Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Obnova niekolko krat zmazanych sektorov na disku

Re: Obnova niekolko krat zmazanych sektorov na disku

Příspěvekod Kermitak » 16 led 2010 11:53

Tak jsem to vyzkousel a je to takhle (ve windows xp):
- quick format - smazani fat/mft, vytvoreni nove, vytvoreni pomocnych datovych struktur fs
- normalni format - jako quick + read scan sektoru
Testovano na XP, jeste mrknu co ty visty a sedmicky.
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod Pytkin » 16 led 2010 19:11

kermitak : ale ked je disk cisty (novy z obchodu), tak potom co readuje pri plnom formate ?
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod esu » 20 led 2010 03:24

když je fungl nový HDD, tak si tam veškeré systémové informace musí nejdřív zapsat ... vytvoří požadovaný souborový systém, na jeho základě udělá záznamy do Master Boot Recordu atd atd ...

Kermitak: myslím, že postup při formátu se bude lišit jen u rozdílných souborových systémů, což Xp, Vista i Win7 používají stejný - NTFS, takže bych tam odlišnosti nečekal, ale třeba se pletu, klidně mě oprav :)
" hudba se dělí pouze na dva druhy... hudba dobrá a hudba špatná..."
(i5QC, TC48, A6, A7)
esu

Příspěvekod Kermitak » 20 led 2010 10:39

esu: ono slovo format uz je dneska dost volny termin, s puvodnim formatem nema nic spolecneho (u pevnych disku uz neni potreba diky odlisnemu zpusobu pristupu k sektorum; u disket to funguje porad stejne) a kazdy system si pod to muze doplnit co chce, nektere ho ani neznaji (vlastne si rikam, jestli dneska vubec format existuje jeste nekde mimo Windows).
Tri zminene verze Windows mohou delat totez, ale podle nejakych informaci, na ktere jsem narazil, delaji Visty a Sedmicky navic zero fill, jeste jsem ale nemel cas to overit.
Kermitak
Moderátor

Předchozí

Zpět na PC