Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

PC a kytarou

PC a kytarou

Příspěvekod superjosef » 30 čer 2010 09:19

Známý mi jednou říkal že se místo komba dá použít PC a tak sem se chtel zeptat jestli je nejakej program ktery by přehraval rovnou zvuk z kytary? :shock: :shock: :evil: :cry: :P
superjosef

Re: PC a kytarou

Příspěvekod c9000 » 30 čer 2010 09:29

:evil: :evil: :twisted: :twisted: :wink: :lol:
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.
c9000

Příspěvekod Pytkin » 30 čer 2010 10:25

no ved winamp :)
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Wohma » 30 čer 2010 10:28

Mam pocit, ze se ten pan pta na simulace aparatu jako Amplitube, Guitar Rig, Dirthead a podobne.
Wohma

Příspěvekod ekral » 30 čer 2010 11:49

superjosef píše:Známý mi jednou říkal že se místo komba dá použít PC a tak sem se chtel zeptat jestli je nejakej program ktery by přehraval rovnou zvuk z kytary? :shock: :shock: :evil: :cry: :P

Programů a sw je hodně, potřebuješ buď zvukovku, která má přímo kytarový vstup nebo DI box, který převede výstup z kytary na linkovou úroveň. Potom existují různé simulace všech možných kytarových aparátů a efektů, něco je zdarma, něco je placené. K těm sw máš ještě různé nožní ovladače, někdy i s integrovanou zvukovou kartou. Není to ale uplně ideální, musíš zápasit se zpožděním, nastavenim, ovladači atd. Je potřeba mít fakt výkonný počítač s dobrým hw co si rozumí s kvalitní zvukovkou. Asi je na to lepší Mac a OSX.

Zajímavé jsou i různé kytarové "zvukovky" a sw pro iphone (ipad, ipod):
Obrázek
Obrázek

Já jsem třeba spokojený s line6 xpod 3, je to usb zvukovka, DSP processor se simulacemi aparátů i efektů pro baskytaru i kytaru, dá se k tomu použít nožní ovladač, nebo existuje verze live zabudovaná přímo do pedálu. Určitě to nenahradí kvalitní aparát a efekty, ale když prostě přijdeš v noci domů a chceš si zahrát jen tak do sluchátek, nebo něco jednoduše a rychle nahrát v domácích podmínkách do PC, tak je to skvělé.

Obrázek

Erik
ekral

Příspěvekod Wohma » 30 čer 2010 11:59

Bohate postaci POD XT, da se sehnat za krasny peniz, ja to mam na domaci hrani a orientacni nahravky.
Wohma

Příspěvekod Kermitak » 30 čer 2010 12:04

Pokud krabicku za malo, tak klidne Behringer V-Amp, chvili jsem ho mel (predtim jsem mel POD XT) a na zkresleny kytary mi prisel jeste lepsi nez POD :]
Jinak PC zas tak vykonny nepotrebujes (a MACa uz vubec), nejakej dnesni standard staci s prstem v nose (hraju pres tri roky stary PC), zvukovka staci jakakoliv spolehliva (klidne nejaka Delta).
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod Cyril » 30 čer 2010 12:13

U maca je ted problem, ze vetsina (vsechny?) tech soucasnych nejlepsich simulaci na nej neni, protoze to vetsinou vyviji jeden clovek a dela to proste jen pro chciplicko (mam na mysli Nick Crow, LePou a dalsi geniove...).
Cyril

Příspěvekod Wohma » 30 čer 2010 12:19

Ja mel jednu dobu V-Amp Pro a ty simulace mi prisly dost k zbliti, ale mozna se s tim musi jen vic kroutit. Hodne hezky veci jsem slysel na simulace od Voxu.
Wohma

Příspěvekod ekral » 30 čer 2010 13:06

Kermitak píše:Pokud krabicku za malo, tak klidne Behringer V-Amp, chvili jsem ho mel (predtim jsem mel POD XT) a na zkresleny kytary mi prisel jeste lepsi nez POD :]
Jinak PC zas tak vykonny nepotrebujes (a MACa uz vubec), nejakej dnesni standard staci s prstem v nose (hraju pres tri roky stary PC), zvukovka staci jakakoliv spolehliva (klidne nejaka Delta).

Ja jsem myslel dobrou latenci u externí karty, nějak bohužel předpokládám, že mají všichni notebooky. S interní je to asi všechno mnohem lepší. Mně šlo o ten případ, kdy si pouštím podklady přímo z Reaperu nebo Jeskola Buzzu,mam tam konvoluční reverb (reverberate), nějaký sampler (ezdrummer, ni core player, halion player) plus par syntaku a efektu, nejaky limiter a nechci to pokaždé renderovat, když něco změním. A kdyby tam třeba mělo ještě běžet Amplitube, tak už by ten noťas nestíhal, takže jsem rád, že tu práci udělá externí hw. Jinak součástí podx3 je i licence na VST Pod Farm 2.

Erik
ekral

Příspěvekod Kermitak » 30 čer 2010 13:23

OK, ja mluvil o interni, tak nejak predpokladam, ze vsichni notas nemaj :)
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod Vuid » 30 čer 2010 17:30

Ve skrini mam V-amp2 (nepouzivam ho uz) a taky mi to prislo na tvrdou kytaru lepsi nez POD, za ty prachy....
Jinak sw je samozrejme spusta....hledej.
Vuid

Zpět na PC