Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Pořizuju domácí studio. Asi potřebuju poradit

Re: Pořizuju domácí studio. Asi potřebuju poradit

Příspěvekod pharao » 24 zář 2009 19:52

čepik:
1) urcite nikomu nedavej 5000 za to, ze ti navrhne system, to je dost penez.
2) Kompic si zatim nech ten, kterej mas, zatim dostacujici, jen dokup ramku. Nech si poradit jakou zvukovku, koupil bych nakej bundle se softem.
3) Soft: Ableton, se nekomu muze zdat amatersky, ale je velice komplexni, intuitivni a jednoduchy a umi par zasadnich veci jak nahravat a tvorit zabavne, coz nevim jestli ostatni programy umi. Ale to je muj osobni nazor.
4) Sezen si nekoho, s kym se dohodnes na cene za hodinu a domluv se s nim, ze ti pomuze s nasledujicim:
- nainstaluje ti system tak, aby ti vse fungovalo
- pomuze ti s vyberem ostatniho hardware
- vybere vhodny freeware pluginy a instrumenty do zacatku
- nauci te zakladnim zakonitostem pri nahravani, jak nastavit preamp a podobne...
- nauci te zakladni editovani (strih....)
- nauci te jak pouzivat compresor, equalizer a kam navesit reverb a jak s nim pracovat...

Urcite si nekoho takovyho sezen a delej muziku, nebo se zbytecne zabrednes tady na electrozone :)
pharao

Příspěvekod pavlii » 24 zář 2009 22:50

Tak to bude stejně drahý - teda soudě těch dotazů na začátku......a na dlouhý lokte. 8) :wink:

P.
pavlii
Moderátor

Příspěvekod Pytkin » 25 zář 2009 00:02

pharao píše:čepik:
1) urcite nikomu nedavej 5000 za to, ze ti navrhne system, to je dost penez.

5000 za to , ze niekomu navrhnes co potrebuje, vsetko mu nakupis, zlozis , nainstalujes , nakonfigurujes a naucis ho s tym robit ?

chlape neviem kde zijes .. podla mna 5000 je fakt almuzna za to .. ramcovy odhad tak ~50 hodin prace .. 100 korun/hodinu .. smiesne ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod listonos » 25 zář 2009 00:28

Suhlasim s Pykinom, kedze tomu cloveku to usetri mozno aj 2-3 roky skusania a laborovania kym na vsetko pride, tak 5000 je nic.
listonos

Příspěvekod pharao » 25 zář 2009 10:20

mozna jo pytkine, tezko ale rict jak moc je cepik v zacatcich... taky dost zalezi jak moc je kamarad s pocitacem...
pharao

Příspěvekod pavlii » 25 zář 2009 10:53

2pharao: mno - soudě dle počátečního dotazu to jsou celkem docela dost zásadní začátky :)

P.
pavlii
Moderátor

Příspěvekod rastis » 25 zář 2009 15:47

pharao píše:4) Sezen si nekoho, s kym se dohodnes na cene za hodinu a domluv se s nim, ze ti pomuze s nasledujicim:
- nainstaluje ti system tak, aby ti vse fungovalo
- pomuze ti s vyberem ostatniho hardware
- vybere vhodny freeware pluginy a instrumenty do zacatku
- nauci te zakladnim zakonitostem pri nahravani, jak nastavit preamp a podobne...
- nauci te zakladni editovani (strih....)
- nauci te jak pouzivat compresor, equalizer a kam navesit reverb a jak s nim pracovat...

Urcite si nekoho takovyho sezen a delej muziku, nebo se zbytecne zabrednes tady na electrozone :)

myslis ze hento vsetko dokopy ked sa s tym clovekom dohodne na hodinovej mzde bude menej ako 5 litrov ? :)
rastis

Příspěvekod Kermitak » 25 zář 2009 15:52

Myslim ze to prehanite, tyhle vsechny zmineny zaklady si clovek nacte za mesic sam z netu nebo knizky za par stovek, to jak pak michat nebo spravne pouzivat ekvalizer nebo kompresor mu stejne nikdo vysvetlit nemuze, na to si musi prijit sam. 5k jsou imho vyhozeny penize.
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod hombrefeo » 25 zář 2009 16:03

a jestli se s tim chce poprat sam, bude pak mit z dobreho vysledku vetsi radost, ne?
hombrefeo

Příspěvekod Pytkin » 25 zář 2009 16:32

Kermitak píše:Myslim ze to prehanite, tyhle vsechny zmineny zaklady si clovek nacte za mesic sam z netu nebo knizky za par stovek, to jak pak michat nebo spravne pouzivat ekvalizer nebo kompresor mu stejne nikdo vysvetlit nemuze, na to si musi prijit sam. 5k jsou imho vyhozeny penize.

moje skusenosti su ze muzikant nic nevycita , nicomu nerozumie , sam nerozbeha nic .. atd .. atd ..
mne pride rozumne , ked si necha poradit a zaskolit .. A mam s tym pozitivne skusenosti .. I ked oni potom vacsinou na to moc nemaju cas , pol roka nezapnu pocitac , a su opat na zaciatku na nule ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod charonme » 29 zář 2009 15:10

mne to pripada ako keby sa niekto pytal ze chce zacat podnikat v oblasti dorucovania tovaru alebo taxisluzby a pyta sa ze ako je to s tymi autami, niektore maju dvere 3, ine 4, ine 5, pocet kolies je tiez rozny, niektore maju volant nalavo, ine napravo, aky je rozdiel medzi cervenymi a modrymi atd.

nevysmievam sa z nedostatku poznania v nejakej oblasti, len poukazujem nato, kolko sa toho treba naucit. Ked chce niekto jazdit, musi si spravit vodicak. Ked si chce niekto sam poskladat slusny pocitac bez zakladnych znalosti, zrejme to neodbije parhodinovym citanim fora. Ked to uz nechce prenechat niekomu kto tomu rozumie a chce to robit sam, tak navrhujem take 2-3 roky studia na nejakej elektrotechnike alebo nejakej IT vyske respektive zemestnat sa u stryka v PC obchode a pomahat mu par rokov skladat pocitace. Lenze potom nezostane cas, chut a energia na hudbu.
charonme

Příspěvekod Pytkin » 29 zář 2009 15:35

tu nejde len o poslkladanie pocitaca .. ale aj o to vsetko ostatne o com sme pisali .. to je fakt na dlho ..

ako su ludia , ktory na co siahnu , to im ide .. v pripade muzikantov som sa s tym ale fakt nestretol .. vacsinou su dobry muzikanti ale trebars s komputrami sa az tak moc nekamaratia ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod čepik » 30 zář 2009 02:05

Ahoj lidi, předem bych Vám všem chtěl poděkovat za Vaši snahu a ochotu mi pomoci. Tento portál mi byl doporučenej, že prej je dobrej...vlatně moc dobrej. Myslím že je to víc než pravda, protože na základě Vašich odpovědí to je víc než vidět. Jsou jasné a konstruktivní a hlavně upřímné např:

Příspěvekod kexik » 24 zář 2009 11:13
........potom mozes zacat klast otazky, ktore budu davat aspon trocha zmysel. lebo zatial sa pytas ako male decko a nik sa nebude namahat ti vysvetlovat VSETKO.....

a přesto jste tady takoví, kteří si s tím tu práci a úsilí dávají...Fakt díky.
Mezery a základy sice nemám ale rád si je doplním, jsou to pořád už jenom vědomosti na kterých se pracuje 8)
pro pavlii: Fórum tady ani jinde tě nic nenaučí, maximálně doplní informace a dá vodítko....
které jsem ale neměl, ted ho mám.

Sice je pravda, že bych byl na sebe pyšnej, kdybych si na vše přišel sám, ale je pravda že informace, fígle, znalosti sdělené od osoby zainteresované, která má základy v malíku, by mi pomohli urychlit vývoj a zkrátit tím dobu "učení základů a pod" bych klidně za nějakou tu kačku uvítal, akorát nikoho takovýho nemám :( nemám prostě nikoho kdo by mi se vším do začátku pomohl. Samozřejmě pomoc uvítám

pro delay:
add "jaký je rozdíl mezi 24bit a 42bit?"
Spíš 24 bit a 32 bit ne?
Díval jsem se na kartu od RME FireFace 400 - 648 kanálový mixer s interním rozlišením 42-bit...

Příspěvek od pharao » 25 zář 2009 10:20
mozna jo pytkine, tezko ale rict jak moc je cepik v zacatcich... taky dost zalezi jak moc je kamarad s pocitacem...

S počítačem jsme byli velcí kámoši, ale jak už to v životě bývá, oženil jsem se, čekáme za měsíc mimi, do posledních předchozích dní a pár let dozadu jsem si hrál s míchačkou na maltu a beton, skládal jsem cihličky na sebe a do toho jsem ještě musel stíhat chodit do práce (abych měl za co míchat ty betony :wink: ) takže muzika a vše ostatní šlo dočasně stranou. Ted už svoje zázemí máme a já si konečně můžu začít plnit své sny, ve kterých mám doma plnou podporu :D

pro jackies: Před časem jsem párkrát seděl a pár věcí si zkoušel v REASONU a NUENDU. Byl jsem nadšenej, tahleta práce mě opravdu uchvátila a stejný dojem zůstává i po letech. Přesto že jsem muzikant s autorskou tvorbou chci domácí nahrávací studio. Téma hudby a akustiky mě prostě vždycky lákala a proto vím, že to prostě dělat budu. Sice zatím nemám dostatečný rozhled, ale mám snahu, která podle mě znamená víc než umět...snaha a touha prostě člověka sama o sobě někam posouvá.
Inklinuju k popu, poprocku, folku...prostě k písničkaření. Miluji cinkavé zvonivé zvuky, budu točit akustické nástroje ( kytara, housle, flétny...), zpěv. Taky časem zvládnout klavír. Mé přání být doprovázen symfonickým orchestrem se mi za pomocí techniky určitě podaří :P Jsem ale člověk který jde napříč žánry, takže si chci vyzkoušet lecos.

Jen přemýšlím co si mám pořídit za DAW...alespon do začátku. Klidně nějakou starší verzi (cca 3-5 let) od někoho koupím
čepik

Příspěvekod Cyril » 30 zář 2009 09:21

čepik: mrkni na www.reaper.fm
Cyril

Příspěvekod Pytkin » 30 zář 2009 10:54

čepik píše:Sice je pravda, že bych byl na sebe pyšnej, kdybych si na vše přišel sám, ale je pravda že informace, fígle, znalosti sdělené od osoby zainteresované, která má základy v malíku, by mi pomohli urychlit vývoj a zkrátit tím dobu "učení základů a pod" bych klidně za nějakou tu kačku uvítal, akorát nikoho takovýho nemám :( nemám prostě nikoho kdo by mi se vším do začátku pomohl. Samozřejmě pomoc uvítám

NO .. informacie su na tomto fore .. vsetko co potrebujes vediet .. len kym to vsetko precitas , oddelis zrno od pliev , tak to chvilu potrva ..

čepik píše:S počítačem jsme byli velcí kámoši, ale jak už to v životě bývá, oženil jsem se, čekáme za měsíc mimi, do posledních předchozích dní a pár let dozadu jsem si hrál s míchačkou na maltu a beton, skládal jsem cihličky na sebe a do toho jsem ještě musel stíhat chodit do práce (abych měl za co míchat ty betony :wink: ) takže muzika a vše ostatní šlo dočasně stranou. Ted už svoje zázemí máme a já si konečně můžu začít plnit své sny, ve kterých mám doma plnou podporu :D

Z vlastnej skusenosti musim povedat , ze od kedy sa nam narodil syn (teraz ma 3.5 roka) tak na muziku nemam vobec cas .. To je tvoje prve dieta ?
Pytkin
Moderátor

PředchozíDalší

Zpět na PC