Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat

Nejlepší notebooky 2012 ?

Re: Nejlepší notebooky 2012 ?

Příspěvekod Pytkin » 05 dub 2012 14:07

ivo : ale ked tieto problemy mate v celej rodine .. proste mate 3 macbooky a vsetky blbnu .. tak to je fakt dake divne .. to je divna statistika .. priam anomalia ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Ivo » 05 dub 2012 14:10

No až takovým způsobem blbne jen ten můj :) Malému to běží o něco lépe. Ale proč jednoho dne mu nabíhal Lion, objevilo se jablko a progres linka a zustavalo to permanentně na 1/3 progresu je otázka. Konzultoval jsem - sesypaný systém ... (windows v pohodě nabíhaly) Okopírovali jsme z předchozího disku ... za 2 týdny znovu totéž ... Tak jsem to musel celé znovu udělat asi před měsícem ... rovnou jsem formátoval celý disk a dal pryč i Windows ... zatím klid...

iPad a iPhone běží uplně v pohodě :)
Ivo
Moderátor

Příspěvekod Pytkin » 05 dub 2012 14:12

ivo : tak neviem .. mozno je to tym bootcampom .. zrovna si instalujem Oracle Virtualbox , do ktorehho si chcem nahodit windows .. vyskusaj pripadne to ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Ivo » 05 dub 2012 14:15

No já o tom bootcampu vážně přemýšlím ... jestli si se tyhle věci nezačaly dít od doby co jsem si tam dal Windows (kvůli Samplitude a mobilnímu nahrávání). Malý taky celou dobu v pohodě, až někdy před 2-3 měsíci mě prosil že tam chce mít taky Windows a Samplitude ... tak jsem mu to tam dal a od té doby mu 2x spadl celý OSX ...
Ivo
Moderátor

Příspěvekod Pytkin » 05 dub 2012 14:20

Ivo : no moja zena pouziva Paralels .. Trosku uz ten windows ma zasraty (hlavne paralels 3 roky stara verzia) ale OSX jej chodi v pohode .. a nepoznam nikoho , kto by aktivne pouzival BootCamp .. Takze mozne to je , ze to je zdrojom vasich problemov ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Ivo » 05 dub 2012 14:23

No jsem klidně pro celé to formátovat a udělat znovu bez Windows ... ale co mě od toho trochu odrazuje je to, že (jestli se nepletu), nejde nainstalovat rovnou lion, ale musí se dát snow leopard (ty DVDčka už asi nemám, resp. tehdy to byl ještě leopard) a pak teprve dát na lion ? Mně by ani SL nevadil, ale zase už mám všechny maily v novém Apple Mail atd. ...
Ivo
Moderátor

Příspěvekod nunu » 05 dub 2012 14:52

Ja si myslim ze nejde srovnavat multiboot a virtualizovanou masinu. Obavam se, ze co se tyka muziky je virtualizace nepouzitelna. Nemam vyzkousene, ale neverim ze by to chodilo minimalne dobre.
nunu

Příspěvekod blueevil » 05 dub 2012 15:29

Kermitak: "To ze os x a win7 jsou z hlediska na nich bezicich aplikaci co se vykonu a stability tyce v prumeru prast jako uhod asi neni treba opakovat"
mohol by si to vysvetlit? lebo ako je mi zname, tak vdaka Intel-u sa na Apploch zvysil vykon a procaky su najlepšie podporovane prave pre W. čo mi je zname, tak vela ludi iducich v 3DMax tvrdi, ze najlepsi vykon dosiahli prave s W7 Ultimate 64 Bit, nie s Mac-om. taky Cubase, ktory je najpredavanejsi DAW na svete a ten nijak nepracuje rychlejsie oproti Windows-u, to je nezmysel.
Oxyygen:na Office a net ti postači PIII, nie notas s procakom i3, i5, i7 na ktorom sa drvia gamesky a rychlost wi-fi urcuje pocet zavesenych, nie system na ktorom je este antivir. najlepsi browser dnes je jednoznacne IE9. hovorte si co chcete.
blueevil

Příspěvekod Ivo » 05 dub 2012 15:41

Kermitak píše:To ze os x a win7 jsou z hlediska na nich bezicich aplikaci co se vykonu a stability tyce v prumeru prast jako uhod asi neni treba opakovat.
.

To je myslím velmi výstižně a pravdivě řečeno. Vzhledem k tomu že v oblasti věcí, které používám (kromě emailu a internetu) na notebooku nejčastěji = office + profi nahrávání (sbory apod.) nejsou pro mě na OSX plhodnotné alternativy (MS Office, Samplitude) , Sony Vegas mi přijde jako úplně jiná pohodlnější a intuitivnější liga na upravu videa (než iMovie nebo final cut) - kdykoliv chci prostřihnout a upravit video, přepínám na Windows, podobně i iPhoto a Aperture vs. Windows foto galerie, začínám o notebooku na W7 (a následně W8 :) vlastně nakonec uvažovat. Jediná věc co mě trošku ruší v těchto uvahách, jsou viry a nutnost antivirových programů (které často kolidují s DAW apod.)

Jak je to s těmi IPS displeji - jsou lesklé i matné ? Jak je to u lesklých s odrazivostí ? Já jsem si kdysi jednoho lesklého Acera koupil a po 2 dnech jsem ho kvůli tomu vrátil ... Na druhé straně ten lesklý displej co má malý na svém MBP je docela fajn a barvy i zobrazení jsou lepší než na mém matném

Kermitak píše:Aira si nekupuj, na tom kdyz zacnes delat neco vypocetne narocnejsiho tak zacne startovat stihacka :)

To už jsem taky ted slyšel od kolegy - takže od toho raději ruce pryč ... ono jak se říká - čím je notebook tenčí, tak tím více musí větrat. Pro mě nějaká super lehkost a mobilita nejsou hlavní parametry - já notebook v 95% případů přenáším jen mezi domem a studiem (vzdálenost 10 m :) Ale rád se na tom občas podívám v posteli na film apod. čili ještě větší displej než 15 (tj. 16 nebo 17) by mi ani nevadil ... (aspo by bylo líp vidět). Čili nejlepší jsou momentálně IPS dispeje ?

pro mě je ta tichost jedním z hlavních parametrů ... A vestavěný HDD se dá vždycky časem v notebooku vyměnit za SSD ? (fyzický tvar je stejný ?)
Ivo
Moderátor

Příspěvekod nunu » 05 dub 2012 15:56

Ja mam na tom sonakovi matny, ale budou jiste i leskle. Co se tyka viru, pouzivam microsofti antivir a naprosta spokojenost, vubec o nem nevim, nijak mne nezpomaluje, alespon ne nejak zasadne. Na pochybne stranky nelezu, nestahuju kazdou pikacovinu a kdyz se ohlednu tak pet roku zpatky, tak jedinne viry co jsem mel byly chripkove.

Zadny Acer snad jiny nez TN displej nikdy nevidel... Spatne je, ze se bezne neudava jakou technologii je vyrobeny panel.
nunu

Příspěvekod Ivo » 05 dub 2012 16:01

Třeba tenhle vypadá velmi dobře: http://www.lenovoonline.cz/lenovo-thinkpad-t520-p3684

A co je to FHD LED displej - to je zase nějaká jiná technologie ?

A u tohoto notebooku je vestavěn extra grafika nebo ne ? NVDIA - čili ano ?
Ivo
Moderátor

Příspěvekod abuse » 05 dub 2012 16:04

ja pouzivam bootcamp na macbook pro 2010 a ziadny problem ci uz pod w7 alebo osx
abuse

Příspěvekod Ivo » 05 dub 2012 16:07

Já netvrdím že to tím opravdu je ... (jen mě už nic jiného nenapadá) Ale my máme MBP 2008 resp. 2009 ...

U toho Lenova mě hodně zaujalo i tohle: "rozšíření záruky na 3 roky u zákazníka pro TP s 3 letou zárukou (Carry-In)" hmm, tak to se mi líbí. Není nic horšího než notebook balit, někam ho odesílat, nemít ho nějakou dobu atd. ...
Ivo
Moderátor

Příspěvekod dendy » 05 dub 2012 16:15

Kermitak píše:: "To ze os x a win7 jsou z hlediska na nich bezicich aplikaci co se vykonu a stability tyce v prumeru prast jako uhod asi neni treba opakovat

blueevil píše:mohol by si to vysvetlit? lebo ako je mi zname, tak vdaka Intel-u sa na Apploch zvysil vykon a procaky su najlepšie podporovane prave pre W. čo mi je zname, tak vela ludi iducich v 3DMax tvrdi, ze najlepsi vykon dosiahli prave s W7 Ultimate 64 Bit, nie s Mac-om. taky Cubase, ktory je najpredavanejsi DAW na svete a ten nijak nepracuje rychlejsie oproti Windows-u, to je nezmysel.

Pani pani.. nepustal by som sa do tychto debat. To ze nejaky soft chodi pod operacnym systemom A lepsie ako pod operacnym systemom B nehovori o nicom inom nez o tom, ze autor toho softwaru lepsie vyladil verziu A .. vacsinou tieto problemy vznikaju tak, ze soft povodne vyvijany pre os A sa portne aj pod os B ale zanedba sa optimalizacia pre dany OS ..

Aj to ze Cubase chodi lepsie na Win nez na OSX (ak je to teda pravda - neviem) - to nic nehovori ani o Win ani o OSX ...

Kvalitu OS poznas az podla toho, ci sa beziacej aplikacii podari uplne rozhasit cely system az do takeho stadia ze ani cez task manazer ju nieje mozne killnut a jediny sposob na obnovu systemu do prevadzkyschopneho stavu je restart (castvo tvrdy reboot) .. toto, na zaklade MOJICH skusenosti bolo na beznom poriadku vo win vista/7, na OSX sa mi to za rok a pol co na nom pracujem nestalo >ANI RAZ< ... Aj ked nejaka aplikacia zahapruje, tak proste CMD+ALT+ESC - okamzite nabehne task manazer (nie po 40-50 sekundach co sa mi bezne dialo vo viste/w7 ked naozaj nieco brutal vytuhlo), za par sekund je aplikacia zhodena a OS takmer OKAMZITE zacne zase plynule reagovat .. toto som s windows (ziadnym) nikdy nezazil - toto je pre mna osobne meradlo kvality OS ..

blueevil píše: najlepsi browser dnes je jednoznacne IE9. hovorte si co chcete.

To je objektivne naprosta hlupost. Uz len co sa tyka speed testov javascriptu vychadza IE9 najhorsie z kvarteta IE/Chrome/FFox/Opera .. dalej implementacia niektorych veci z CSS3 / HTML5 v IE9 pokrivkava (budem konkretny, napriklad nefunguje CSS shadow v pripade ze element sa nadchadza vo vnutri tabulky, co je vyslovene bug IE9, a takychto veci - chybnej umplementacie specifikacie - som za posledne 2 mesiace vychytal v IE9 asi 5-6.. a DOST som pri tom nadaval pretoze sa to vzdy muselo riadne kostrbato riesit.. taktiez implementacia CSS3 fontov v IE9 krive na obe nohy.. atd atd..)

IE9 objektivne, na zaklade FAKTOV co sa tyka implementacie standardov a rychlosti, NAJHORSI z momentalne rozsirenych browserov ... a nejake subjektivne halusky na tom nic nezmenia...

na zaver este jeden postreh - kolega ma macbooka .. bohuzial z istych dovodov je nuteny pracovat vo windows (tiez bootcamp) - a povedal ze nikdy v zivote na ziadnom kompe mu windows nechodil ak stabilne a spolahlivo ako na macbooku :) takze to zelezo macbookov asi nebude taky sunt :-)

a mimochodom, moja osobna skusenost mal som rozobrate 2 ASUS-y, 1 HP .. nedavno som do macbooka montoval SSD-disk a 8 GB ramky .. a musim povedat ze vnutri je to nebe a dudy oproti konkurencii.. o 2 levely vyssie co sa tyka 'poriadku' prehladnosti a jednoduchosti vymeny komponentov (aj dalsich veci nie len disk/ramka - aj ventilatory .. cpu .. vymena DVD mechaniky za sachtu z dalsim diskom - vsetko vazne EXTREMNE jednoduche a lahke... to sa neda s tymi ASUSmi a HP co som mal rozobrate ani porovnat, tam to bola maturita clovek potreboval 3 vysoke skoly kym prisiel nato ako to cele rozobrat a dostat sa k tomu co potrebuje vymenit ...
dendy

Příspěvekod nunu » 05 dub 2012 16:20

Za tu zaruku je ale nutno neco priplatit ne ? Myslim ze dell to ma taky. Toto je notas ktery snese i hrubsi zachazeni. Designem identicka s T60, mozna v nem bude dnes vic plastu. Mne se nelibi, coz neznamena ze je spatny. Ale vzhledem fakt jak z minuleho stoleti. Zastanci IBM a Lenova prominou :D

Jinak k tomu baleni, vzdy schovavam originalni obal a kdyz se vyplni RMA, pro notas si prijedou, zase jej odvezou, zadne velke starosti v tom nevidim.
nunu

reklama
Facebook  Twitter  Google+
PředchozíDalší

Zpět na PC