Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Rozdil ve vystupu (poslech zvuku)

Rozdil ve vystupu (poslech zvuku)

Příspěvekod bio » 22 dub 2012 13:44

Zdravím všechny,
mám takový (možná pro většinu z vás pitomý) dotaz, který bych životně potřeboval osvětlit jinak mi vybuchne hlava.

Před mnoha lety jsem si koupil herní zvukovku od Herculesu, se kterou jsem pozvolna po pár letech začal skládat a amatérsky zvukařit. Vše ok, dělal jsem si nějaký zvuk, samozřejmě jako laik u některých skladeb v některých pásmech lehce přepálený. Zvukovka tohle ale ve všech přehrávačích hrála OK (únosně).
Teď jsem si ale u integrované všimnul, že to jemné přebuzení co na herculesu nešlo ani sluchově zaznamenat (snad jen měřit) se na ní (u stejných monitorů a sluchátek) projevuje tak, že tlumí ostatní pásma frekvencí (jako když se nezmasteruje kick a tlumí při úderu zbytek zvuků) ale hraje to naprosto čistě, nepřebuzeně.

Takže by mě zajímalo jaký rozdíl mezi integrovanou a "trochu lepší" zvukovou kartou tohle může způsobit. Ve zvukovkách se sice moc nevyznám, ale vždy jsem si myslel, že čím bude lepší, tím víc chyb na ní odladím a ne že čím bude lepší, tím míň chyb na ní uslyším, protože se bude snažit je "zahrát dobře".

(sory za retardo popis ale nerad bych se hned na úvod ztratil v terminech ve kterych bych se mohl seknout :))
bio

Re: Rozdil ve vystupu (poslech zvuku)

Příspěvekod komasix » 22 dub 2012 17:23

jestli jsem to správně pochopil a tenhle problém máš ted na integrovaný zvukovce - zkontroluj jestli máš v nastavení vyplí VŠECHNY efekty. případně trochu stáhnou šavli na masteru ( ve win nastavení) a zesílit oproti tomu bedny...
komasix

Příspěvekod kexik » 22 dub 2012 17:30

ako hra integrovana zvukna cez asio4all? Tam je zbavena veskereho procesingu a pocujes priamo pcm audio poslane na prevodnik
kexik

Příspěvekod TTT31 » 23 dub 2012 00:58

musí to být ale Asio4all, ty Generic ASia co mají win 7 v sobě, chytají i efekty ze zvukárny a až pak valí do převodníku . Taky mohl mít nastavené nějaké efekty, eqalizéry modulace na té předešlé zvukárně a teď když tam ty processingy nejsou, tak to hapruje...

btw teď jak si stím hraju, sem si všiml, že oproti tomu Generic ovladači z Win7 hraje asio4all hasitěji. Měl jsem za to, že mám všechny procesingy při používaní generic ovladače vypnuté ( zvukové vylepšení od asusu, efekty v ovladači zvukovky) ale evidentně tomu stojí ještě nějaký potík v cestě, zvuk se mi zdá stejný, ale je na tom jinak s hlasitostí..... To by mě docela zajímalo, kde se to ztišuje..
TTT31

Zpět na PC