Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

soft pro vypnutí napájení

soft pro vypnutí napájení

Příspěvekod Drumer » 14 úno 2012 19:47

ahoj nevíte o nějakém prográmku,co mi zábrání nabíjení baterie při napájení ze sítě?Díky
edit:jedná se samozřejmě o laptop :)
Drumer

Re: soft pro vypnutí napájení

Příspěvekod biscuit » 14 úno 2012 19:58

ahoj, mam strach, ze se jedna spis o hw vec - to asi software neovlivnuje. je to stejny, jako nabijecka na mobil - zkus ji zastrcit a rict telefonu, aby se nenabijel. btw. cos poridil nakonec?
biscuit

Příspěvekod Drumer » 14 úno 2012 20:04

Asus K53S a velmi spokojen ;).No mám strach at baterie brzo neodejde,pokud ji budu mít pořád v síti-nechce se mi to pořád hlídat,dobře to má vyřešeno Dell,otec má Inspirona a je tam přímo funkce vypnout nabíjení při napájení ze sítě
Drumer

Příspěvekod Jens Ludwig » 14 úno 2012 22:09

nabij baterku a pak jí z laptopu vyndej.... nasaď jí jen na mobilní aplikaci...
Jens Ludwig

Příspěvekod biscuit » 14 úno 2012 22:21

:-D cha, to je vtipny reseni, ktery by me ani nenapadlo, protoze bych ocekaval, ze nb bude potrebovat baterku i pri provozu ze site.. dokonce vim, ze nektery notebooky skutecne s uplne zdevastovanou baterkou odmitaly fungovat.. ale asi to mas vyzkouseny, takze verim ;)
biscuit

Příspěvekod Drumer » 14 úno 2012 22:42

no to jsem taky někde četl tyhle rady,ale pak zase přicházíš o UPSku,ne?
Drumer

Příspěvekod TTT31 » 15 úno 2012 12:20

Za prvé když je NTb v síti automaticky se odstavuje napájení z baterky.

Za druhé - Baterie se začne dobíjet, když zbývající úroveň nabití klesne pod 95%. To zabraňuje příliš častému nabíjení baterie. Omezením cyklu nabíjení se prodlužuje životnost baterie.

za třetí: Asus přikládá ke každému notebuku Emanual v češtině, takže by možná nebylo od věci do něj sem tam kouknout :) Přímo tohle tam určitě najdeš a je tam plno užitečných rad, jak si zpříjemnit práci s NTB.

za čtvrté: Biscuit: mi na bývalém Aceru odešla baterka tak po 8 smi měsícíh a to tak, že nešel na baterku vůbec zapnout. Tak jsem baterku vyndal, abych ji nemusel sebou furt tahat, když je tam zbytečná a noťas fičel v pohodě ze sítě. Je sice pravda, źe třeba mobily bez baterky ze sítě prostě nezapneš, ale u noťasů kde baterky odcházejí uplně běžně po pár měsících, mi tahle featura přijde pěkně na houby,nicméně jsem o ní ještě neslyšel. Možná se tak výrobce jistí, že si za 2500 koupíš novou baterku :-D
TTT31

Příspěvekod Drumer » 15 úno 2012 13:42

Ok diky,toho Emanuela jsem si nevsiml:),prozkoumám to;)jaká ta ups stačí?nějaké tipy?nemusí to byt moc drahé:)
Drumer

Příspěvekod nixx » 15 úno 2012 13:47

Kašli na to, tohle má ten notebook/akumulátor vyřešené. IMHO té baterce nijak nepomůžeš, když ji budeš vytahovat, je to akorát zbytečná otrava navíc. Jak už bylo řečeno, když je baterie nabitá a notebook je napájen ze sítě, baterie se odpojí. Nabíjet se sama začne, až když se vybije pod určitý práh. Nemusíš se bát, že bys ji tímhle ubližoval.
nixx

Příspěvekod TTT31 » 15 úno 2012 16:06

Drumer píše:Ok diky,toho Emanuela jsem si nevsiml:),prozkoumám to;)jaká ta ups stačí?nějaké tipy?nemusí to byt moc drahé:)

Ups s akumulátorem nepořebuješ, máš vlastní akumulátor v NTB. Potřebuješ jenom přepěťovou zásuvku. Jestli to chceš domů existují celé zásuvkové sety, jestli to chceš k NTb, tak existují single zásuvky . Koukni sem:

http://www.czc.cz/prepetove-ochrany-bat ... i/produkty

Nicméně nepočítej, že ti hlavně ty levnější přežijou blesk :) . Ale zas bych to nehrotil, já jedu bez ochrany celý život. V mém okolí jsem slyšel snad jenom jednou, že by přepětí někomu odvařilo nějaký spotřebič... Vzhledem k tomu že laptop zapojuješ do všelijakých pofiderních elektrických sítí, se 2 -3 kilečka obětovat oplatí.
Reklamace ohledně zničení přepětím nedopadají většinou dobře.
TTT31

Příspěvekod kexik » 15 úno 2012 16:24

su notasy ktore bez baterky nezapnes ale je ich naproste minimum. asusy vsetky bez baterky funguju.
kexik

Příspěvekod ReaktoplazmAR » 15 úno 2012 16:38

mám 2 toshiby a na obidvoch je vybratá baterka skoro stále, najprv som to mal na saláme a nevyberal som ich, boli mrtvé skor než som ich vobec poriadne použil. potom som kupil 2 nové ktoré tam dávam len ked potrebujem a tie sú stále ako nové..
ReaktoplazmAR

Zpět na PC