Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Program pro rozdílové zálohy pro W7 64bit

Program pro rozdílové zálohy pro W7 64bit

Příspěvekod Ivo » 11 dub 2011 17:59

Doted jsem používal skvělý FileSync na bleskové zálohování denní práce na vnější disky ... (hned věděl co přibylo a snadno to doplnil na vnějším disku). Bohužel tento program prostě nefunguje na W7 64 bit :( Nevíte , existuje něco podobného na snadné zálohování ?
Ivo
Moderátor

Re: Program pro rozdílové zálohy pro W7 64bit

Příspěvekod PELF » 11 dub 2011 18:30

Zvukař, ruchař, postprodukce.
Studio ATLAS
PELF
Profesionál

Příspěvekod Ivo » 08 úno 2013 15:14

Nemáte ještě nějaké tipy ? Ten Sync Toy jsem celou dobu používal, zdá se to být OK, ale dnes jsem zažil skoro infarktový stav - celou neděli jsme tady nahrávali se špičkovým bubeníkem na nové CD, dnes jsem si chtěl ta session otevřít a nic tam nebylo , jenom všechny věcí před nedělí (!!!) ... koukal jsem na to s hrůzou jako blázen a málem jsem spadl pod stůl ... koukl jsem se na záložní disk, kam jsem to s tím sync toy zálohoval - TAKY NIC. Zoufale jsem přemýšlel a pobíhal kolem co se mohlo stát a na nic jsem nepřišel ... pak mě ještě v čiré depresi napadlo kouknout do koše, kde už jsem měl milion smazaných souborů všelijakých i z dávné minulosti, dal jsem obnovit složky a kupodivu na tom záložním disku (ne na originálním - tam to bylo jen před nedělí) se to najednou zase objevilo. Nevím co tenhle program zmršil, ale ještě ted to vydýchávám :) (vzhledem k té obrovské práci a nahraným věcem co jsme tady udělali).

Tenhle program už nemůžu dál po tomhle šoku používat :) - máte tip na něco spolehlivého podobného ? Vypadá že ten FileSync stále nefunguje pod 64 bit
Ivo
Moderátor

Příspěvekod komasix » 08 úno 2013 15:49

uff to je dost strašná zkušenost !
komasix

Příspěvekod PELF » 08 úno 2013 16:21

Ivo a jak jsi přišel na to, že to způsobil Sync Toy, když jsi tu nahrávku neměl uloženou ani na místě, kam jsi ji nahrával?

Jinak mrkni sem http://www.downloadbestsoft.com/FreeFileSync.html
Zvukař, ruchař, postprodukce.
Studio ATLAS
PELF
Profesionál

Příspěvekod radek_p » 09 úno 2013 00:24

Free File Sync pouzivam prave k tomu, co Ivo popisuje a jsem s tim spokojenej. Na zacatku chvili trva zvyknout si na ty ikonky a jednou si to poradne nakonfigurovat (klicove je nastavit "mirror" a ne treba "sync"), konfigurace se da ulozit a pak uz je to rychle a bezbolestne.
http://freefilesync.sourceforge.net/

Jinak bych byl opatrny pri pouzivani pojmu "rozdilova zaloha", pohybuje se tady dost IT odborniku a ti tento termin pouzivaji v trochu jinym smyslu - rozdilova zaloha je doplnek k nejake predchozi plne zaloze, obnovit pak musis vzdy tu plnou a k ni muzes a nemusis obnovit tu rozdilovou, tj. muzes obnovit dva ruzne stavy. FreeFileSync dela postupny miror, tj. po udelani "rozdilove zalohy" uz nikdy neziskas tu predchozi zalohu. Vzdy se muzes vratit pouze k poslednimu zalohovanemu stavu, nelze se vracet do ruznych bodu v minulosti.
radek_p

Příspěvekod Pytkin » 09 úno 2013 01:03

IVO : a mal si synctoy spravne nastaveny ? on vie aj syncovat (cize oboma smermi) , alebo vie len jednym smerom .. cize original vzdy ostava .. vtedy neni dovod , aby si o original prisiel ..

to mas na PC ? nie na macku ?
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Ivo » 09 úno 2013 01:17

Mám ho nastavený pořád stejně jako vždycky, nic jsem v nastavení neměnil. On to jakoby zesyncoval opačně - tj. vymazal všechno nové a změněné v originále ... mám to na PC.

Vypadá že Filesync konečně udělali 64 bit verzi ?
Ivo
Moderátor

Příspěvekod Pytkin » 09 úno 2013 01:28

Ivo : no ved to skontroluj .. SyncToy ma 3 rozne mody . .jeden z nich je oboma smermi .. a jeden je len jednym .. ked to spravne nastavis , nemal by si nikdy prist o data .. i ked teda je to microsoft .. a tam si clovek nemoze byt nicim isty :)
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Jirin » 09 úno 2013 12:01

Pro mne důležité soubory zálohuji ručně a PC udržuji v neustále čerstvém stavu pomocí sw Acronics TrueImage (pro OSX bude existovat něco podobného).
Jirin

Příspěvekod Pytkin » 09 úno 2013 12:17

OSX ma time machine , nepotrebuje nic ine ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Jirin » 09 úno 2013 15:41

Mám i MAC, takže si dovolím napsat, že v OSX vše vypadá jako easy, ale ve skutečnosti je ta kontrola nad svými daty mnohem menší než u PC.

Berte to tak, že jsem chtěl jen poradit a ne nikoho přesvědčovat, co je lepší. :)
Jirin

Příspěvekod Pytkin » 09 úno 2013 16:07

kazdy ma pravo na vlastny nazor ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Ivo » 18 úno 2013 11:19

Zkontroloval jsem ten Sync Toy, všechno bylo nastavené správně (jako celou dobu předtím) - tj. základ výchozí složka a updatovat tu druhou ... Ono to udělalo to, že tu výchozí přizpůsobilo tomu backupu - tj. přivedlo jí to do stavu jako před několika dny - a nic jiného to udělat nemohlo - stav, kdy soubory (vč. Samplitude souborů) jsou ve stavu jako před několika dny a soubory po tomto datu v koši ...

V každém případě je fajn, že se to zachránilo (představa že jsem tu měl někoho, kdo celý den naplno nahrával - po měsíci domlouvání termínu - a všechno zmizelo, byla dost strašná) a fajn je též že FileSync je už pro 64 bit Windows (když jsem to loni instaloval, tak 64bit verze nebyla) - tam jsou ty procesy opravdu jednoznačné a jednoduché ...

Time Machine u Maca je OK, ale někdy najít kde něco v té záloze je, je nemožné .... např. Skype chat history v Library - application support. V originále tam je , v zálohách na Time Machine ne ... docela jsem to potřeboval - a to je pak trochu naprd ... (ptal jsem se na to i na Apple support foru, kde je tedy složka Skype - žádná odpověd)
Ivo
Moderátor

Příspěvekod nixx » 18 úno 2013 11:22

Neumí to samé i Total Commander?
nixx

Další

Zpět na PC