Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Notebook pro tvorbu a vystupovani

Notebook pro tvorbu a vystupovani

Příspěvekod Sonority » 10 kvě 2010 00:37

Notbuky se tu parkrat resily, ale precijen ten vyvoj de porad dal a je ted zas jina situace.
Rád bych pořídil novej notbuk pouze na skládání a vystupování. Jde mi hlavne o výkon a ze to na podiu nespadne, spolehlivost.
Urcite pc s windows, a v podstate jen na Ableton. V cene tak 20-30tis, displej 15,6", idealne co nejtizsi chod.
Notbuky jsou dnes asi hodne podobny a na kazdou znacku ma kazdy nejaky nazor, tak v tom asi necekam jednoznacnej zaver, spíš hlavně jakej procesor. Na starem notbuku core duo 1,86Ghz uz me pri vice syntakach, efektech, automatizacich, stopach atd procesor seka a vsechno se zpomaluje.
Ma smysl intel i7? Do vetsiny notbuku se dava ctyrjadrovej i7-720QM na 1,6Ghz http://ark.intel.com/Product.aspx?id=43122 . Projevi se ten vykon 4 jader na praci s abletonem? Pri skladani mam hlavne hodne vst a pri vystupovani hodne wavů, kratkych i nekolikaminutovych. Nebo je na výkon nějaký lepší procesor?

http://www.alza.cz/asus-g51jx-sz166v-d161024.htm tady tohle vypada výkonně (6GB ram, 7200 otacek), zase je to asus, jesi to neni nekvalitni.
http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y550p-d162644.htm tohle ma zas horsi parametry (4Gb ram, 5400otacek), ale je to Lenovo.
Naposledy upravil Sonority dne 10 kvě 2010 18:11, celkově upraveno 2
Sonority

Re: Notebook pro tvorbu a hrani

Příspěvekod biscuit » 10 kvě 2010 00:48

asus neni acer ;)
jinak tech 6gb ram vyuzijes jen u 64bit os, ale to asi vis.. ja jen, ze to tam nemaj napsany.
ja mam asus nb se 64bit win7 a byla k tomu i instalacka 32bit
biscuit

Příspěvekod Sonority » 10 kvě 2010 01:03

asus je v pohode?
ma navic 4x usb a firewire, coz se hodi.
S pameti vs. 64bit sem nevedel. Ableton je stale jen 32bit. Predpokladam ze do tech 2-3 roky co planuju ten notbuk mit, uz bude 64bit, aspon to pisou na webu, ze to plánují.
Sonority

Příspěvekod Pytkin » 10 kvě 2010 01:15

asus je v pohode ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Sonority » 10 kvě 2010 01:36

a co treba Dell? koukam tech notbuku je tak strasne moc a asi zalezi na konkretnim modelu.
http://www.alza.cz/dell-studio-1557-cerny-d167381.htm tenhle je treba s trosku horsi konfiguraci (4GB ram, 5400 otacek a 3x usb) o 10tis levnejsi.
Sonority

Příspěvekod Settler » 10 kvě 2010 01:57

DELL je ok.. i kdyz tohle je taky na jedny strane jen jakysi klise.. jejich nejdrazsi XPS rady jsou zatim spise o nadavkach.. zalezi obecne na konkretnim modelu, rekneme spise rade.. kazdej vyrobce muze udelat blbej navrh.. vysledkem muze bejt pitoma ergonomie, co se konektoru tyce, prehrivani.. atd atd..

Osobne bych se zatim vyhnul Aceru.. zpracovani jde sice porad smerem nahoru a uz davno to nejsou ty plastove shity, se kteryma clovek nemuze ani klepnout o stul, ale porad k nim duveru nechovam..
Asus je podle me katastrofalni v celem sortimentu.. HW predrazeny jen diky tomu, ze dostanete zdarma tunu SW, ktery vam onen HW kompletne rozdrbe a uplne nejlepe roze*ere i cely okna.. nemam ten SW instalovat..? no samozrejme ze nebudu, proc ale potom platit za onen HW vice nejakymu Asusu..? z dalsich napr. graficke karty vyvijene v pasivnich radach se prehrivaji jako pr*se.. Asus proste podle me vsechno spatne.. ubira se cestou SW a ne cestou kvalitniho navrhu a promysleni one HW stranky.. fuj..
DELL, Toshiba, IBM, resp dneska Lenovo, Fujitsu, HP.. to jsou znacky, ktere vemou HW, bez nejakeho oplacavani nesmyslama z toho sestavi kvalitni kkomplet, ktery funguje a vydrzi a pak to prodavaji i za rozumne penize.. z tehle vybirej.. tot muj tip..

Osobne bych se potom koukal po Core i5 modelech.. za 20-30k urcite nebude problem.. neresil bych to ani tak z duvodu nejakeho uzasneho vykonu navic, ale co si budem povidat, s rychlosti jakou IT technologie starnou je proste nutne kupovat to, co je aktualni.. ne nejake lonske, predlonske modely HW.. i7 podle me nutnost neni.. cenove to v noteboocich znamena vetsinou +5k jen za ni..
Settler

Příspěvekod Pytkin » 10 kvě 2010 07:32

Ja zase musím povedať že cely zivot predavam len asusy a mam výborne skúsenosti. Osobne by som sa oblúkom vyhol HP kde je prave tá tona softwaroveho balastu
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod fova » 10 kvě 2010 08:29

Jen pozor jeste na jednu vec. Moc mi nejde dohromady hlaska "ntb pro tvorbu a hrani".

Pokud pozadujes co nejtissi pocitac, tak prave notebooky urcene pro hry - s vykonnymi grafickymi kartami se musi hodne chladit a vetracek je dost slyset.
Mam osobni zkusenost s Asus F3KA. Je to fajn ntb, ktery mi bezproblemove beha uz 2 roky, ale pri vetsim zatizeni skoro skace po stole, kdyz bezi chladici vetrak.
Pokud ho tedy chces pouzivat pro nahravani pres mikrofony, tak bych se spise vyhnul multimedialnim notebookum a ozelil ty hry.

Co se tyce toho zminovaneho softwaroveho balastu, tak ja jsem to vyresil tak, ze jsem si koupil ntb zvlast a Windows zvlast a potrebne ovladace jsem si stahnul z webu. Tak jsem si nainstaloval jen to, co opravdu potrebuji. Vyzaduje to ale trochu IT znalosti.
fova

Příspěvekod tomy45 » 10 kvě 2010 09:17

Firma ZERO sklada notebooky, ktore si mozes nakonfigurovat, v testoch patria k tym lepsim, skus http://www.zero.sk/sk/produkty/notebooky-zero/
tomy45

Příspěvekod Pytkin » 10 kvě 2010 09:18

fova : preco ? ja mam doma ASUS A8he , bolo k nemu CD na XP a CD na VIsta .. nainstaloval som system , vlozil som cd na XP a tam vyhodi zozhnam , kde mozes vyberat alebo INSTALL ALL DRIVERS .. moja mama na penzii by to zvladla .. ziadne IT skusenosti k tomu netreba .. jenoduchsie sa to snad ani neda spravit .. moze sa to ale samozrejme lisit pri jednotlivych modeloch ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod listonos » 10 kvě 2010 09:33

Pytkin píše:fova : preco ? ja mam doma ASUS A8he , bolo k nemu CD na XP a CD na VIsta .. nainstaloval som system , vlozil som cd na XP a tam vyhodi zozhnam , kde mozes vyberat alebo INSTALL ALL DRIVERS .. moja mama na penzii by to zvladla .. ziadne IT skusenosti k tomu netreba .. jenoduchsie sa to snad ani neda spravit .. moze sa to ale samozrejme lisit pri jednotlivych modeloch ..

A tak zase pre niektorych ludi su odborne veci aj stiahnut instalacku ICQ z webu a nainstalovat - akurat vcera som pri takom jednom "odbornom zasahu" asistoval.
listonos

Příspěvekod biscuit » 10 kvě 2010 10:10

sonority: no kdybych se mel rozhodovat pro neco jinyho, nez asus - podle toho co napsal settler (ja s asusem nemam problem), rozhodoval bych se teda asi mezi znackama sony vaio, toshiba, dell. jinak nastoupil i novej kun - samsung, to co jsem videl se mi libilo, ale je to asi zatim velka neznama ;)

vaio jsou "predrazeny", ale kdyz se kouknes na lidi na zapad od cr, kteri ruzne vystupujou a nemaj zrovna mac, velmi casto maji prave sony. myslim, ze to neni uplne bezduvodny.. ;) doporucuju projit taky nejaky zahr. fora - ableton, native instruments..
biscuit

Příspěvekod Milan » 10 kvě 2010 10:19

Dělal jsem už dost systémů na notebocích a jednoznačně nejlíp mi z toho vychází Lenovo a Asus. Se Sony, HP a kupodivu i Dell mám jen ty nejhorší zkušenosti. Jedinej problém je, že drtivá většina výrobců osazuje firewire čipem Ricoh, na kterým jsem uspokojivě nerozjel ještě ani jednu zvukovku, takže je nutno dokoupit řadič do Express Card. Texas čip jsem viděl jen na nějaké Toshibě. Osobně používám Lenovo R500 na nahrávání i živě s Guitar Rigem a no problem.

M.
Milan

Příspěvekod BS » 10 kvě 2010 10:35

co se tyce vaio, tak rozhodne dneska uz predrazeny nejsou, samozrejme nesmis kupovat primo v Sony store....
BS

Příspěvekod fova » 10 kvě 2010 10:39

Pytkin píše:fova : preco ? ja mam doma ASUS A8he , bolo k nemu CD na XP a CD na VIsta .. nainstaloval som system , vlozil som cd na XP a tam vyhodi zozhnam , kde mozes vyberat alebo INSTALL ALL DRIVERS .. moja mama na penzii by to zvladla .. ziadne IT skusenosti k tomu netreba .. jenoduchsie sa to snad ani neda spravit .. moze sa to ale samozrejme lisit pri jednotlivych modeloch ..

Proto, ze v dobe, kdy ja jsem ten ntb kupoval uz Asus oficialne Windows XP nepodporoval. Ja jsem nechtel v zadnem pripade Visty a Sedmicky se jeste neprodavaly. Takze jsem si koupil XP zvlast a pak bylo nutne podle typoveho oznaceni jednotlivych zarizeni (napr. web kamera ci bluetooth device) brouzdat po webu a hledat prislusne ovladace pro XP.

To by moje mamka asi nezvladla. :wink:

Me se nastesti podarilo najit kompletni balicek ovladacu pro tento notebook na jednom FTP - nejaky chlapik si dal tu praci ze to cele zkompletoval a dal do jednoho ZIP souboru.
fova

Další

Zpět na PC