Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Nejlepší notebooky 2012 ?

Re: Nejlepší notebooky 2012 ?

Příspěvekod nunu » 05 dub 2012 08:06

Jednoznacne bych doporucil SONY, ja jsem si udelal radost na vanoce, mam SE1E1E a jednoznacne musim rict ze bych jinam nesel. Je lehky, vykonny a hlavne ma IPS displej. To je hlavni duvod proc jsem si ho poridil, oproti TN panelum nesrovnatelne. Ja jsem na notebook pomerne narocny, pro kolegu jsem ted kupoval HP v cene cca 20k, to hp je oproti tomu sony uplne jinde. Vahou, provedenim, materialama.
Zapory: HDD je slyset, chce to SSD. Silne zvazuju ze si poridim. Uz jsem mel na vyzkouseni, v tu chvili je to vaio neslysitelne.
Sony nedodava vsechny ovladace pro 32 bitovy system, pokud budes chtit vymenit za 32 bitove widle, nebudou u tohoto modelu fungovat funkcni klavesy Fn.
nunu

Příspěvekod Ivo » 05 dub 2012 08:56

Ten Sony Vaio vypadá luxusně

http://www.alza.cz/sony-vaio-se2v9e-s-s ... 303150.htm

nebo http://www.alza.cz/sony-vaio-f23s1e-b-cerny-d267365.htm

http://www.alza.cz/sony-vaio-f24m1e-b-c ... n=zbozi.cz

Jak to je s větráky a jejich hlučností ?

Ceny ssd disků jsou stále bláznivé, to chce asi ještě nějakou dobu počkat ...

edit : koukal jsem ted na nějaké recenze, nevypadá to moc optimisticky s hlukem:

Při dlouhodobé zátěži dochází k přepnutí na vyšší rychlost, kterou už nepřekryje ani hluk v místnosti s více lidmi. Není to ovšem maximum, které by ventilátor dokázal vyloudit. Zdá se, že ani výkonnější grafika příliš nehřeje, neboť se chlazení k maximální rychlosti odhodlá jen při plné zátěži obou jader procesoru. Pak ovšem jde bez nadsázky o stíhačku, kterou v produkovaných decibelech nepřekoná jen tak nějaký notebook na trhu.
Jestliže počítáte s častou zátěží procesoru renderingem, komprimací, konvertováním videa a jinými náročnými činnostmi, připravte se na hodně hluku.

Tak na to připraven nejsem ... (sony-vaio-se2v9e-s)
Ivo
Moderátor

Příspěvekod Oxyygen » 05 dub 2012 09:27

na to co rikas, je MBP stejne zbytecny. Kup dva Air (vetsi sobe/mensi synovi) a mas po ptakach.

Kupovat za 30 litru NB s Widlema (na net!!) a verit ze nebude pomalej je opravdu hodne naivni predstava.

S velkou slavou nam natlacili vedeni Acery Ultrabooky s i7, W7 a 4GB ram. Ackoliv ho jen pouzivaj na banalni veci /mail, office, net a interni soft/ porad jsou s tim nejaky problemy a zpomaluje se jim to fest.
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.kissjiznicechy.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower
Oxyygen
Profesionál

Příspěvekod Ivo » 05 dub 2012 09:29

Já ještě možná počkám s čím přijdou nové MBP nebo Air .. Upřímně řečeno, menší než 15''displej bych dost nerad ...
Ivo
Moderátor

Příspěvekod Pytkin » 05 dub 2012 09:43

Ivo: ak budes rendrovat a zatazovat procesor, tak kazdy notebook bude hlucny.. To teplo sa musi nejako odviest.. Na tvojom mieste by som nelupoval nic drahe.. Mas mejaku divnu karmu(podla toho co pises s tymi macbookmi), takze ti nic nebude poriadne fungovat..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Vlad » 05 dub 2012 10:08

Pytkin píše:.. Mas mejaku divnu karmu(podla toho co pises s tymi macbookmi), takze ti nic nebude poriadne fungovat..

:mrgreen:
tak to potom uz jedine navsteva astrologa, aby ti vypocital nejvhodnejsi model a datum koupe . . . :)

k tematu: doporucuju SSD, nic nezrychli NTB tak jako SSDcko. Kupovali jsme Asus pred rokem a pul a ted jsme do nej dali SSD. Je to nebe a dudy.
A k tomu hluku - pokud to nemas na renderovani videa a hrani her, kup si model s CPU grafikou (i5, i7). Vsechny NTB s pridanou grafikou zerou vic, zahrivaji se a jsou hlucnejsi. Alespon moje zkusenost pred rokem. Myslim ze Sandy Bridge uz maji slusnou grafiku
Vlad

Příspěvekod dredaty » 05 dub 2012 10:17

Zaujimava skusenst s MBP, ja som mal biely, teraz mam hlinik, dal som do neho 8 GB ramky a SSD a nemozem si to vynachvalit.cakam s cim pridu teraz, bral by som vuhodenie cd mechaniky. aj manzelka si na neho tak zvykla,ze ked dojde do prace, kde musi robit na win tak je z toho zufala,ze to vsetko robi, len neide... asi to bude tou karmou :)
dredaty

Příspěvekod Ivo » 05 dub 2012 10:19

Mac Book Air 15''by byl zajímavý ... optickou mechaniku nepotřebuju ... SSD disk by byl super (jenom těch 256 GB je docela málo, ale může to vyřešit ext. disk). Možná ještě chvilku počkám a mezitím navštívím astrologa :)
Ivo
Moderátor

Příspěvekod Pytkin » 05 dub 2012 10:28

dredaty : podla mna bude mat ivo rovnake problemy aj s windowsom .. ale mozno astrolog pomoze :)

ivo : ja myslim ze velky disk treba na pracu a ten by mohol byt externy .. na thunderbolt ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Ivo » 05 dub 2012 10:33

Se studiovým počítačem na Windows žádné problémy nemám ... (krmě uvodního problému se základní deskou)
Ivo
Moderátor

Příspěvekod Pytkin » 05 dub 2012 10:35

ivo : mozno tvoja karma posobi len na notebooky .. mozno tvoje ruky daco vyzaruju .. na desktop to nedosiahne ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod nunu » 05 dub 2012 10:47

Musis vedet co s tim notasem budes delat, jestli potrebujes permanentni vykon ktery budes vyuzivat na 100% nebo zdali to mas na normalni pouziti. Mne se ventilator nesepnul ani jednou, nejvetsi hluk dela HDD. Jenze nehraju hry a nejvetsi dlouhodoba zatez co poznal je prehravani BD disku... Toz asi tak. Kratkodobe max zatizeni mi vetrak nikdy neroztocilo, pod kratkodobym myslim treba vytvareni nekolika GB velkeho rar archivu.

Ovsem vychazi mi ze pokud bude notas tenky, lehky a bude mit vykonny cpu, bude nutne pro uchlazeni pri extremni zatezi pouzit vetsi prutok vzduchu nez u jednou tolik hrubsiho modelu. Noteboku jsem uz dost vystridal a dost alespon osahal a ten sonak je pro mne to nejlepsi co jsem mel a na co jsem si sahnul, naprosto dokonale vystihuje moje potreby. Je lehky, vykonny s prvotridnim displejem, alespon trochu elegantni, ma solidni vydrz na baterku, bezdratove pripojeni k TV - to zatim nevim jestli vubec funguje protoze nemam tv s widi ani zadne zarizeni, takze na filmy pripojuju pres hdmi...

A ten displej je opravdu luxusni. U rady F nevim zdali neni pouzity nejaky lepsi TN panel, pri bezprostrednim porovnani kdy jsem je videl vedle sebe ty F-ka zaostavaly.

Nevim proc vyrobci nejdou cestou ohryznuteho jabka, udelat designove krasny stroj se slusnym HW a spickovym LCD. Co se mne tyce, jabko se mi moc libi, ma ho kolega, sice jen 13", ale libi se mne, dokonce vic nez ten sonak, ale ma pro mne nekolik neprekonatelnych prvku pro ktere jsem si ho neporidil. Jednim z nich je absence numericke kavesnice a druhy je ze pouzivam sw ktery je pro widle a na mac proste neni.
nunu

Příspěvekod Ivo » 05 dub 2012 11:22

Tak já to mám naopak - numerická klávesnice by mi tam dost vadila - nevím na co bych ji používal (navíc zabírá místo normální klávesnici). Většia SW pro maca je. Co mi jen trochu vadí je Office. Já dost píšu. Mac office (pages, numbers) je dost nanic a formátově nekompatibilní s běžnou office (musí se převádět formát) + ty dost nepříjemné novinky bez save as (duplicate) , to mi přijde jako nesmyslný krok. MS Office na macu funguje dost blbě ...
Ivo
Moderátor

Příspěvekod nunu » 05 dub 2012 12:08

No jo, jenze kdyz jsou tvoje nejcastejsi slova R74, C13, IC8, D85 tak tu numerickou kalvesnici ocenis -) I Co se tyce fungovani nebo nefungovani windows, tak v sedmickach jsem snad nezazil BSOD a neni nic, co by mne neslo pokud k tomu je podpora vyrobcu ve forme ovladacu. Mam leoparda ve virtualni masine, no spis jen na podivani.

Muzes se rozepsat co za strasti te provazely MBP ?
nunu

Příspěvekod Kermitak » 05 dub 2012 12:27

Aira si nekupuj, na tom kdyz zacnes delat neco vypocetne narocnejsiho tak zacne startovat stihacka :)
Vaia jsou fajn provedenim (i kdyz IPS displeje dnes nabizi i Lenovo, H a jini), jen jsou trosku "nestandardni". Nevim co tam pani inzenyri vevnitr kuti, procesor jako procesor, ale sef uz ma asi osme vaio (casto si kupuje nove modely) a co si vzpominam, minimalne dvakrat mel problem s fungovanim nejakeho sw. Nedavalo mi to smysl, tak jsem hledal a nakonec jsem nasel informaci na webu sony "tento sw na tomto modelu sony vaio nefunguje". Tecka, zadne blizsi vysvetleni. Od te doby mam ve Vaia neduveru. Ale treba budes mit stesti a podobny problem mit nebudes, spokojenych lidi s vaiem je spousta.
JInak Vlad mel dobrou poznamku s tou integrovano grafikou, fakt je to lepsi reseni na beznou praci.
To ze os x a win7 jsou z hlediska na nich bezicich aplikaci co se vykonu a stability tyce v prumeru prast jako uhod asi neni treba opakovat.

nunu: ale spousta vyrobcu dela krasne stroje ala macbook (air). Pro nekoho jsou zase krasne cerne strohe thinkpady, je to subjektivni vec. BTW ad displeje - treba moje nova x220 ma IPS, brachuv air 13" ma TN a vlastne ani nevim, jestli uz apple do nekterych stroju IPS dava. Cimz nechci rozpoutavat zadnou flame, kdyby to nekdo nepochopil, soucasny macbooky jsou hw taky fajn a az na klavesnici se mi libej.
Kermitak
Moderátor

PředchozíDalší

Zpět na PC