Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Problem so zvukom

Problem so zvukom

Příspěvekod 1WooDoo1 » 09 led 2010 18:06

Zdar. Nedavno som si kupil aktivne studiove monitory TASCAM VL-A5 + subwofer TASCAM LF-S8 k tomu studiovu svukovku m-audio Delta 66. Prv som to mal zapojene na starej doske ASUS A7V880... so starou konfiguraciou... athlon 2500+, 1,5 GB ram, ati radeon x1950pro, a 80GB maxtor... vsetko toto mi krmil 500W zdroj od Atrix. Lenze na moje sklamanie pri pocuvani som pocul praskanie v reprakoch z jedneho kanala. Najprv som si myslel, ze je problem v jednom monitore. Casom som zistil, ze to vlastne praska z jedneho kanala zo zvukovky. Pri prehadzovani kanalov medzi sebou vzdy praskal iba jeden vystup zo zvukovky. Tak som si myslel, ze je vadna zvukovka a dam ju reklamovat. Len v tom case som bol moc zaneprazdneny a nemal som cas na taketo prplacky s reklamaciami. A jednak v tom, ze som si nebol 100% isty, ze je zla zvukovka. Tak som si poskladal novy PC: INTEL Pentium Core 2 Duo E7500, GIGABYTE EP45T-UD3LR, Kingston DDR3 1333 MHz 2x2GB CL7 XMP, Sapphire ATI Radeon HD5770 1 GB/128-bit GDDR5, Seagate B-7200.12 500GB, zdroj ostal povodny...
Pri upgrade PC praskanie zmyzlo, ale prisiel dalsi problem. Ked scrolujem alebo posuvam okna, tak pocujem take skvrkotanie, ktore mi strasne lezie na nervy. Ked pracuje disk, tak je pocut take jemne piskanie. Pri nic nerobeni na PC je to akokeby som mal ucho v ulite a pocuval "zvuky mora". Pri zatazeni tam su zase kadejake pazvuky. Napajane to mam zo spolocnej zasuvky. 2x repro, subwofer, bednu, LCD, wifi router a prevodnik optika/ethernet.
Ostal som z toho na vazkah...
Neviem, ci som z toho vsetkeho zufalstva ochorel, ale zacinam mat halucinacie... pri hudbe s elektrickou gitarou sa mi zda ten zvuk skresleny. Neni cisty. Cele je to uplne mimo ako som ocakaval.

predom dik za rady.

Edit: Na starej zostave som mal Win XP skusal som aj Win 7... praskanie pretrvavalo. Teraz na novej mam Win 7. Neviem ci sa bije SW s HW... neviem prist na riesienie.
1WooDoo1

Re: Problem so zvukom

Příspěvekod Dáda » 18 led 2010 21:17

A zkoušel si zvukovku přehodit do jiného slotu vypadá to že je špatně odstíněná.
Když kytaru v něčem nahraješ zaznamená se i to praskání :?: mě tohle kdysi dělala integrovaná zv. ale to se samo nedá s tvojí srovnávat
Možná bych zkusil pujčit si od někoho jinej comp
Dáda

Příspěvekod Huggy » 20 led 2010 15:33

Me to dela uplne to same jako tobe, mam ESI Juli@, pri skrolovani to chrci, kdyz shodim okno na listu tak to piska, kdyz hybu mysi tak to sumi. Zkousel jsem prehodit zvukovku do jineho slotu, nepomohlo. Mam XP, desku asus, 2 GB RAM, athlon 64x2 2GHz, zdroj 400W. Kdyby si na neco prisel to tak sem prosimte napis, jinak ji dam asi reklamovat...
Huggy

Příspěvekod Vuid » 20 led 2010 16:52

To jsou zvukarny do PCI? Asi jo, predpokladam...
Mel jsem kdysi stejnej problem, je to spatne navrzenou zakladni deskou (ano, i ASUS), ten bordel leze do PCI nejspis.
Jedine zkusit prehodit do jinyho, jinak nic nepomuze, krome externi zvukovky.
Vuid

Příspěvekod 1WooDoo1 » 20 led 2010 22:39

Ano je to interna PCI zvukovka. Do inych slotov som prehadzoval... ovladace a take prkotiny som skusal... Kupil som aj novy lepsi kvalitnejsi zdroj od Arctic Cooling, ale ani to nepomohlo. Je to zrejme HW chyba rusive vplyvy dosiek. SW to podla mna nevyriesim. Mozno nejakym clockom na PCi zbernicu. Ako vidim niesom sam kto ma podobne problemy. Radsej by som bol, keby sa niekto nasiel, co mal podobny problem a odstranil ho. Ale asi mas pravdu jedine riesienie bude zohnat externu zvukovku :-/.
1WooDoo1

Zpět na PC