Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Nahravanie v pozadi

Nahravanie v pozadi

Příspěvekod demsky » 30 kvě 2014 21:00

Caute, mam notebook Lenovo ThinkPad E540, 8 GB RAM, 500 GB SSD disk Samsung a 1 TB interny. Graficka karta je intel graphics 4600 a druha NVidia Geforce 470M. Zvukovka je klasicka Conexant co vie do 96 kHz, 24-bit, skratka nieco ako SoundBlaster :). Naladujem si do Kontakta dajme tomu Scarbee Electric Piano do RAMky (nie DFD) a ked zapnem SoundForge tak mi vypisuje ze Windows Sound Mapper je obsadeny, pricom Kontakt pouziva ASIO4ALL driver. Ide mi len o to aby mi nahravalo realtime hru ako to mam na Macu Pro alebo velkom kompe, len neviem co mam urobit aby sa to nebilo. Kontakt este ponuka nejaky Wasapi driver, ale nahrava to potichu a je tam dost sumu, zeby nahraval aj externe audio cez zabudovany notebook mic in?

Inak notablok mi sluzi hlavne na pisanie poviedok, ale preco na nom neskusit aj nejake audio? :) Operak je Windows 8.1 64-bit a inak je svizny.
demsky

Re: Nahravanie v pozadi

Příspěvekod 48cube » 31 kvě 2014 08:05

Mam pocit, ze je to bezny chovani ASIO4ALL (obsadi zvukovku). Nejde ten SF taky nastavit na ASIO4ALL? Ale ted si nejsem jistej, jestli ja ASIO4ALL multi-klient drivet, laboroval jsem s tim pred casem na pracovnim stroji a chovalo se to tusim stejne jako tobe.
48cube

Příspěvekod demsky » 31 kvě 2014 19:58

Diky za odpoved, este som teraz dal update na najnovsi Sonar 64-bit a vyzera, ze Kontakt tam ide ako VSTi plugin, tak budem nahravat vsetko v nom, a tie Waves Diamond Bundle suite budem pouzivat az potom.
demsky

Příspěvekod demsky » 06 čer 2014 15:54

Mal som problem s tym balikom softu, co bol predinstalovany pre tu internu zvukovku Conexant. Napriklad prehravac exotickych (Amiga) formatov DeliPlayer sa da vo Windowse 8 spustit len v XP SP2 kompatibilnom mode, ale moduly prehraval divne. Skusal som rozne nastavenia (16/24-bit, od 44,1 do 96 kHz) na sluchatka prehraval raz TFMX moduly (Turrican 2 a spol) raz v lavom, raz v pravom sluchatku (ked som nemal Wide Stereo nastavenie, tak v podstate nebolo pocut napriklad bicie, ktore su na Amige nalavo napriklad pri 7-kanalovej Turrican II main theme). Aj ked som vsetko povypinal, tak basy boli otrasne a bol tam nejaky divny interny gain alebo kompresia. Nakoniec som prisiel na to, ze treba odinstalovat tie lamerske Conexant softy a nechat detekovat Windowsom tu zvukovku a nechat nainstalovat ich driver pre Conexant zvukovky. Odvtedy je zvuk pekny stereo, ziadne gainy, super prehladne basy atd. Takze ked inde pisu, ze audio nie je na Lenovo notebookoch bohvieco, tak nemaju pravdu, uz to zneje super.

(samozrejme, ze zvuk bol divny nielen pri tomto softe, ale aj pri Winampe, Foobare a pod., pravdepodobne ten "HD Audio" soft v ovladacom paneli robil zvuk mono)
demsky

Zpět na PC