Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Nový externí zálohovací disk + SSD systémový disk

Re: Nový externí zálohovací disk + SSD systémový disk

Příspěvekod Ivo » 09 bře 2014 13:33

Na to mám jednoduchý program, který doplní v záloze jen to co se změnilo ... dělám to denně
Ivo
Moderátor

Příspěvekod monoque » 09 bře 2014 18:13

Jak rika "pytkin". Idealni je NAS. V kompech mam OCZ vertex + v jednom Revo+Vertex a uz 2 roky uplne v pohode. Zalohoval jsem taky na externi USB disk, nicmene sel jsem nedavno do NAS a nemuzu si to vynachvalit. Zalohy delam, resp. pouzivam synchro pres rsync v LAN a jede to paradne.Navic diky NAS mam svy neomezeny FTP, WebShare, webServer(bez verejne IP), osobni cloud. Konecne jsem se zbavil vsech driveu a dropboxu atp. V NASU mam v RAIDu WD RED 2x 2TB a jede 24/7. Sel jsem do Asustor pac ten jediny ma i HDMI vystup, takze kdyz chci koukat na film nemusim poustet PC. Jo a protoze je to na OEM nixu, pres ssh ladim ruby a bash scripty, treba kdyz se nudim v MHD:-)
Naposledy upravil monoque dne 09 bře 2014 19:11, celkově upraveno 3
monoque

Příspěvekod Ivo » 09 bře 2014 18:14

Tak mě ještě poučte co je to ten NAS a co to obnáší :wink:
Ivo
Moderátor

Příspěvekod Pytkin » 09 bře 2014 18:28

NAS = Network attached server .. cize krabica kam das disky a pripojis to na siet .. proste server s diskami .. ja preferujem SYNOLOGY ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod monoque » 09 bře 2014 18:33

Jo Syn. je v poho,ja sel do asustor prave kvuli HDMI. Navic pry asustor zalozili zbehlici ze Synology:-)
monoque

Příspěvekod Pytkin » 09 bře 2014 20:04

monoque : jo HDMI vystup je super .. to som ani nevedel , ze daky NAS ma .. ja ho mam ulozeny v kotolni , takze tam HDMI vystup nepotrebujem .. Co sa tyka globalne NAS .. vsetky splnaju tu zakladnu funkcionalitu .. Skorej sa lisia dalsimi moznostami a komfortom administracie .. a tam SYNOLOGY vytazi .. Aspon medzi tymi , ktore mi presli rukami ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod monoque » 09 bře 2014 20:09

Jo to kazdopadne, synology je zarucena klasika = overena kvalita! Nicmene na admin Asustor mi nic nechybi. Vse zkrze iPad a vyvojari se hodne snazi. Ikdyz je to pomerne mlada spol., tak aplikace i spolehlivost je na super urovni.
monoque

Příspěvekod Ivo » 09 bře 2014 20:11

No koukal jsem na to trochu (http://www.alza.cz/servery/diskove-stanice/18849630.htm apod.) a něco mi říká abych v rámci jednoduchého a beproblémového života zůstal u jednoduchého externího disku :)
Ivo
Moderátor

Příspěvekod Pytkin » 09 bře 2014 20:58

ivo :) samozrejme aj to je moznost .. ako som uz pisal , pre mna je toto uz mrtvola .. hlavne mam lepsi pocit , ked na to zaloznom disku je daka bezpecnost (mirror, raid 5-6) .. externy disk pre mna neni symbolom bezpecnosti ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Ivo » 09 bře 2014 21:01

Jakou bezpečnost máš na mysli ? Já tady mám svůj počítač a k němu připojených pár disků. Žádní další uživatelé, žádná veřejně přístupná síť
Ivo
Moderátor

Příspěvekod Pytkin » 09 bře 2014 21:02

monoque : pozeram stranku asustor a oni v testoch uvadzaju dost slaby performance ..

ivo : ved som pisal .. nejaky mirror alebo radid5-6 ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod monoque » 09 bře 2014 22:26

jako vuci synology? hmm nezda se mi i papirove!
monoque

Příspěvekod Pytkin » 09 bře 2014 22:29

monoque : jo voci synology .. ten asustor sa hybe maximalne niekde okolo 100MB/s .. Synology ma bezne cez 100 , a u niektorych modelov aj 250MB/s zapis a 400MB/s citanie .. ale hovorim , len to co vidim na ich veboch .. nikdy som to na synology nemeral :)
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod monoque » 09 bře 2014 22:36

:-) no nevim jestli koukas na stejne data a srovnavas podobne modely,ale me je to fuck...nic koncim...

edit:
ono asi taky zalezi co tam je za disk...wd red ma max 150 cca v prumeru a kdo bude doma pouzivat agr. device atp...realne je vykon na jedno brdo...asi tak
monoque

Příspěvekod Pytkin » 10 bře 2014 00:17

monoque : neporovnaval som ziadne modely .. pozrel som si vsetky modely v asustore a nenasiel som ziadne velke hodnoty .. vsetko sa to hybalo radovo do 100MB .. a nedavni som kukal dake synology vacsie a tam to bolo 400 v reade .. tak mi doslo divne , ze asustor sa hybe s 8 diskami tam , kde sa hybe synology s dvomi .. pride mi to ako podivne v ramci marketingu ..

porovnaj vysledky trebars http://www.asustor.com/product?p_id=2&lan=en#tab2 s http://www.synology.com/en-global/produ ... ew/DS1813+
Pytkin
Moderátor

PředchozíDalší

Zpět na PC