Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Nejlepší dual boot pro tvorbu hudby? Aneb načem pracujete

Re: Nejlepší dual boot pro tvorbu hudby? Aneb načem pracujet

Příspěvekod Nomoney » 07 srp 2010 19:33

PELF píše:Jen by mě zajímalo, jak se tady bavíte o těch XPčkách, používáte 32 nebo 64bit?

momentálně právě že 32bit, ačkoli xp profesional 64bit, jsem získal dva.., ale ani jeden mi nechce nabootovat,. zatím uvažuju o Win 7 profesional 64bit,.. pokud se nenaskytne xp 64bit.

diskuse se trochu vymkla tematu;) ale děkuju za reakce, i to mi dost pomáhá se rozhodnout a zajistit dobré zázemí pro svou tvrobu
recording mixing producing
Nomoney

Příspěvekod demsky » 07 srp 2010 21:16

Inak trocha OT ale neda mi, som pomerne dlhodobo prekvapeny ako dlho ziju 32-bity, uz skoro 20 rokov, oproti nim 16-bitova era bola suvix
demsky

Příspěvekod Pytkin » 08 srp 2010 01:03

kermitak: teraz uplne mimo temy .. Fakt ma zaujima , co ukazuje vo windowse 7 vytazenie procesora .. preco mi rendering vo vegase ukazuje 30% .. pustim 3x vegas a ide to 90% .. fakt tomu nerozumiem .. preco jeden proces nedokaze ist na ~ 100% ?
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod PELF » 08 srp 2010 10:52

Pytkin: Zkontroluj si nastavení Options/Preferences/Video/Maximum number of rendering threads:4
Pokud to nepomůže, pak se může jednat o toto:
Not all video plug-ins are capable of multithreaded rendering. Plug-ins that do not support multithreaded rendering are displayed with this icon in the Plug-In Manager and Plug-In Chooser windows and with this icon in the Video FX window.
Zvukař, ruchař, postprodukce.
Studio ATLAS
PELF
Profesionál

Příspěvekod dendy » 08 srp 2010 14:44

mam malicky netbook asus eeePC a velky pracovny ntb (core2duo, 4gb ram) ... na netbooku ma win7 home 32bit, na velkom kompe som mal donedavna vistu. na rozdiel od ludi ktori si vistu nahodia na 10 minut a potom vsade vypravaju aky to je hrozny a nestabilny a pomaly os ja som na viste fical rok bez preinstalovania a bol som velmi spokojny - rychly boot, rychly sleep, rychly shutdown, stabilita. nedavno som upgradol na win7 aj na velkom kompe, zistil som ze pod 7mickou stiha ASIO driver TIcka ovela nizsiu latenciu nez pod vistou.

W7 sa mi moc paci, nechal som si zapnute aero a vsetky graficke vylepsenia a ten os mi proste velmi vyhovuje... neriesim dualboot, vsetko mam pod jednym os, neinstalujem tam kazdu blbost, takze sa nebojim ze by som si system zaprasil, performance problemy nemam...
dendy

Příspěvekod Kermitak » 08 srp 2010 14:52

dendy: visty JSOU strasny a nedotazeny system, problemem je jejich nekonzistentni chovani, takze nekomu muzou slapat jako hodinky a nekdo s nima muze mit neprekonatelny problemy (mel jsem je jako nouzovku dva roky na nb). Proste betaverze se vsim vsudy ;)
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod dendy » 08 srp 2010 18:52

Kermitak píše:dendy: visty JSOU strasny a nedotazeny system, problemem je jejich nekonzistentni chovani, takze nekomu muzou slapat jako hodinky a nekdo s nima muze mit neprekonatelny problemy (mel jsem je jako nouzovku dva roky na nb). Proste betaverze se vsim vsudy ;)

to je mozne - nepoznam nikoho dalsieho komu by vydrzali rok chodit tak brutalne spolahlivo a rychlo ako mne :-) teda aby som bol presny na prvom notebooku 2 rroky (doteraz) - ten uz ale ja nemam pouziva svokra :-) a na druhom notebooku rok ... bez preinstalovavania ... nabootovanie cca 30 sec , shut down tak polovica z toho.. ani jeden jediny bluescreen alebo inu brutalny pad systemu - maximalne ak nejaka aplikacia neposluchala tak kill cez task manazer .. obcas pouzivam aj sleep (na to tiez obcas ludia nadavaju) ale ani na jednom ani na druhom notebooku ziadny problem.. prebrane zo sleepu do 10 sekund ...
dendy

Příspěvekod Pytkin » 08 srp 2010 23:16

pelf : mam tam Options/Preferences/Video/Maximum number of rendering threads:16
pluginy ziadne nepouzivam ..

dendy : tiez som zil s Vistou rok (lenivy som bol ju preinstalovat :) ) .. a musim povedat ze mi pekelne liezla na nervy .. strasne pomali to bootovalo (XP bootne rychlejsie) .. aj ked som upgradol 1G ram na 2G ziadna zmena .. hybernacia uplne nepouzitelna .. atd atd .. som rad ze uz mam spat XP ..

Kermitak : pre mna nemas odpoved ? co teda zobrazuje vytazenie procesora v program manageri ? co su to za data ?
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Pytkin » 08 srp 2010 23:22

pelf : skusil som tam dat 4 do toho poctu jadier na rendering a ziadna zmena .. rendruje to uplne rovnako ako ked tam bolo 16 ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Kermitak » 09 srp 2010 00:50

Pytkin: v podstate je to podil casu, kdy cpu vykonava instrukce v danym intervalu; ale uplne takhle snadny to neni a jestli te to zajima, bude nejlepsi si to najit, protoze ja uz si vsechny ty podrobnosti nepamatuju a nechci mystifikovat.
Proc se ti vegas chova tak ja se chova fakt netusim, to ti muze rict jen programator vegasu se zdrojakama a profilerem a to ja nejsem. Nejsou tam nejaky I/O waity?
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod BS » 09 srp 2010 09:24

chlapi, resite chujoviny. win7 je nejrychlejsi/nejlepsi system, co kdy MS udelal. Sviznost prace je mnohem vyssi nez u XP a neni na to potreba zadne mereni. Kompl mi jede v praci x tydnu bez restartu a je to rychlejsi nez cista instalace XP.
Vista byl velkej pruser, to je pravda. Nedodelek s prehnanou spotrebou systemovejch resourceu, problemy s kompatibilitou, vykonem, atd.. Proste fakt mizerie.
Jak bylo receno, ja bych overil jestli existujou drivery pro to co pouzivas, a pak nahodil urcite Win7.
BS

Příspěvekod Brooklyn / juanita juarez » 09 srp 2010 10:08

BS píše:chlapi, resite chujoviny. win7 je nejrychlejsi/nejlepsi system, co kdy MS udelal. Sviznost prace je mnohem vyssi nez u XP a neni na to potreba zadne mereni. Kompl mi jede v praci x tydnu bez restartu a je to rychlejsi nez cista instalace XP.
Vista byl velkej pruser, to je pravda. Nedodelek s prehnanou spotrebou systemovejch resourceu, problemy s kompatibilitou, vykonem, atd.. Proste fakt mizerie.
Jak bylo receno, ja bych overil jestli existujou drivery pro to co pouzivas, a pak nahodil urcite Win7.

win7 32-bit: kdyz pominu nutnost specifickejch driveru: muzou nektery programy psany pro xp delat teoreticky problemy? slysel jsem neco o problemech s nuendem...
Produkce, mix, mastering
www.lukasturza.com
Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvekod BS » 09 srp 2010 10:15

Brooklyn / juanita juarez píše:win7 32-bit: kdyz pominu nutnost specifickejch driveru: muzou nektery programy psany pro xp delat teoreticky problemy? slysel jsem neco o problemech s nuendem...

No, ja myslim, ze neni duvod, aby to nefungovalo. Maximalne bude potreba si stahnout posledni drivery pro ten syncrosoft dongle, nebo elicenser, nebo na cem to bezi, ale jinak by problem nemel nastat.
BS

Příspěvekod dendy » 09 srp 2010 10:54

BS píše:chlapi, resite chujoviny. win7 je nejrychlejsi/nejlepsi system, co kdy MS udelal. Sviznost prace je mnohem vyssi nez u XP a neni na to potreba zadne mereni. Kompl mi jede v praci x tydnu bez restartu a je to rychlejsi nez cista instalace XP..

uplne suhlasim.
dendy

Příspěvekod Pytkin » 09 srp 2010 12:37

kermitak ; NO ale jake IO waity by tam mohli byt .. disk je pripojeny 4G FCckom , 300MB/s dava , to som skusal .. vo vegase encodujem DV video , co je 25mbps , a zapisujem mpeg 6.5 mbps .. daleko od limitu disku .. neviem .. na XP mi toto vegas nikdy nerobil , a vzdy isiel na plny kotol .. ale zase nikdy som ho nebezal na i7 . mozno tam je problem .. v starom studiu som mal nadrupany quadxeon na XP32, kde mi to vegas dokazal vytazit tak na 60% .. ale rendroval som zo siete .. ale bolo to fakt rychle .. tam predpokladam ze bol limit tej gigabitovej sietovky ..
Pytkin
Moderátor

PředchozíDalší

Zpět na PC