Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Nejlepší notebooky 2012 ?

Nejlepší notebooky 2012 ?

Příspěvekod Ivo » 04 dub 2012 21:44

Po stálých a dlouhodobých SW i HW problémech s Macbooky Pro (mém i synově) a za situace kdy můj stávající MBP se občas chová jako otravná a beznadějně zpomalená 386ka (i po čerstvých instalacích), potřebuju nějaký slušný notebook, který se bude chovat normálně a spolehlivě - pro běžnou net/email agendu, office atd. občas případně mobilní Samplitude. Jaká je současná situace v noteboocích a jaké je možno brát za hi end ? (displej a další vlastnosti ?). Osvědčil se vám nějaký ? Bez hlučných větráků ... 15' displej, ne moc mohutný a těžký ...
Ivo
Moderátor

Re: Nejlepší notebooky 2012 ?

Příspěvekod TTT31 » 04 dub 2012 22:23

Acer Asus Lenovo .... cena > 14 000

(na širokou otázku široká odpověd ) :wink: s cenovou laťkou by se dalo možná i trochu níž co se NTbuku pro kancelářskou práci, ale já jsem takový středopolař ( na Hi-end nemám a úplnému Low-endu je lepší se vyhnout)
TTT31

Příspěvekod Ivo » 04 dub 2012 22:26

Když jsem to ted zkoumal , zaujal mě například HP Envy 17 (17ka displej by mi nevadil) - neuvěřitelné parametry a ve světových recenzích na prvních msítech

http://www.nasplatky.net/notebooky-2/hp ... o-7hp-eng/

případně

http://www.top-top.cz/d.160395.html
Ivo
Moderátor

Příspěvekod TTT31 » 04 dub 2012 22:32

vyhozené peníze podle mě, jestli notebook potřebuješ na to, co píšeš v původním postu....
Naposledy upravil TTT31 dne 04 dub 2012 22:42, celkově upraveno 1
TTT31

Příspěvekod gilberty23 » 04 dub 2012 22:38

Ten HP envy ma pomalsi Harddisk ako dell , ale dell ma ovela slabsi procesor, Ja som kupoval 4 mesiace dozadu Asus s core i7 2630 qm, a musim povedat, ze je to masaker, slape to super. HD tam boli sice len 5400 otackove ale su 2ks cize system mam na jednom a sample atď na druhom, a vsetko je okej, akurat je tam lesky displej a to mi trosku vadi, matnyby bol asi lepsi.

http://www.alza.sk/asus-k73sv-ty252v-d260749.htm

Ja som ho vystihol v dobrej cene za 690 e
gilberty23

Příspěvekod TTT31 » 04 dub 2012 22:46

Ty levné asusy mají nevýhodu absence USB3 to mě sere taky některé modely mají málo portů.. procáky i7 QM můžu jenom doporučit. Asusy mají i fajn utulitku na řízení spotřeby podle potřeby, tedy i když jedeš na baterku tak dvěma klikama procáky spomalíš a noťas nehučí a nežere ti zbytečně moc šťavy, když to zrovna není na místě...

Ale zase říkám, mít i7 procák na kancelářskou práci je podle mě zbytečnost. I když ceny ntbuků s těmahle procákama jsou už hodně hodně příjemné.
TTT31

Příspěvekod Ivo » 04 dub 2012 23:01

Neříkám že to je jen na kancelářskou práci, na sledování filmů atd., občasné úpravy videa, případně mobilní nahrávání samozřejmě taky :wink:
Ivo
Moderátor

Příspěvekod TTT31 » 04 dub 2012 23:04

Ivo píše:Neříkám že to je jen na kancelářskou práci, na sledování filmů atd., občasné úpravy videa, případně mobilní nahrávání samozřejmě taky :wink:

Mobilním nahráváním myslíš co konkretně? Jinak všecho, co si vyjmenoval, ti zvládnou úplně s přehledem notebooky kolem 15 000 a to s velkou rezervou ...
TTT31

Příspěvekod Ivo » 04 dub 2012 23:17

Když už tak pořádný, pár korun navíc je ok ... Jeden z nejdůležitějších parametrů je pro mě tichost notebooku, nesnáším řvoucí větráky ... ale tenhle parametr se málokde zminuje ... a může bý nepříjemným překvapením ... pěkný displej by byl fajn (na občasné sledování filmů). Disk minimum 750 GB ...

Mobilní nahrávání , to je snad jasné ne ? Notebook jako DAW nahrávací stanice ... (občas - sbory apod.)
Ivo
Moderátor

Příspěvekod Kermitak » 04 dub 2012 23:22

Budes muset vyzkouset, myslim ze jina cesta neni, protoze krome thinkpadu (s privrenyma ocima) je vsechno imho dost odlisny model od modelu, takze nelze doporucit obecne nejakou znacku. Nektery HPcka z posledni doby jsou velmi pekny, pokud bych nemel thinkpad, tak bych si asi vybiral mezi nimi. Ale mam atypicky pozadavky na extremni fyzickou odolnost, notebook nosim skoro porad u sebe a nejsem na nej hodnej, jinak bych bral skoro cokoliv, protoze streva jsou stejne vsude podobny a za dva roky to vyhodis.
BTW Macbooky Pro jsou po hardwarovy strance velmi dobry kousky, takze bud mas extra smulu na vadny kusy, nebo je tvy meritko nastaveny tak, ze ti nebude vyhovovat nic ;) No a ty windows co chces si muzes dat i na toho macbooka.
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod Ivo » 04 dub 2012 23:34

Můj MBP má 3,5 roku a za tu dobu už se na něm vyměnilo snad všechno (v rámci next business day záruky - která mi skončila). 2 x displej - a zase má vadné svítící body. 4x baterka a vydrží zase tak hodinu maximum... 5x klávesnice , 1x základní deska. Občas se všechno softwarově zavaří a triviální operace trvají věčnost ... je to trochu utrpení ... Stál mě i s tou zárukou 45k bez DPH ... Mám pocit že každý slušný pc notebook za poloviční cenu bude proti tomu jiná liga ... i moje staré acery fungovaly líp ... kupovat další předražený MBP se mi nechce ... nároky mám malé - jen aby to normálně fungovalo. Aby import pár fotek (do aperture) netrval 5 min s 5 duhovými kolečky apod.

Malý má novější MBP a už 2x se mu sesypal systém (spustit šly jen Windows, muselo se znovu instalovat)

Třeba tenhle vypadá moc fajn, ale zase má jen 320 GB HDD (a to je strašně málo)

http://www.alza.cz/hp-elitebook-8560p-d ... n=zbozi.cz
Naposledy upravil Ivo dne 04 dub 2012 23:39, celkově upraveno 1
Ivo
Moderátor

Příspěvekod Kermitak » 04 dub 2012 23:39

To neni normalni a rozhodne ne typicka vlastnost macbooku pro, jak rikam, dnes uz jsou to velmi kvalitni a spolehlivy nb, ne jako pred peti lety (btw nektery veci co pises jsou dost podezrely). Problemovy kusy najdes vsude, i u Rolls Roycu. No a tvrdit na zaklade problemu s jednim kusem Rolls Roycu ze Renault bude jina liga mi prijde takovy... nedospely ;) (no vlastne to jina liga bude, ale predpokladam ze jsi to myslel jinak).

EDIT: hdd si tam muzes dat jakej chces, ale mit na 15" lcd rozliseni jako je bezne na 11-12" bych fakt nechtel. Kdyz uz bych vybiral cihlu, pak bych osobne volil neco takovyho http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-t520 ... 277140.htm, ale sel bych si to nekam prohlidnout, na nekterych poslednich modelech ma Lenovo priserny displeje. Disk opet muzes v pripade potreby vymenit (nebo si nechat vymenit pri koupi), i kdyz mi neni jasny, proc potrebujes mit na notebooku 750GB, ale to je tvoje vec ;)
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod Ivo » 04 dub 2012 23:58

Není to 1 kus ... Doma máme 3 a moc dobře nefunguje ani jeden ... měl jsem i další 3 macbooky předtím (vč. powerbooku za 90k - ten měl větráky jak vysavač). Už jsem měl před pár měsíci objednaný nový MBP 17 a pak si všiml nářků na všech možných diskusích o extrémně hlasitých větrácích v této série, tak jsem to rychle zrušil ... ten co mám je aspon relativně tichý ...
Ivo
Moderátor

Příspěvekod Kermitak » 05 dub 2012 00:04

Vis jak je to s diskusema na netu...
Obrázek

BTW cetnost zavad jakou popisujes je abnormalni. Obavam se, ze v tomto pripade ti zmena znacky notebooku nepomuze ;)
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod blueevil » 05 dub 2012 01:01

ja by som ti doporucil SONY model Vaio http://www.sony.sk/hub/objavte-vaio jednak to ma super design, ktory schova MAC Pro, super vypracovanie s kvalitnymi materialmi, takze ti to spadne na zem a je to v pohode. display nema neprijemny odlesk, je lahky. SAMPLITUDE X Pro suite nepodporuje MAc a tam je to asi stale emulovane
blueevil

Další

Zpět na PC