Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Nejlepší notebooky 2012 ?

Re: Nejlepší notebooky 2012 ?

Příspěvekod Pytkin » 05 dub 2012 12:32

Ivo :ake mas problemy s ms officeom na osx?
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Ivo » 05 dub 2012 12:41

Například ten že v preferencích ve wordu uložím - neopravovat gramatické chyby během psaní atd. Uloženo ... Příště otevřu - a dělá to zas,můžu znovu uložit a zas to tam příště nebude ... stalo se mi asi 100x, už jsem to vzdal, celkově se chová nesmírně pomalu, duhové kolečka každou chvíli ... a co mě dost vytáčí, občas se stává to, že chci zavřít dokument a word se zeptá jestli uložit změny řeknu jo a místo aby uložil tak naběhne ukládání kde třeba zvolit název dokumentu, když pracně naklapu název který ten dokument má, tak se objeví - nelze uložit pod jmenem jako již otevřený dokument ...začarovaný nesmyslný kruh. A klasický Microsoft folklor (obávám se že to bude i ve windows - otevřu si dokument, chci uvnitř opravit jedno slovo nebo písmenko a začne to (to jedno písmeno) psát uplně jiným fontem a velikostí než jev tom dokumentu ... atd. Nebo v mailu dojde příloha word dokument, kliknu na něj, trvá věčnost než se otevře word a otevřou se tam úplně jiné (předchozí) dokumenty a tenhle ne. To musím ještě tak 3x na tu přílohu kliknout než se to po 1-2 minutách konečně otevře ... (s pár duhovými kolečky pro zpestření) ... Přijde mi že můj starý halikan nebo nějaké předchozí Acery fungovaly mnohem svižněji ...
Ivo
Moderátor

Příspěvekod nunu » 05 dub 2012 13:04

Kermitak -jasne, design je hodne subjektivni, ale pro mne v tomto jabko je na prvnich mistech se sony rady Z. Co se tyce displeju, IPS jsou, ale ukrutne malo a jen u stroju ktere stoji uz nejaky ten peniz. Ja bych velmi vyuzil i hodne levny notas s podelanym atomem o ktery nemusim mit moc strach ze o nej prijdu, ale s dobrym displejem. Bohuzel smolik, chces dobry displej, priplat si za nej. Co se tyce toho kolegoveho maca, ma displej paradni. Kdyz se divam na asusy co mam pred sebou tak je to bida.

Ivo - to co popisujes ve widlich ani nahodou, nemam s office absolutne zadny problem. Kdybych zazival to co ty s tema dokumentama, je dost mozne ze bych to pri sve povaze nestastnou nahodou shodil ze stolu -)))
nunu

Příspěvekod Ivo » 05 dub 2012 13:09

No upřímně řečeno, už jsem v určitých chvílích takové podvědomé impulsy měl - chytit to a mrsknout s tím jednou provždy o zem :)
Ivo
Moderátor

Příspěvekod Pytkin » 05 dub 2012 13:12

Ten office, to bude tou ivovou karmou.. Mali sme v praci par managerov, co pouzivali ms office na osx a nikto sa netvaril, ze by mal dake problemy.. Keby som sa nebal, ze mi bude blbnut osx ako ivovi, tak by som si ms office na skusku nainstaloval..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Ivo » 05 dub 2012 13:13

Budme realisté ... nebude .. synkovi se to na jeho MBP chová docela podobně ... ale on zase tolik dokumentů nepíše ... To že MS Ofiice na Macu není moc super, o tom jsou plná diskusní fora .. A zrušení Save As u Mac office a nahrazení Duplicate , Unlock atd. - to je něco co považuju velký opruz ...
Ivo
Moderátor

Příspěvekod Pytkin » 05 dub 2012 13:18

Ivo: nerobim si iluzie, ze by ms office boli super.. Ale neverim, ze to funguje ako popisujes... To by sralo kazdeho...
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Ivo » 05 dub 2012 13:26

Fakt mě mrzí že ti to nemůžu dát do ruky, aby sis to užil ... Čerstvá instalace Lion na nový disk ... před pár měsíci ... čerstvá instalace office atd. Zase budme realisté - to se nedá udělat "dobře" nebo "nedobře". Bud je to nainstalované nebo ne ... Jedna jediná věc ve mě trochu hlodá ... kdysi mi jako pozornost poslali z iStyle k tomu upgrade RAM ze 2 na 4 GB ... Jestli ta ramka je v pořádku a je přesně ta co tam má být ... jiné vysvětlení těchto chování už mě nenapadá ... Čas od času se to celé uplně nesmyslně zpomalí (když je puštěných víc aplikací), jen pomalu nebo vůbec se dá přepínat na jednotlivé aplikace, psaní obyčejného textu zadrhává, duhové kolečko v akci , aplikace se nedají vypnout, jenom force quit a i u toho je duhové kolečko ... nejradši bych to natvrdo vypnul a nechal najet zčista, jenomže to kvůli lionu nejde a po 5 minutách nabíhání se zase otevřou všechny aplikace co tam byly předtím (zrušit "neotevírat aplikace" v close dialogu nejde, protože to nedokáže ty aplikace vypnout a jede to pořád, vypnout se to dá jen násilím ...)
Naposledy upravil Ivo dne 05 dub 2012 13:32, celkově upraveno 1
Ivo
Moderátor

Příspěvekod nunu » 05 dub 2012 13:30

Kdyby byla ramka ko, treba jen mala cast, nedelalo by to takoveto psi kusy, ale najednou by nejake data chybely, padaly by programy pripadne system, ale rozhodne ne to co popisujes.
nunu

Příspěvekod Pytkin » 05 dub 2012 13:31

ivo : a aky office mas ?
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Ivo » 05 dub 2012 13:34

Office mám nejnovější (2011 tuším). Ale ty problémy nejsou jen office .. skoro každá aplikace občas zadrhává ... a občas celý počítač ... KOupil jsem si aperture na fotky ... to než se otevře , to trvá věčnost ... (a je nějakou dobu netečné, duhové kolečko atd.) naimportovat pár fotek, to abych si vzal dovolenou na ten proces , než se to konečně uvolní z nějaké křeče a těch 5 fotek se objeví a dá se s tím posunovat a hýbat ... atd. Žertovat o "karmě" samozřejmě můžeme, ale víme že je to blbost ... musí tady něco zakletého být reálně, nějaký konkrétní problém ... na úplném začátku to nedělalo, zhoršilo se to časem ... ale vyměnilo se na tom notebooku uplně všechno postupem času ... je to vlastně nový ntb a dělá to pořád ... s novým Lionem je to ještě horší ... Pentium Dual Core 2,5 GHz, 4 GB RAM ... Že by s tím měl něco do činění Bootcamp Windows ? Nebo nový disk 750 GB ? (ale i předtím to dělalo ). Jinak už fakt nevím .. Jsem si jistý že kdyby Pytkin, nebo kdokoliv z vás s tím pracoval nebo se o to pokoušel a přišly na ten počítač jeho nálady, tak už leží v troskách na zemi :) Je to fakt hrůza .. já už jsem si nějak zvykl ... Sem tam úplně triviální, nevinná záležitost - otevřít dokument nebo file v nějakém programu, něco odněkud přetáhnout apod. - a počítač začne duhově kolečkovat a po nějaké době zase rozmrzne. Anebo sem tam zamrzne úplně, kurzor je mrtvý, jde spustit dialog zavřít on/off tlačítko, ale ani žádné klávesy nefungují, takže to jde vypnout jen natvrdo ... (to se stává tak 1x týdně)
Ivo
Moderátor

Příspěvekod Pytkin » 05 dub 2012 13:54

Ivo : teraz som otvoril aperture a otvorilo sa za 6 sekund .. duhove kolecko , to netusim co je .. urcite mas nejaky problem ..

Pentium Dual Core ? Neno to skorej Core Duo ? alebo Core2 Duo ? mam pocit ze apple nedava Pentium Dual Core do notebookov ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Ivo » 05 dub 2012 13:56

Jasně - core duo ... To vím že mám problém :) Ale nikdo neví jaký :) Na to že ten problém stál 45k je to dost mrzutý problém ... Tak si proto říkám že tu agonii nemá asi cenu prodlužovat a po 3,5 letech začít uvažovat o jiném ntb ... možná počkám s čím přijdou nové mbp a mb air ... 15' Air s SSD diskem by nemuselo být špatné ...
Naposledy upravil Ivo dne 05 dub 2012 13:58, celkově upraveno 1
Ivo
Moderátor

Příspěvekod Kermitak » 05 dub 2012 13:58

Pytkin: s office na osx nemam osobni zkusenost, ale to, ze MS na osx verzi dost dlabe je tak nejak obecne znama vec...
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod Pytkin » 05 dub 2012 14:06

kermitak : nehovoril som nic ine .. ja sa vobec divim ludom , ze office pouzivaju .. ale kazdy si za to moze sam ..
Pytkin
Moderátor

PředchozíDalší

Zpět na PC