led 2012 20:00

modul yamaha mu-10 je prese to iste moznostami ako zvukovka sw60xg... bez zmeny v rovnakom zvuku cez to prehra midi subory spravene na sw60xg... v bazaroch b sa mala dat zohnat doslova za par eur
dendy

Příspěvekod demsky » 14 led 2012 21:30

To musi byt iny masochista, ked este ma Win98 a PC s ISA slotom na SW60XG. Ja by som si dneska nekupil ani MU128, hoci ma tusim 3 sloty na plugin karty, ta kvalita prevodnikov je velmi slaba a zvuky smiesne. Povedal by som, ze cela MU a SW seria, az na SW1000XG s DSP Factory bola precenovana, malo to sotva polovicnu hodnotu aj ako nove.
demsky

Příspěvekod dendy » 14 led 2012 22:12

absolutne nesuhlasim ...
dendy

Příspěvekod demsky » 14 led 2012 22:49

ako inak, tak ale svadby to je jedno, aj tak su vsetci ozrati a solidny 4kB bass-end nikto neoceni :)
demsky

Příspěvekod dendy » 14 led 2012 23:15

nuz ja som na sw60xg spravil kopu skladieb a ked si ich pustim dnes nemam pocit ze by im po zvukovej stranke cas ublizil... naopak mam pocit ze SW/XG karty predbehli svoju dobu a v rukach sikovneho cloveka dodnes mozu byt uzitocne..

ale myslim ze zbytocne offtopicujeme... on chcel radu aku alternativu k sw60xg a jej zvukovemu enginu na windows 7 ... rada MU je v tomto pripade jasne riesenie
dendy

Příspěvekod Pytkin » 14 led 2012 23:18

demsky : tiez nesuhlsim .. kupil som si DB50XG (neskor aj SW60XG) za 6500 korun .. a za tu cenu to bolo paradne .. dostal si do pocitaca seriozne zvuky za zlomok ceny , kolko stalo to iste vo verzii midi modulu ...
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod demsky » 14 led 2012 23:56

zacal som pisat, ale asi pri zapisanej A4ke sa radsej na to vykaslem ked tak na to pozeram :)

tak ale nejake 100 Euro za MU128 moze byt, viac by som nedal
demsky

Příspěvekod Biggles81 » 15 led 2012 10:19

Tak masochista. Proste si kdysi davno nechal od meho otce postavit pocitac, tehda byly Win98 naprosta spicka, naucil se s tim delat, ale protoze neni buhvijaky pocitacovy expert, tak trochu ustrnul. Diky za odpovedi, ale mohli byste je trosku rozvinout? Idealne treba do nejakeho bodoveho postupu, abych ho mohl prevest na Windows 7? Vcera jsem nekde narazil na nejake Sound fonty - nevim, zda je to relevantni. Ja uz si to dohledam, takze staci fakt strucne treba (1. Koupit tuto kartu 2. Stahnout treba tyto knihovny 3. Pouzit tento program)

Bohuzel se opravdu v tech zvukovych kartach nevyznam a nevim, co je a co neni dulezite.

Diky za kazde upresneni
Biggles81

Příspěvekod Pytkin » 15 led 2012 11:23

No takto.. Ak by chcel ostat na tej kvalite kde je, tak najjednoduchsie by bolo kupit nejaky XG modul, a potom bude nezavisly od pocitaca a zvukovej karty.. Ak by sa chcel zvukovo posunut dalej, tak by som mozno odporucil kupit mac mini a do neho logic.. Alebo potom hocijake pc s windowsom, nejaky daw a pluginy.. Zavisi ale, ako zvlada obsluhu pocitaca.. Mne ten mac pride jednoduchsi..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod demsky » 15 led 2012 11:37

Nerozumiem jednej veci, on napriklad na svadbu doniesie to svoje obstarozne PC a na tom prehrava podklady? A zvysok hraje na klavesach, pripadne na gitare? Alebo si to nahraje do wavka/mp3 a ma mp3 player? Pri uplne zakladnych znalostiach prace s PC neviem ci uz to nie je prilis komplikovane. A mozno ma podklady ako obycajne General MIDI subory, takze nema ani dovod zapinat XG mod a mapovat si zvuky z inych bank, pretoze co si pametam tak v inych bankach boli prevazne len nejake variacie na zakladnu GM banku a hlavne tam boli "syntacke" zvuky.

A inak pobavila ma veta, ze Win98 bola naprosta spicka, ja som bol natolko z tohto Windowsu zhrozeny, ze som az do prichodu Windowsu 2000 sa radsej vratil k Win95OSR2.

A SoundFonty to je ina kapitola, su to zvukove banky s namapovanymi samplami ktore vyuzivali synth engine, nativne boli pre zvukove karty SoundBlaster AWE/Live/Audigy ale dneska ich uz importuje kadeco.

Priklanam sa ale k tomu rieseniu v podobe modulu Yamaha MU-10, pripadne MU-50.

1. Kupis modul
2. Ked nemas MIDI interface, tak kupis MIDI interface, napriklad nejaky M-Audio (napriklad 2xDIN 5-kolikovy do USB)
3. Nainstalujes si drivre k MIDI interfacu
4. Nainstalujes si svoj MIDI sekvencer
5. Nastavis si MIDI In a MIDI Out porty
6. Nakonfigurujes si zariadenie ako Yamaha XG
7. A hor sa do nahravania

Dalsie riesenie by bolo ako sa vravi dva v jednom, neviem ci nejake Yamaha samohrajky z PSR serie nemaju aj disketovu mechaniku, pripadne USB kluc a aj XG mod. Pri 64-hlasovej polyfonii by to mozno zvladlo naraz prehravat nejake MIDI subory + nazivo nejaky klaves na nepouzitom kanali.
Naposledy upravil demsky dne 15 led 2012 12:11, celkově upraveno 1
demsky

Příspěvekod Biggles81 » 15 led 2012 12:10

Tak jsem se pokusil zjistit podrobnosti a vec se ma tak, ze on si koupi nejake MIDI soubory, se kteryma v drtive vetsine pripadu neni spokojeny. Ty MIDI si upravuje na tom obstaroznim pocitaci (protoze mu z tech MIDu prostrednictvim te karty Yamaha vyjde rozumny zvuk, zatimco na ostatnich zvukovkach, ktere ma je ten zvuk priserny). Pote, co je s kvalitou spokojen, tak pres tu zvukovku tu skladbu prehraje a nahrava ji na modernejsim pocitaci (s Win 7) do MP3. (V principu by to moh delat i na tom Win98, ale je to pomala sunka a nefunguje mu to tam dobre). Tu MP3ku pak pouziva jako podkres k te sve produkci.

Myslim, ze nema cenu se ho snazit presvedcit o jine ceste, s tim jak funguje je spokojeny. Jen by se rad zbavil toho stareho Win 98 pocitace. Cili v zasade se problem redukuje na to,prostrednictvim jake zvukove karty se daji prehravat MIDI jako na te Yamaze.

Dik
Biggles81

Příspěvekod demsky » 15 led 2012 12:26

Ked chce usetrit maximum, tak Yamaha vydala aj softwarovy player Yamaha SoftSynthesizer™ S-YXG50. Prehraval som zopar XG songov na tom a kvalitou je to ako SW60XG, ale neviem ci to funguje aj na Windows 7, na XP vsak ano. Potom si este pametam napoly dokonceny, a iba na isty cas releasnuty na japonskych strankach XG100 player, ktory vraj mal sampleROM z MU100 a mal udajne aj emulovat fyzikalny modeling modulu VL70m. Ale ked som ho skusal v sekvenceri, tak tam bola pomerne velka latencia cez WDM driver, ale kvalita zvukov urcite kapanek lepsia ako pri S-YXG50.

Ked ale nechce riesit ziadne pripadne technicke haluze, tak ten modul MU10/50 mu pojde ako po masle, vsetko co si doteraz prerobil na SW60XG mu prehra.
demsky

Příspěvekod Pytkin » 15 led 2012 12:39

moze kupit hocijaky modul .. Mu10/50/80/90/100 .. cim vyssie cislo , tym bude drahsi ..

na midi.cz zrovna jeden je http://www.midi.cz/Comment.aspx?id=79795

este je tu otazka , v akom programe na tom win98 upravuje ten midi file .. ci mu ten program pojde aj na win7 ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod a.tom.x » 15 led 2012 13:48

Na svatby bych koupil první Yamaha xg kompatibilní samohrajku s floppy diskem co bych našel v bazaru a to jsou posledních několik let skoro všechny a bylo by po starostech.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com
a.tom.x

Další

Zpět na PC