Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Toshiba Satellite a FL Studio

Toshiba Satellite a FL Studio

Příspěvekod panter » 16 úno 2013 15:01

Zdravím.

Plánujem kúpiť tento notebook: http://www.alza.sk/toshiba-satellite-l855-149-stribrny-d363805.htm

A ja by som sa vás chcel opýtať, pôjde mi na tom FL studio? Bude stačiť 6GB RAM? Nebude vadiť ten Win8 ? (aj keď podľa mňa nie, lebo na oficiálnej Image-Line stránke píšu že FLko podporuje aj osmičku)

Teraz mám oveľa, oveľa slabší a starší notebook (Toshiba Satellite L-300) a Fruity mi tam ide celkom dobre, len keď prehráva viacero VSTi, tak začne sekať. Čo sa týka značky noťasa, rád by som ostal pri Toshibe, lebo za 5 rokov ma ani raz nesklamal, preto som si opäť vybral Toshibu...

Ďakujem
panter

Re: Toshiba Satellite a FL Studio

Příspěvekod TOM-Thak » 16 úno 2013 19:14

Zalezi, co na tom budes skladat. Ale urcite ti to na tom povali
o dost lip jak na starem.. jeste to pal zalezi na zvukove karte.
Ramka se da kdyztak dokoupit.. a casem ssd disk.
Polid mas nejakou asio zukovku a maji na ni ovladace pro
win8 tak je to cajk. Pripadne si to preinstalujes na Win7.
TOM-Thak

Re: Toshiba Satellite a FL Studio

Příspěvekod panter » 17 úno 2013 15:38

Ďakujem ti za odpoveď.

Tak, venujem sa skladaniu elektronickej tanečnej hudby (Progressive House, Electro House), čiže budem tam využívať hlavne veľa synťákov, a budem veľa pracovať so samplami...

Čo sa týka tej zvukovky tak v tom notebooku čo plánujem kúpiť je Realtek HD Audio, takže si myslím že s ASIO by nemal byť žiadny problém... Ale ak by tam ASIO nešlo, pomohla by kúpa nejakej externej zvukovky? (prepáčte za moje začiatočnícke otázky, ale do týchto vecí sa až tak veľmi nevyznám...)

A ešte jedna otázočka: Nerobil by problém ten procák i7 Ivy Bridge? Totiž, niekde na zahraničných diskusných fórach som čítal že CPU Ivy Bridge nie je dobrá voľba pre FL Studio, že lepší by bol Sandy Bridge...
panter

Zpět na PC