Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Notebook pro tvorbu a vystupovani

Re: Notebook pro tvorbu a hrani

Příspěvekod Pytkin » 10 kvě 2010 10:58

fova " jaj tak si to myslel .. ja som myslel , ze narazas na to co pisal Settler , ze ti asus natlaci kopu zbytocneho software do systemu ..

jo jo .. to co si robil (dohladanie driverov) , to som tiez robil vela krat .. to nezvladne penzista , to je fakt :)
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod kexik » 10 kvě 2010 11:44

biscuit píše:sonority: no kdybych se mel rozhodovat pro neco jinyho, nez asus - podle toho co napsal settler (ja s asusem nemam problem), rozhodoval bych se teda asi mezi znackama sony vaio, toshiba, dell. jinak nastoupil i novej kun - samsung, to co jsem videl se mi libilo, ale je to asi zatim velka neznama ;)

vaio jsou "predrazeny", ale kdyz se kouknes na lidi na zapad od cr, kteri ruzne vystupujou a nemaj zrovna mac, velmi casto maji prave sony. myslim, ze to neni uplne bezduvodny.. ;) doporucuju projit taky nejaky zahr. fora - ableton, native instruments..

jaky novy kun, samsung robi laptopy odjakziva... a dost dobre...
kexik

Příspěvekod biscuit » 10 kvě 2010 13:03

kexik: asi jsem je nejak prehlizel... pro me novinka :-)
biscuit

Příspěvekod Vuid » 10 kvě 2010 15:53

Sonority píše:........
Ma smysl intel i7? Do vetsiny notbuku se dava ctyrjadrovej i7-720QM na 1,6Ghz http://ark.intel.com/Product.aspx?id=43122 . Projevi se ten vykon 4 jader na praci s abletonem? Pri skladani mam hlavne hodne vst a pri hrani hodne wavů, kratkych i nekolikaminutovych. Nebo je na výkon nějaký lepší procesor?
.........

OBECNE je na vykon lepsi min jader a vyssi frekvence procesoru (za stejnou cenu). Nevim jak je to s Abletonem a ctyrma jadrama. Stejne bych radsi poridil dvoujadro o vyssi frekvenci za stejny penize.
Vuid

Příspěvekod Sonority » 10 kvě 2010 17:12

Settler: Je fakt, ze krom abletonu a vst tam nic moc jinyho nainstalovanyho mit nebudu, takze sofware od asusu by me byl na nic. Nicmene ani na strankach asusu nic o nejakym softwaru nepisou, cimz netvrdim ze tam neni, jen nevim, co presne.

fova: Ta tichost je asi docela podstatna, ale s mikrofonem neco delam jen obcas. S tim pojmem hrani jsem myslel vystupovani, hrani na zivo z abletonu. hry na tom hrat nebudu. Raci to opravim v popisku, jsem se spatne vyjadril, pardon. Instalovat a tak umim, win7 si tam asi taky dam pak profesional.

Pytkin: ten ASUS G51JX-SZ166V dle co tak ctu na forech se nijak moc nezahriva, a i hluk větráku taky zadnej extrem, ale vnimani hluku ja asi relativni, v decibelech me to asi nikdo nerekne. Je tma grafika NVIDA GeForce GTS360M. U nekterych grafik se myslim da nejak omezit výkon, aby nepotrebovaly tolik chladit.

Vuid: Penize navic za i7 720QM (1,6 GHz, 4 jadra, 6 MB SmartCache) me netrapi, pokud ten vykon bude proste vetsi nez i5-540M (2.53 GHz, 2 jadra, 3 MB SmartCache).

A mate zkusenosti s lesklym displejem, jak se to chova na podiu, kdyz tam vsechno kolem sviti a blika, stroboskopy, projektory, jestli to nehaze moc odlesků? Dycky sem mel matnej a nikdy s timhle zadnej problem.
Sonority

Příspěvekod biscuit » 10 kvě 2010 18:12

settler asi myslel utility, nebo nejaky ocesany verze, ktery samozrejme nemusis instalovat a nemyslim ani, ze bys za ne nejak extra priplacel (jasne, ze "vyvoj" toho softu se z neceho musi zaplatit - chapu)

ohldne grafiky si presne myslim, ze je dobry, kdyz je co nejvykonnejsi, protoze musi mit lip vyresenou i pasivni cast chlazeni a pri zatezi mimo 3d vypocty se mozna vetrak ani neroztoci, jestli ma vubec grafika svuj vlastni..

ad leskly displeje - oba nb ze kterych jsem hral, maj leskly displeje a nikdy jsem nemel problem - fakt je, ze ja nemusim traktor asi tolik sledovat jako ty ableton.. novy nb s led podsvetlenim sviti tak silne, ze bych se toho vubec nebal. na druhou stranu, domaci panel mam matnej a presvedcil jsem se, ze i matny panely jsou dneska na vyssi urovni, nez treba pred peti lety, kdy jsem matny vubec nemusel. proste asi je to vicemene jedno ;)
biscuit

Re: Notebook pro tvorbu a vystupovani

Příspěvekod Settler » 10 kvě 2010 18:41

No ovladace neresit.. ale ja narazel na ruzny super turbo cooler/overclock/booster aplikace, ktery jediny Asus velmi casto integruje do balicku s ovladaci.. jak zde nekdo zminoval.. paradni utilita, kde kliknu na install all drivers.. no.. to je presne to, ceho se ja desim..
Moje zkusenosti jsou takove, ze byvaj problemy.. chvipset, grafika, keyb/touchpad.. to vsechno clovek nainstaluje vcelku bez problemu (parkrat me na Asusech delaly seky prave touchpady, ale zadne drama).. to co ale alespon u Asusu bylo vcelku bezne, byly napr problemy s WiFi kartama.. do nedavna Asus integroval spravce pripojeni primo do driveru, coz znamenalo pru*er, protoze jak znamo, 99,99% tehle aplikaci se WinXP nesnese..
K HP.. kde je jaky soft.. proslo mi ted rukama vice novych HPcek a nic jineho nez ovladace na konkretni cipy v notebooku jsem nikde nevidel.. a jestli mam byt uprimny, tak jsem tech HPcek mel v rukou uz hromady a nikdy jsem nikde nenasel snad zadny SW.. tradicne jedno nejake CDcko s jejich HP manualama a nejakyma utilitama mozna, ale tak to se snad ani nevytahuje z krabice.. aktualni ovladace jsou na netu vzdy.. ted myslim ciste ovladace, bez nejakych integrovanych hnusu..
Settler

Příspěvekod Pytkin » 11 kvě 2010 00:28

Settler : kupujeme HP komputre a su k nim asi 4 DVDcka .. bezna instalacia Win7 je tak 5-10 min .. tuto sa to instaluje z tych ich CDciej asi 2 hodiny .. strasna kokocia ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod SoundsFine » 20 srp 2010 16:48

Mohu poprosit o radu, doporučení, jaký notebook pro DAW (cenově do 25 tisíc)
Zatím se mi líbí tento model HP:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=78316
SoundsFine

Příspěvekod tony9 » 20 srp 2010 17:16

Tak nevím jak jsou na tom Win - 7 a DAW. Mně spíš chybí rozhraní FIRE WIRE. Jinak já osobně mám HP - 6710b, který už se asi nevyrábí a jsme spokojený.
tony9

Příspěvekod biscuit » 20 srp 2010 17:42

soundsfine: vypada celkem slusne. firewire bych neresil, kdyz to ma express card slot - stejne je lepsi se spolehat na fw kartu dle vlastniho vyberu, nez na integrovanou ve velky mire s nevhodnym chipsetem pro audio ;) a jinak myslim, ze czc neni zrovna nejlevnejsi.. sam tam nakupuju celkem hojne, ale to hlavne proto, ze to mam na jizak co by kamenem dohodil..
biscuit

Příspěvekod MonkeyFighter » 20 srp 2010 19:17

jeste k tem lepsim patri lenovo(driv IBM), ne ale novy levny rady kuli kterejm vetsina lidi nadava ze lenovo uz neni co bejvalo ibm aniz by meli nejaky poradny lenovo v ruce...Tckovy a Rkovy rady jsou fajn aspon co jsme mel v ruce a hlavne je to krutej drzak Tckova(za kterou si clovek ale trochu priplati) rada ma kostru z horcikovy slitiny velky kovovy panty(u levnejsich notasu sem nevidel ze by nemeli po trech letech vycvachtany panty pokud nelezej na stole na jednom miste) stejne tak odtokovy kanalky pod klavesnici podobne jako dell atd...neni to neznicitelny jak nejaky fanatici snazej tvrdit, ale vydrzi to opravdu dost...ja osobne bych sel do lenova(ale samo proto ze s nim mam dobroiu osobni zkusenost a dobry reference - kamos dela serviska ve firme kde pouzivaj jen tckovy lenova a proslo mu jich pod rukama fakt dost)
MonkeyFighter

Příspěvekod SoundsFine » 20 srp 2010 20:16

myslel jsem spíše konkrétní model, doporučené CPU, atd
SoundsFine

Příspěvekod Pytkin » 21 srp 2010 09:57

Celé je to len o cene. Dnes funguje skoro všetko. Každy preferuje inú značku s ktorou ma vlastne skúsenosti.
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Bornnover » 29 srp 2010 14:39

A zkoušeli jste někdo hrát naživo třeba z netbooků? Mám na mysli teďka ty modely s dvoujádrovým atomem, na googlu jsem našel pár lidí co tam rozjeli Live a hráli na to s externí zvukovkou celkem rozumně. Jen nevím kolik by to utáhlo stop najednou, VST instrumentů atd.
Bornnover

PředchozíDalší

Zpět na PC