Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

U46XL + PC + monitory = piskot, brum

U46XL + PC + monitory = piskot, brum

Příspěvekod dusanmsk » 05 bře 2011 01:13

Ahoj, nerad tocim temu dookola, ale co sa da robit.

Kupil som ESI U46XL USB externu zvukovku namiesto internej MAYA44, ktora pochytavala sum z okoliteho hardware, aby som si zvukovo trosku polepsil
a v pripade potreby sa zmobilizoval. Samozrejme to dopadlo velmi zle.

Povodne som mal MAYA44 prepojenu na monitory kablom (stereo jack)->(2x mono jack). Ten som pokusne skusil pouzit na U46XL ( stereo som strcil do jedneho z master jackov na zvukovke ), logicky mi hral len jeden monitor, ale hrozne v nom piska, skvrci, robi to bordel. Skusil som teda este sluchatkovy vystup ( stereo jack ) na nizku hlasitost ( preventivne ), piska v oboch monitoroch.

Cosi som cital o balanced a unbalanced zapojeni, zemnych sluckach, ale mudry z toho nie som. Monitory su Alesis M1 Active a vstup maju znaceny ako "Balanced input". Na zvukovke su 2 jack samice, zda sa, ze su stereo. Z toho vo mne vyvstava otazka:

Som len pako a mam pouzit spravne kable ( 2x stereo jack na oboch stranach ) a bude klud? Alebo je predpoklad, ze sa s tym este natrapim?

PC aj monitory mam na spolocnej prepatovke, PCI zvukovka nepiska ( len sumi ). Nerad by som si nakupil za krabicu kabelaze, ktora mi potom bude khovnu. Takisto ma mrazi pri pomysleni na hackovanie elektrickych zasuvkiek.

Diky za rady.
dusanmsk

Re: U46XL + PC + monitory = piskot, brum

Příspěvekod PELF » 05 bře 2011 02:28

dusanmsk píše:Som len pako a mam pouzit spravne kable ( 2x stereo jack na oboch stranach ) a bude klud? Alebo je predpoklad, ze sa s tym este natrapim?

jasně, pokud máš 2 kabely jack-jack, tak propoj mix out ze zvukovky s monitory a mělo by to hrát ok... jinak ty kabely ani nemusejí být se stereo jacky, protože zvukovka (alespoň podle manuálu) nemá symetrické TRS výstupy
Zvukař, ruchař, postprodukce.
Studio ATLAS
PELF
Profesionál

Příspěvekod dusanmsk » 05 bře 2011 12:47

No, mam strach, ci to tym vyriesim. Teraz rano som spravil pokus - spojil som "vnutorny" kolik cinch vystupu z karty s "vnutornym" dratom jack kabla, co ide do monitoru ( tzn. monitor som pripojil len jednym vodicom ), logicky by nemal hrat, ale on hral ! Tzn. monitor sa so zvukovkou uzemnil inou cestou a tou prichadza aj to cvrlikanie. Znacne ma to znepokojuje, pretoze vsetok hw mam z jednej zasuvky a cez prepetovy predlzovak. Skusil som este propojit genius 5.1 repro, tie necvrlikaju ( zdroj maju trafo, dvojkolikova zastrcka ), ani sluchatka necvrlikaju.

Takze co s tym teraz? Zvukovka ma vstup na externe napajanie adapterom, pomohlo by kupit 9V adapter? Tie su dvojkolikove vzdy, lenze ak po zapojeni adapteru zvukovka neodpoji GND z USB, tak to asi nic nevyriesi. A kupovat dalsi a dalsi hardware a nakoniec musiet tu zvukovku vratit sa mi takisto nechce.

OT Som extremne nasrany, pretoze com cakal, ze si znacne polepsim, lenze zatial som to ani vlastne nezapojil tak, aby to vobec fungovalo.
dusanmsk

Příspěvekod PELF » 05 bře 2011 13:00

pokud ti ten problém způsobuje zemní smyčka, tak budeš muset odzemnit monitory, zvukovku zkus přes adaptér

ostatni-hardware/meta-zemiaca-slucka-t8389.html
pc/divne-zvuky-z-repro-odstineni-pc-t14593.html
zvuk/propojeni-monitor-pres-di-box-t14443.html
atd...
Studio ATLAS
PELF
Profesionál

Příspěvekod dusanmsk » 05 bře 2011 19:34

Problem vyrieseny externym 9V napajadlom k zvukovke za 180,-.
dusanmsk

Příspěvekod Fractal » 05 bře 2011 20:49

podle me by se to vyresilo stereo jacky (popr jack - xlr), vzdycky mi to pomohlo, pokud das do balanced unbalanced, tak je to zase unbalanced imho
Fractal

Příspěvekod PELF » 05 bře 2011 20:53

A pokud dáš do unbalanced balanced?
Studio ATLAS
PELF
Profesionál

Příspěvekod dusanmsk » 10 bře 2011 14:41

No, aby bola situacia este zamotanejsia, tak brnenie sa mi sice podarilo vyriesit kupou 9V adaptera, to ale nic nemeni na veci, ze sa dostavam na uplny zaciatok, pretoze U46XL ma hardware-ovo zmixovane vsetky kanaly do sluchatkoveho vystupu, takze sa neda pouzit na DJ-ing bez externeho mixu.

No a teraz mam trochu strach, pretoze druhy kandidat, za ktory kartu zvazujem vymenit ( EMU 0204 ) nema moznost napajania externym zdrojom, takze ak bude aj on piskat, mam problem.

Co sa chcem ale opytat:

Neriesil by to USB hub s externym napajanim?
dusanmsk

Příspěvekod dusanmsk » 12 bře 2011 10:04

Ale samozrejme, to mam precitane a odskusane. Ale napriek tomu, ze taketo zapojenie presadzujes si nie som isty, ci sa mi chce riskovat dymove efekty od zvukovky cez usb kabel po zakladnu dosku v pripade, ze sa mi nejakym zahadnym sposobom objavi 230V na zadnom chladici z monitorov. IMHO je zasadny rozdiel, ci je ochrana odpojena v starom rozvode ( nulak == pen ), alebo v novom.

Skor som narazal na ten 9V adapter pripojeny do zvukovky. Silne pochybujem, ze ta ESI ma interne galvanicky oddelene vstupy a vystupy pri napajani externym zdrojom, pretoze len blby galvanicky oddeleny usb hub stoji slusne cez 3 litre ( co je cena samotnej zvukovky ). Skor to vo mne evokuje dojem, ze je nestabilne napajanie z USB ovplyvnene bordelom v PC a externy zdroj vyhladil len to samotne napajanie. Ale mozem sa mylit a ESI to skutocne ma oddelene.

Nema niekto tip na nejaky zbastleny galvanicky oddeleny usb hub? Komercne som videl len rozne huby pre lekarske zariadenia a tie musia logicky stat 20-nasobok primeranej ceny.
dusanmsk

Příspěvekod biscuit » 13 bře 2011 00:07

tak si kup sluchatkovej predzesilovac a napoj ho na jeden linkovej vystup, kdyz teda chces mixovat itb.
biscuit

Příspěvekod dusanmsk » 24 kvě 2011 14:32

Tak U24XL vratena z dovody nesplnenia parametrov inzerovanych na webe, prechadzam do faze 2:

pc/vyber-externej-zvukovky-druhe-dejstvo-t15129.html
dusanmsk

Zpět na PC