Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Nové PC - bude stačit levne pentium "dual core"

Nové PC - bude stačit levne pentium "dual core"

Příspěvekod vecerka » 03 bře 2015 20:54

Hojas Borci ,pravě se chystám poskládat nové PC .budu ho používat převážně na nahrávání hudby
( guitar rig ,DAW mix ,Samplery,Addictive drums ... ) ,a možná občas nějaká ta gamesa ..ale spise jen velmi vyjimečne
nejsem ani tak limitován financemi - tudíš si mužů klidně koupit nějaký ten i5 pripadně i7 procák ale..
Jde mě o to jestli ten výkon toho 4 jádra vůbec využijí ...ano používám samplery atd ale to je spis o paměti co jsem vypozoroval...mám 16 gb ddr3 . postačí levný Pentium dual core ??např tento nebo raději nespekulovat a vzít rovnou i5
Mám totiš takový pocit jestli by nestačil fakt ten levný dual core plus deska Gigabyte za nějakých cca 3500 a k tomu raději za ušetřené peníze poradny rychly 250 gb SSD disk ... Protoze i5 s Gigabyte Z97 ( můj favorit zlata střední cesta) to máme 8600 Kč ..k tomu SSD a jsem na cca 12 000 (zdroj ,čase, ramky a HDD mám )

Poradtě ,dikyyy

http://www.czc.cz/intel-pentium-g3440/152563/produkt
Nebo
http://www.czc.cz/intel-core-i5-4590/152569/produkt
Naposledy upravil vecerka dne 03 bře 2015 21:48, celkově upraveno 1
vecerka

Re: Nové PC - bude stačit levne pentium "dual core"

Příspěvekod biscuit » 03 bře 2015 21:32

nechci te jebat za cestinu, ale je to docela hruza to louskat s tema chybama :-(
ale k veci. podle me, je uplna blbost kupovat novej komp s procesorem, kterej zvazujes. kdyz teda chces neco polovydechlyho, tak proc nevezmes nejakej bazos? meditovat o tom, co ti staci a nestaci je asi zbytecny - sam bys mel vedet, kde te tlaci bota a proc vlastne komp "inovujes".

o ssd je uplne mimo misu spekulovat. to je dnes nutnost, nechces-li ten jakejs-takejs vykon uplne zazdit ;-)
biscuit

Příspěvekod vecerka » 03 bře 2015 21:52

PS: polepším se . Bazar určítě nechci !tem dnešním deskám moc nevěřím ... podařilo se mě dobře prodat starší 1155 sandy bridge i s procakem.i3 ..takže ne upgrade z nutnosti ale tak nějak ta 1155 je "moralně zastaralá " a chci Haswell takže asi tak .ano SSD koupím určitě. Jít raději do té i5 ?
vecerka

Příspěvekod delay » 04 bře 2015 08:53

No, dlouhou dobu jsme dělal na C2D E6600 a s tím to teda nebyla žádná hitparáda... Pokud chceš na PC tvořit, tak výkonej procák ti mj. dá daleko vyšší stabilitu na nízkou latenci, což se mi zvlášť při produkci (kdy máš třeba 15 efektovaných stop a rozhodneš se nahrávat nějaký VSTi, kdy musíš jít s latencí nízko, abys mohl hrát raltime) prostě nesmírně vyplácí. Že na nejvyšší buffer využiješ třeba jen půlku výkonu přeci ničemu nevadí... však si zkus u pár plugů zapnout oversampling nebo točit ve vyšší sampl frekvenci :)

Jinak SSD na system v každém případě, zpátky ke klasice bych se už fakt vracet nechtěl.

Rozhodně nešetři na procáku a SSD. Vše ostatní se mi jeví jako méně důležité. RAM podle toho jak moc využíváš VSTi a samply...
delay

Příspěvekod vecerka » 04 bře 2015 11:12

Ji díky máš pravdu ušetřím 3000 ..a pak budu nasrsnej že to nestíhá vezmu radši tu i5 model 4590 ten se me jeví jako něj cena/výkon ( turbo až 3,7 GHz) a/cenově je jen o cca 300 vice nez 4460
http://www.czc.cz/intel-core-i5-4590/152569/produkt
A jak radite každopádně každopádně SSD ,mate nějaký dobrý typ na 250 gb ?? Možná by stačil i 120 gb ....ale asi spíš tu 250.
Naposledy upravil vecerka dne 04 bře 2015 11:50, celkově upraveno 1
vecerka

Příspěvekod Pytkin » 04 bře 2015 11:50

SSD je dobre na sample .. takze radsej co najvacsi .. dnes su SSD celkom lacne .. trebars https://www.alza.cz/crucial-mx100-512gb-d1634925.htm
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod vecerka » 04 bře 2015 11:57

Ano na Crucial jsem četl vesměs pozitiva ,Intel je dražší ale zase " láká" na 6 ti letou záruku což u SSD myslym není vůbec na škodu ,váham
vecerka

Příspěvekod Pytkin » 04 bře 2015 12:09

to ano .. SSD su dost nespolahlive, co sa tyka vydrze .. i ked teda ja zatial nemam osobnu skusenost , ze by mi SSD odisiel .. ale zase SSD pouzivame relativne kratko .. tak 3-4 roky ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod delay » 04 bře 2015 12:10

Crucial je fajn. Mimochodem, za tu cenu co postoval Pytkin bys měl 2 x 256 GB, což se mi jeví jako lepší (možná). Neměl jsem s ním jedinej problém, kromě faktu, že mám desku z roku 2010 a ta v poslední oficiální revizi SSD nativně nepodporovala, tkaže se mi disk občas hryznul při loadingu OS. Dal jsme tam potom vyšší beta verzi BIOSU a od té doby vše OK. Start OS asi 20 s od zapnutí.

Jinak ještě prověř, jestli řadič Sandforce nebo Marvell, ty Crucial jsou myslím Marvell, Sandforce měl v začátcích dost problémy, ale to už bude jistě OK, zvlášť pokud kupuješ nějakou aktuální základní desku.
delay

Příspěvekod vecerka » 04 bře 2015 12:23

Ano deska moderní tato Z97 ( myslym ze není co řešit )

https://www.alza.cz/gigabyte-z97-d3h-d1511443.htm
vecerka

Příspěvekod vecerka » 09 bře 2015 20:59

tak nakonec jsem nešpekuloval a vzal Z97 gigabyte desku a k tomu Intel Core i5-4590 - to mě přišli jako rozumny kompromis .Vykon super spokojenost díkyy borci
vecerka

Příspěvekod delay » 09 bře 2015 21:44

Enjoy!
delay

Příspěvekod developdevice » 14 dub 2015 01:36

Pytkin píše:SSD su dost nespolahlive, co sa tyka vydrze ..

..SSD je stejně spolehlivé jako každý jiný klasický HDD. To jsou jen žvásty, co se píše všude možně na netu a vedou se kolem toho sáhodlouhé diskuze... Samozřejmě, když bude někdo dělat na SSD defragmentaci 3x týdně, tak je asi něco špatně :D, ale když člověk ví, jak SSD funguje a jak se k němu má chovat, není problém. Dřív než se něco stačí pokazit, tak už bude na trhu zase něco úplně jiného... a tou dobou si na SSD už ani nikdo nevzpomene :).
Develop Device
composing / mixing / mastering
http://www.developdevice.com
developdevice

Příspěvekod Vlad » 14 dub 2015 10:50

" . . . Standardní životnost flash pamětí by měla u SSD znamenat, že například pokud každý den zapíšete 10 GB nových dat, dojde k poškození až za více než 30 let, tedy v době, kdy už si dané SSD ani nikdo pamatovat nebude, natož aby ho používal. Zapsání 200 TB dat znamená průměrný denní zápis 100 GB po dobu pěti let."
http://www.zive.cz/clanky/ze-sveta-vydr ... -a-171125/
Vlad

Další

Zpět na PC