Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Notebook verzus kvapalina

Notebook verzus kvapalina

Příspěvekod Cundo » 29 lis 2011 00:33

Možno by to patrilo skôr na smetisko, keby to v tento moment nebolo pre mňa dosť vážne. Manželka pred chvíľou nechceme vyliala do klávesnice notebooku cca 1 dl bieleho vína, do dvoch sekúnd zhasol laptop a ja mám tiež dosť blízko k tomu, aby som ho nasledoval. Máte niekto podobnú skúsenosť? Zatiaľ som odskrutkoval všetky prístupné kryty a nechal ho otvorený dole hlavou sušiť. Prognózy??? Rady ? :(
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.
Cundo
Profesionál

Re: Notebook verzus kvapalina

Příspěvekod Pytkin » 29 lis 2011 01:12

zene kolegovia nechtiac vyliali acidko do pocitaca .. odisla klavesnica , aj ked dostala okamzitu kupel ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod dendy » 29 lis 2011 01:14

nepomoze nic... zanes ho do servisu ... Asi to nebude lacne - tie obvody su velmi citlive a rychlo koroduju... modli sa aby ti to nenatieklo do disku a neprisiel si o data... cim rskorej do servisu aj ak by si ho naaahodou po vyschnuti este zapol - pravdepodobne ti casom zacne vsetko odchadzat...

sorry za nie moc pozitivne slova ale sam som to zazil... hned som ho vyfeenoval, potom som ho zapol... ale do tyzdna odisli vsetky usb-cka, zacal sa nahodne vypinat a potom skrat a hotovo...
dendy

Příspěvekod roocza » 29 lis 2011 01:26

ja mam trosku vic optimistickou historku ;))
jednou sem si znacne ztequilovan naprostou nahodou vylil do notebooku nemalej objem piva z lahve kterou sem si fikane postavil hned vedle... jelikoz mi to v danou chvili bylo docela jedno, notebook bezel statecne jeste asi tak dve minuty, nez sem to zacal nejak resit... samozrejme se vypl, nasledovala lehka faze vycitek, protoze jsem mel rovna rozpracovanou semestralku :)) nicmene je to story ktera ma happy ending, prave ti z toho stroje odepisuju... teda ne z jeho puvodni klavesnice, pac to zaschly pivo docela lepi a musel sem par tlacitek nadobro vykuchat, aby se uz nemackaly nahodny znaky, takze externi klavesnice je nutnost :)) nicmene co bych ti doporucil je ten stroj rozebrat tak, jak to jen v ramci moznosti jde, urcite dat ven klavesnici, hadr, pameti, a nechat to nekolik dnu susit, idealne do toho pustit nejakej vetrak. Pak dat do kupy a doufat. Ja jakmile sem to dal po tech par dnech do kupy a spustil, az na hlasity pipani to nedelalo nic... nakonec sem zjistil, ze to pivo zalepilo klavesu F2, ktera tak byla porad stisknuta, coz delalo bordel pri bootovani :)... chvilku mi trvalo nez sem na to prisel, ale uz je to sedum mesicu a porad se drzi ;)). Urcite nehazej flintu do zita... utechou ti taky budiz fakt, ze u soucasnejch stroju (coz se urcite neda rict o tom mym ntbk - je to asi sedum let starej stroj), se s takovejma nehodama konstrukcne pocita, a muzes tak vespod najit kanalky na vytok tekutin z podklavesnice... Navic co se tyce hdd je to snad ve vetsine pripadu delany tak, ze ten disk je z horni strany krytej, a tekutiny se tam dostavaj trosku hur, coz zvysuje sance, ze to disk prezil... kazdopadne jak sem rikal, pokud si troufas to rozebrat, vyndej hned co se vyndat da, pokud ne, vyndej baterku a utikej do servisu
roocza

Příspěvekod jackies » 29 lis 2011 01:26

Pokud je to NB který si finančně servis už moc nezaslouží, nezapínat a rovnou rozebrat domrtě.
Povyndavat ram, HD, odpojit wifi, .... a trochu tvrdším štětcem a lihem hezky všechno (desku ..) jemně vykartáčovat, prostě omýt lihem a nechat pořádně oschnout.
Já mám na to takový pomalu 100% technický líh.
Pokud tam už něco na desce shořelo díky zkratu tak už bohužel.
jackies

Příspěvekod Pavel Vantuch » 29 lis 2011 01:44

Mně se takhle asi před 3 rokama podařilo převrhnout sklenici vinného střiku na stůl, kde jsem měl macbook. Samozřejmě že od toho momentu nefungovalo nic, prostě totální mrtvola. Poslední možnost byla, že to kámoš vzal k nim do firmy (tuším, že dělají servis pro Toshibu), kde to rozbrali, vyčistili (netuším čím) a hlavně celý logic board sušili asi 5 hodin v peci. Z toho macbooku jsem právě odeslal i tento příspěvek, takže to asi zabralo :wink:
Hlavně nezapínat a trpělivě sušit.
Pavel Vantuch

Příspěvekod kexik » 29 lis 2011 08:36

ajaj... biele vino s pivom su tie NAJHORSIE tekutiny co mozu byt pre plosne spoje... vysoky obsah kyselin, ktore perfektne leptaju med... treba to OKAMZITE zacat cistit, ide o hodiny. cistit znamena rozobrat, cely maticak musi ist do kupela z destilky a izopropanolu a nakoniec par hodin v susiarni ako pise pv
kexik

Příspěvekod pan mozku » 29 lis 2011 09:52

ja jsem pred nekolika lety nalil do notebooku obsah pekace, ktery jsem zrovna myl, takze pul na pul jar a omastek... okamzite se vypnul a ani po dni suseni nesel zapnout, coz me dohanelo k silenstvi, protoze byl uplne novej a stal skoro 40... ale dalsi den naskocil, krome nezbytne vymeny klavesnice sem nezaznemenal zadny problem - nejakou dobu sem vsak pri jeho pouzivani citil, jakoby nekdo pekl veprovou :)
pan mozku

Příspěvekod Cundo » 29 lis 2011 10:32

Kexik: v akom pomere destilka/alkohol?
Cundo
Profesionál

Příspěvekod boro » 29 lis 2011 11:20

boro

Příspěvekod kexik » 29 lis 2011 16:15

cundo: propanol tak 1 ku 2 vody, etanol 1 ku 1 a metanol 2 ku 1. Cisty alkohol nerozpusta dobre niektore zlozky
kexik

Příspěvekod dano » 29 lis 2011 16:43

moj stary notebook prezil pol litra piva priamo do klavesnice... po noci susenia dole hlavou sme ho rano zapli a odvtedy fici az doteraz. asi je to individualne... ale urcite by som to nepodcenoval samozrejme. u mna islo o stary notebook ktory som vlacil po chatach kde sa to aj stalo...
dano

Příspěvekod Cundo » 30 lis 2011 01:11

Vďaka za povzbudenie! :D Notebook odnesený do servisu k môjmu kamarátovi, ktorý navrhol terapiu- vyčistenie Jarovou vodou ( vraj je to menej agresívne na lak dosky a pod. ako alkohol) a následné vysušenie-tiež vraj radšej pomalé , prirodzené. Za dva dni vraj uvidíme. HDD je v poriadku, dáta zálohované.
Cundo
Profesionál

Příspěvekod boro » 06 pro 2011 16:19

Tento prispevok uz asi nie je aktualny, ale dozvedel som sa, ze opravari cistia obliate mobily ultrazvukom.
boro

Zpět na PC