Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Nejlepší notebooky 2012 ?

Re: Nejlepší notebooky 2012 ?

Příspěvekod Oxyygen » 18 dub 2012 15:32

vykonnej, relativne tichej, dyzajnovej, s nativnim firewire, kvalitni display a vyloucit Macbook Pro? To si myslim ze je naprosto neresitelnej problem.:)
PCkari maj jako symbol maximality Thinkpad a sam vidis, ze to je mimo misu.

Ivo vzdej to, zbytecne zatezujes svy nervy a nauc se svuj macbook mit rad.:)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.kissjiznicechy.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower
Oxyygen
Profesionál

Příspěvekod dendy » 18 dub 2012 15:46

pytkin na buducnost sa zacnem tesit az bude technologia co bez problemov bude vediet tych 10 GB aj na vacsiu vzdialenosti tlacit vzduchom :) neznasam kable, kurv* uz sme v 21 storoci a furt clovek musi mat mrte kablov kade tade zmotanych, v tomto by sa mal vyvoj posunut a nie vymyslat len nove obmeny a varianty kablov ... :-)
dendy

Příspěvekod Kermitak » 18 dub 2012 15:55

Pytkin: ty rozhrani si nekonkurujou, kazdy je mireny jinam. USB3 je levny, vzdycky bude mit napajeni, thunderbolt je drahej diky konstrukci kabelu a u opticky verze nepujde pouzit pro napajeni, ale zase je vykonnejsi. Na thunderboltu budou displeje, diskovy pole, graficky karty, na usb klavesnice, mysi, flashdisky, externi mechaniky atd.

Ivo: notebooky musis vybirat podle konkretnich kusu, ne podle znacky, Apple, Lenovo i Acer maji klumpry a spickovy stroje.
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod Ivo » 18 dub 2012 16:12

Oxyygen píše:vykonnej, relativne tichej, dyzajnovej, s nativnim firewire, kvalitni display a vyloucit Macbook Pro? To si myslim ze je naprosto neresitelnej problem.:)

To vskutku je :)

Oxyygen píše: PCkari maj jako symbol maximality Thinkpad a sam vidis, ze to je mimo misu.

Ivo vzdej to, zbytecne zatezujes svy nervy a nauc se svuj macbook mit rad.:)

Já ho mám rád ... (po téhle zkušenosti ještě víc). A ty performance problémy souvisejí s dodatečně instalovaným bootcampem, jsem si skoro jistý. Tak to jdu ještě jednou přeinstalovat a počkám si na nové MBP. (doufám jen že je nenapadne nedat tam firewire :) Samplitude už je oficiálně ohlášená pro Mac ... takže bootcamp ani nebude třeba ...

Thinkpad mám ještě vedle na stole ... bože můj to je bakelitová mega kraksna :)

Kermiták: jasně, ale myslel jsem že T520 je Lenovo flagship ?
Ivo
Moderátor

Příspěvekod biscuit » 18 dub 2012 18:28

dendy píše:pytkin na buducnost sa zacnem tesit az bude technologia co bez problemov bude vediet tych 10 GB aj na vacsiu vzdialenosti tlacit vzduchom :) neznasam kable, kurv* uz sme v 21 storoci a furt clovek musi mat mrte kablov kade tade zmotanych, v tomto by sa mal vyvoj posunut a nie vymyslat len nove obmeny a varianty kablov ... :-)

tohle me zarazi u cloveka jako jsi ty. ver mi, vsechno vzduchem je zlo. ja si radsi trpim s kabelama, i kdyz mi taky obcas lezou na nervy
biscuit

Příspěvekod Ivo » 18 dub 2012 19:19

Tak jsem nakonec komplet formátoval a přeinstaloval. Připravit si 2 partitions předem se nedá - Windows nelze nainstalovat, tak jsem se na to vykašlal a udělal komplet novou čistě macovskou instalaci. A zase to běží jak po másle ... Pro mě z toho vyplývá - bootcamp never more ... Počkám si na nové MBP ...

Ale ted bych to rád vyřešil následujícím způsobem - abych měl studiovou zálohu (kdyby se něco stalo s hlavním počítačem) a na náběry při nahrávání sborů atd. do Samplitude, rád bych si pořídil nějaký levný notebook (second hand nebo nový ) - tak 7-10 k. Žádný silný procesor netřeba, 4GB RAM, nutný firewire nebo express card slot. Na značce a dalších super vlastnostech nezáleží (měl by být trošku spolehlivý). Používal bych ho výhradně na Samplitude, nic jiného. Měli byste nějaké tipy ?

Kde je případně největší výběr bazar notebooků na netu ? Annonce ? (i když nový by byl možná lepší ... problím je že ty levné obvykle nemají firewire ...). Výkon, displej atd. - nepodstatné

Edit: http://www.gigacomputer.cz/cs/zbozi/338 ... -t500.html a je to ne ? :)
Ivo
Moderátor

Příspěvekod Amorph » 18 dub 2012 19:37

ja budu asi pristi tyden kupovat tenhle http://www.alza.cz/fujitsu-lifebook-ah531-d272547.htm
tak pak kdyztak poreferuju.
Amorph
Moderátor

Příspěvekod Ivo » 19 dub 2012 10:37

Hmm, takže jsem zase vystřízlivěl za zdánlivě skvělé myšlenky ... Napadlo mě, když už to Lenovo tady mám, to přece jen vyzkoušet ve studiu s Weiss AF1 ... Včera večer a dnes jsem zkoušel ... výsledky nic moc ... po nějaké době nahrávání se občas FW odpojuje ... nastávají též "lost ASIO buffers" atd. Když připojím svůj MBP ve WIndows, jede to neomylně a bez problémů ...

Možná by se to s tím Lenovem dalo nějak tweakovat atd, ale nemám chuť ...

Napadla mě poslední varianta, koukal jsem že jsou k mání second hand MBP i7 2,66GHz 2011 za cca 20k ... Pořídit tento, mít ho na běžnou práci a zábavu a svůj starý MBP dedikovat Windows bootcamp jako mobile DAW workstation ...

A toto setkání s PC notebookem brát na dlouhou dobu jako poslední :)
Ivo
Moderátor

Příspěvekod Pytkin » 19 dub 2012 11:04

ivo : na nahravanie by si snad ani i7 nepotreboval .. kludne i5 alebo i3 ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Ivo » 19 dub 2012 11:12

No já to nemyslím na nahrávání ... Ten i7 (nebo i5) bych měl na všechno v OSX (Office, zábava atd.) a ten svůj současný starý jenom na windows nahrávání ...
Ivo
Moderátor

Příspěvekod nunu » 19 dub 2012 12:36

Ivo píše:Hmm, takže jsem zase vystřízlivěl za zdánlivě skvělé myšlenky ... Napadlo mě, když už to Lenovo tady mám, to přece jen vyzkoušet ve studiu s Weiss AF1 ... Včera večer a dnes jsem zkoušel ... výsledky nic moc ... po nějaké době nahrávání se občas FW odpojuje ... nastávají též "lost ASIO buffers" atd. Když připojím svůj MBP ve WIndows, jede to neomylně a bez problémů ...

Možná by se to s tím Lenovem dalo nějak tweakovat atd, ale nemám chuť ...

Napadla mě poslední varianta, koukal jsem že jsou k mání second hand MBP i7 2,66GHz 2011 za cca 20k ... Pořídit tento, mít ho na běžnou práci a zábavu a svůj starý MBP dedikovat Windows bootcamp jako mobile DAW workstation ...

A toto setkání s PC notebookem brát na dlouhou dobu jako poslední :)

Je treba se spis zeptat jinde nez u lenova proc to dela tyhle psi kusy, verim ze lenovem to nebude.
nunu

Příspěvekod Ivo » 19 dub 2012 14:40

Tak jsem přece jen neodolal a zajel si do Liberce půjčit na vyzkoušení ten Thinkpad T500 za 8000,- Zatím to vypadá nadějně ... Je celkove mnohem sympatičtější než ta 520 co tu mám: lepší rozlišení (1680x1080), hladký a citlivější trackpad. Je to Intel Core Duo 2,4GHz a 4GB RAM. Už nahrává přes půl hodiny a bez problémů, nic se neodpojuje, žádné dropy ... vypadá to zatím dobře ...

Jediná drobnost - celkem brzy se spustil větráček (sice nízký ton a relativně decentní - ale jede). Trošinku mám pocit že i drnčí. Vytížení procesoru je přitom tak 3-4%. Otázka jestli se to dá nějak vyladit softwarově nebo případně tam nechat větráček vyměnit za nějaký super silent ... Pokud bych si ten ntb nechal (zatím na dobré cestě), tak bych tam asi dal SSD disk (120 nebo 240 GB). To by možná vytížilo větrák méně ?

A taky - při čisté instalaci když se tam nedají všechny ty Lenovo "kokotinky" tak to pojede trošku koncentrovaněji ?

Ta 520ka co tady mám se chová trochu divně (odpojování FW a ještě má uvnitř takové zazvonění co 5 vteřin ... atd.).
Ivo
Moderátor

Příspěvekod nunu » 19 dub 2012 14:49

Vymenou disku za ssd si polepsi jen v rychlosti nacitani a ukladani dat a prodlouzis vydrz na baterii. Ale vetrak se ti spousti z duvodu ze procesor musi pocitat a tudiz mu stoupa teplota a nasledne se roztaci vetrak. O nejakych modifikacich vetraku nevim, ale co kus, to original, takze tady moc prostoru nevidim. Reseni je pouziti modernejsiho cpu ktery zvlada vic vypoctu a pri stejnem zatizeni se nemusi tolik namahat - coz ma za nasledek nespusteni vetraku...

To odpojovani asi neporesis, ale verim tomu ze tvuj HW nebude testovany na vsemozne radice sveta a ze tam proste nejaka nekompatibilita bude. Taky je mozne ze v tom tvem noteboku nejsou posledni drivery a aktualizace HW, taky to dela divy.
nunu

Příspěvekod Ivo » 19 dub 2012 14:54

Ten T500 funguje s Weissem absolutně bez problémů ... Zatížení procesoru nahráváním 2 stop je opravdu minimální. U toho větráčku slyším že trošku drnčí , takže vzhledem k tomu že je to repasovnaný ntb, tak výměna za nový díl a promazání ložiska by mohlo pomoct. Leccos se dá asi ještě nastavit softwarově případně v BIOSu. Ale není to nic ohlušujícího ... uplně v pohodě
Ivo
Moderátor

Příspěvekod Ivo » 20 dub 2012 00:16

Takže zdá se že sága je momentálně u konce. Můj MBP po celkovém formátování a nainstalování pouze OSX běží zase svižně a jako po másle ... Lenovo T500 za 8k funguje (na rozdíl od T520) naprosto spolehlivě s Weissem a celým studiem, takže mám dedikovaný Samplitude DAW notebook pro mobilní nahrávání, externí editování a záložní studio (zítra do něj dám 240 GB SSD disk a vše nově nainstaluju).
A v klidu počkám na nové MBP :)

Ještě se podělím o kuriozní ranní historku - když jsem ještě uvažoval o možnosti koupi zánovního second hand MBP, napsal jsem na jeden inzerát, kde někdo nabízel zánovní MBP i7 za něco přes 30k ... Tak jsem mu napsal jestli to ještě má a vzhledem k tomu, že stejný MBP se dá koupit úplně nový za 31k bez dph (viz odkaz), navrhoval bych cenu kolem 20k. Za minutu mi na napsal, že "tak to je super" a pak mi hned kdosi volal a ukázalo se že je to ten člověk (nějak vydedukoval můj telefon) a že prý to je fajn a že at hned přijedu. Vzhledem k tomu že je z Brna, tak jsem řekl že asi uplně hned ne a on na mě začal vykřikovat že "takové šmejdy jako já by nechal přijet a pak je poslal do prdele, jak jsem si mohl dovolit mu dát takovou nabídku atd. Tak jsem položil telefon a pak ještě napsal:

"takové lidi jako vy nechám příště dojet do Brna a pak jim řeknu že jsem si dělal srandu jako oni !! Kupte si nový a neotravujte s debilními nabídkami. FUCK OFF"

Tak myslím že jsem koupil docela dobře a není nad to kupovat v obchodě :)
Ivo
Moderátor

PředchozíDalší

Zpět na PC