Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Nejlepší notebooky 2012 ?

Re: Nejlepší notebooky 2012 ?

Příspěvekod blueevil » 20 dub 2012 10:11

Oxyygen píše:vykonnej, relativne tichej, dyzajnovej, s nativnim firewire, kvalitni display a vyloucit Macbook Pro? To si myslim ze je naprosto neresitelnej problem.:)
PCkari maj jako symbol maximality Thinkpad a sam vidis, ze to je mimo misu.

o akom symbole to hovoris? :))))) Thinkpad nieje ziadny symbol. si este nevidel poriadny labtop s designom ked tvrdis nieco take. kazda znacka ma svoju najvysiu radu kde najdes fireware a USB3. u niektorych najdeš dokonca kevlar. mna PC nikdy nesklamalo, to je asi tym, ze sa treba naucit ho najsamprv poriadne ovladat. vedla mna je jeden z novych Macbookov za 45 babiek, ma to pamatovu kartu, fireware a svietiace jabko aby kazdy videl ze mam nato a to je asi tak vsetko :)))) myslim ze tu riesite xenofobiu, ako realitu. novy W8 bude sleha a da Macu poriadne cez picu
blueevil

Příspěvekod Pytkin » 20 dub 2012 10:25

nastastie nas to uz niektorych nemusi trapit :)
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod blueevil » 20 dub 2012 10:40

Pytkin píše:nastastie nas to uz niektorych nemusi trapit :)

W je univerzalny system na ktorom ide vsetko a ked sem tam nieco nejde, co je fakt uz zriedkavostou, nieje problemom systemu, ale programatorom ktory to zprzdil. za aluminiovy obal, alebo horcikovy, neviem a napajaci konektor s mikro zelenou signalizaciou na nom nevyvazi to, ze plnohodnotne vyuzijes akykolvek software. aj Digital Performer, ci Pro Tools je uz dnes aj na PC. za tu cenu Macbooku si kupis dnes neznicitelny a nviem ci take nieco robia aj Aplle. dal som do toho kameru cez fireware a mam s tym problem, to sa nestalo na ziadnom PC labtope. casy Macu skoncili. este povedz ze aj taky Linux je lepsi ako W a ma picne :mrgreen:
blueevil

Příspěvekod Oxyygen » 20 dub 2012 10:52

no ivo touzil po srovnatelnym a nebo lepsim notebooku nez MB Pro. Nejak ho nenašel.:-)
Takze 100X opakovana pohadka, ze apple je predrazenej a poza a je dalsich 30 notebooku, ktery jsou lepsi za polovicni cenu.:)
A co se tyce operacnich systemu, rozdil je ze s windows pracuju od 3.11 nepretrzite denne a s apple od 10.4 taky denne.
Mas takovou zkusenost s obema operacnimi systemy, ze muzes vydavat takova stanoviska?.:-)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.kissjiznicechy.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower
Oxyygen
Profesionál

Příspěvekod Pytkin » 20 dub 2012 11:56

blueevil : no ja som linux positive .. resp. presniejsie unix positive .. Takze pre mna je urcite linux lepsi ako W :) Ale pouzivam v praci aj windowsi samozrejme .. Ale co sa tyka jablcka .. Tak proste ty mas nejake skusenosti .. Ja mam zase svoje .. Ja robim 20 rokov s windowsom aj linuxom aj MAC OSom .. Nikdy som to nejak neriesil .. Ale pred rokom som si konecne kupil prvy Macbook domov .. a Po par mesiacoch som zistil , ze uz si PC s windowsom nikdy nekupim .. OSX mi vyhovuje .. Robi ma stastnym .. Bavi ma to pouzivat viac ako Windows .. Vsimni si ze nepisem , ze by bol ten OSX nejak stabilnejsi ako windows .. Proste OSX ma bavi viac .. Macbook ako HW sa mi paci viac (napriklad ten magsafe konektor so zelenou ledkou je fakt popici napad ) .. atd atd ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod blueevil » 20 dub 2012 12:12

Oxyygen píše:no ivo touzil po srovnatelnym a nebo lepsim notebooku nez MB Pro. Nejak ho nenašel.:-)
Takze 100X opakovana pohadka, ze apple je predrazenej a poza a je dalsich 30 notebooku, ktery jsou lepsi za polovicni cenu.:)
A co se tyce operacnich systemu, rozdil je ze s windows pracuju od 3.11 nepretrzite denne a s apple od 10.4 taky denne.
Mas takovou zkusenost s obema operacnimi systemy, ze muzes vydavat takova stanoviska?.:-)

co je nieco lepsie je diskutabilne ked do toho miesas image a design. pokial sa budeme bavit v rovine stability a vykonu, tak tam rozdiel nieje ziadny, naopak je W vraj lepsie optimalizovany pre processory Intel a ako iste vies, Apple pouziva dnes uz prave Intel. W-su taky multitasking ide sviznejsie, ma vacsiu podporu v multimediach, ovela vacsiu podporu instrukcnej sady SSE, vidis to na vykone gamesiek, ktore idu najlepsie prave pre PC oproti konzolam, tak mi to bolo vysvetlene. Mac-u ide zasa sviznejsie pristup k datam, ale to je bezvyznamne. a aj ta fama o potrebe po mesiaci preinstalovat W je uz minulostou. tak to si pomerne slaby uzivatel applu ked v tom ides od roku 2005 10,4 tiger, potom by si vedel ze taka veria 9 mala dost velke problemy a moja niekdajsia G3 zoparkrat zamrzla. je to precenovane a to co rozpravate o Macoch je nezmysel. akykolvek notebook od SONY vaio je kvalitou porovnatelny, aj lepsi s akymkolvek Macbook-om ti povie kazdy. osobne niesom na notebboky, ale co som mal v rukach MSI, ACER, TOSHIBA slapalo vsetko bez problemov a aj vypracovanie bolo v pohode po rokoch, az na par kusov, ale to je samozrejme normalne, vsade najdes nieaky suviks o ktorom rozhoduje cena. rad by som vedel v com je lepsi dnes system Mac podla vas, kazdy ma s tym problem co pocuvam
blueevil

Příspěvekod Ivo » 20 dub 2012 12:19

bluevil: neřeš to ... myslím že nejsem asi sám, koho tvé úvahy vůbec nezajímají ...
Ivo
Moderátor

Příspěvekod blueevil » 20 dub 2012 12:26

Pytkin píše:blueevil : no ja som linux positive .. resp. presniejsie unix positive .. Takze pre mna je urcite linux lepsi ako W :) Ale pouzivam v praci aj windowsi samozrejme .. Ale co sa tyka jablcka .. Tak proste ty mas nejake skusenosti .. Ja mam zase svoje .. Ja robim 20 rokov s windowsom aj linuxom aj MAC OSom .. Nikdy som to nejak neriesil .. Ale pred rokom som si konecne kupil prvy Macbook domov .. a Po par mesiacoch som zistil , ze uz si PC s windowsom nikdy nekupim .. OSX mi vyhovuje .. Robi ma stastnym .. Bavi ma to pouzivat viac ako Windows .. Vsimni si ze nepisem , ze by bol ten OSX nejak stabilnejsi ako windows .. Proste OSX ma bavi viac .. Macbook ako HW sa mi paci viac (napriklad ten magsafe konektor so zelenou ledkou je fakt popici napad ) .. atd atd ..

to je vsetko markting, utok na zmysly aby sa to dobre predalo, zlati amici :mrgreen: Linux zasa na odchytavanie wi-fi sieti. osobne chcem mat jeden univerzalny system, nestracat cas troma: W je vsade, v bankach Wserver2008, najlepsich autach na svete BMW, mobiloch, diagnostickych lekarskych pristrojoch, vyrobnych strojoch,... teraz uz plnohodnotnym systemom pre DAW
blueevil

Příspěvekod Pytkin » 20 dub 2012 13:15

Nemyslim si , ze skopokojnost uzivatela je marketing ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Kermitak » 20 dub 2012 13:42

Pokud nekdo urputne tlaci nejaky OS jako "nejlepsi", je evidentne spis teoretik ;]
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod Oxyygen » 20 dub 2012 14:20

to je snad thread o noteboocich a ne o operačních systemech a resil se tu MB Pro vs jine stroje.
Ale když už: Mě osobně přijde OS nejlepší operační system pro desktopy co je na trhu. Jak ovladanim, tak rychlosti zadny potreby cokoliv štelovat a mit x bootu (na hudbu, na net). Jestlize používám windows od roku 1993 až po současnost a OS od 2007 po současnost, mám dostatek zkušeností je porovnat a je přirozený, že budu obhajovat ten lepší. Bluevil má jen načtený dogma a hodnotí, denní zkušenost OS tam rozhodně není.
Nikdy se nebudu poustet do debaty, ktery distro linuxu je lepsi, protoze vim o tom z praxe hovno a mam tak maximalne "nacteno"
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.kissjiznicechy.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower
Oxyygen
Profesionál

Příspěvekod blueevil » 20 dub 2012 14:45

viete si predstavit ze SONAR pôjde niekedy cez MAc-a ako teraz zevraj ma prist verzia Samplitudy? myslim ze sa to nedá. myslim ze vdaka W je dneska vdaka za to ze je to na takej velkej urovni, ale co som hovoril s jednym programatorom vravel, že Intel je stavany pre system W, ani neobsahuje koprocesory pre Mac, je to cisty produkt W a Intel, nic ine, takze to museli preprogramovat, ale aj tak je to lepsi system ako mali pred tym na processoroch Motorola, jednak nemaju taku podporu ako vo W, to sa neda porovnat. WindowsNT a potom sy myslim ze audiokvalita Sonaru X1d producer je najlepšia spomedzi a je to aj vdaka systemu W, ProTools voci Sonaru zvukovo je handra, vsade sa o tom pise d.p.a.e a jednak Unix je serverova platforma.inak IntelXeon ide stale lepsie prave vo W ako Macu co mam nieake vypisy, je to zaujimave, ako nezatracujem to, ale skumam to dalej a takto som to zistil, je do W, mam tam brutalny mix a neobmedzene mnozstvo efektov
blueevil

Příspěvekod Amorph » 20 dub 2012 14:48

blueevil: jeste jeden takovy prispevek a navrhnu te na ban. A nedelam si srandu.
Amorph
Moderátor

Příspěvekod nixx » 20 dub 2012 16:01

Amorph: jj, zastav to modré peklo :-)
nixx

Příspěvekod lottewerther » 20 dub 2012 16:12

blueevil píše:viete si predstavit ze SONAR pôjde niekedy cez MAc-a ako teraz zevraj ma prist verzia Samplitudy? myslim ze sa to nedá. myslim ze vdaka W je dneska vdaka za to ze je to na takej velkej urovni, ale co som hovoril s jednym programatorom vravel, že Intel je stavany pre system W, ani neobsahuje koprocesory pre Mac, je to cisty produkt W a Intel, nic ine, takze to museli preprogramovat, ale aj tak je to lepsi system ako mali pred tym na processoroch Motorola, jednak nemaju taku podporu ako vo W, to sa neda porovnat. WindowsNT a potom sy myslim ze audiokvalita Sonaru X1d producer je najlepšia spomedzi a je to aj vdaka systemu W, ProTools voci Sonaru zvukovo je handra, vsade sa o tom pise d.p.a.e a jednak Unix je serverova platforma.inak IntelXeon ide stale lepsie prave vo W ako Macu co mam nieake vypisy, je to zaujimave, ako nezatracujem to, ale skumam to dalej a takto som to zistil, je do W, mam tam brutalny mix a neobmedzene mnozstvo efektov

UNBELIE. VABLE?
lottewerther

PředchozíDalší

Zpět na PC