Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Re: Windows 10

Příspěvekod m4x » 16 srp 2016 16:35

Mně po update nabíhá počítač s win 10 rychleji, než před update. Max spokojenost.
m4x

Příspěvekod Oxyygen » 16 srp 2016 20:34

ja mam pracovni notebook s Pentiem N3700 (nejvyssi rada atomu) a 4GB RAM, predchozi WIN10 obcas lagovaly pri spousteni programu (pricital jsem to slabemu procesoru). Po updatu lita jak blesk. Zatim se mi tam vsechny vylepseni libi a jsou pro me uzitecny.
EDGE pouzivam jako hlavni prohlizec, libi se mi jeho ovladani a rychlost i na nejvetsim krapu s atomem 2GB RAM.

U OSX (pouzivam paralelne) mam pocit, ze pribyvaji bugy i v zakladnich vecech (obcas se mi neprehraje video Youtube nebo se mi pri prehravani brutalne roztoci vetrak). Jedinou velkou vyhodou je sprava zvukovek a Logic.
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.kissjiznicechy.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower
Oxyygen
Profesionál

Příspěvekod Fractal » 18 lis 2016 16:00

Nějaké novinky okolo Windows 10?

Zjistil jsem že ovladače pro všecko co potřebuju už byly přepsány pro desítky.

Mám českou verzi Win7, teď asi do nového kompu přece jenom navalím Win10, mám ale nejdříve nainstalovat 7čky a potom upgradovat? Mám Win10 koupit a nainstalovat načisto? Dodává se vůbec Win10 ještě na DVDčku, nebo už jen pouze download nebo usb flashdisk?

A má pro mě význam pořídit si PRO verzi? Mám jenom malé studijko, kde dělám obyč audio úkony od produkce po sounddesign. Hry nehraju, i když někdy mě to snad v budoucnu přepadne. Někdy stříhám video, ale neměla by přece jenom Home edition stačit?
Fractal

Příspěvekod Pytkin » 18 lis 2016 16:47

win 10 sa normalne da kupit na disku ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Fractal » 18 lis 2016 17:22

jo, dik, ted jsem to našel, je něco nezbytného/dobrého v professional verzi pro audio práci?
Fractal

Příspěvekod m4x » 18 lis 2016 19:49

Na Win 10 chodí ovladače i pro Vista/7/8 a dost možná i starší. Win Pro verze umí správu stanic po síti.
m4x

Příspěvekod MDudas » 18 lis 2016 20:02

W10 Pro vie presne tie veci, ktore doma nepotrebujes. Funkcie a nastroje konecne lepsie roztriedili, nez tomu byvalo.
Pre mna je dost podstatne (hlavne vyhladovo), ze v Home nemozes odmietnut ziadny update. Kedze pozname MS, skor ci neskor pridu s nejakou pitomostou, ktory bude povinna. :(
...
A ja by som urcite instaloval nacisto. Dtto - tradicne zle skusenosti s MS. Nase W7 doma W10 preplacol bez problemov, ale trvalo to asi 10 hodin (mozno aj preto W10). A ak 10 hodin intenzivne robi nejake operacie, logicky je tam mala sanca, ze sa to pose...
Instalaciu sme stahovali z netu. Islo to fajn, akurat mne (stara skola) strasne vadi, ze to uz vsade vyzaduje e-mailove konta, hesla, potvrdene pristupy, aktivacie ... no proste CIA. 8)
Jo, a az to budes mat, nezabudni na Webe nastudovat, co vsetko je dobre vypnut - MS zbiera data ako divy....
MDudas

Příspěvekod Fractal » 18 lis 2016 22:57

Jojo, dostal jsem se k tomuto článku, vypadá to že ho hodně využiju :D https://www.dasm.cz/clanek/jak-z-windows-10-udelat-desktopovy-system

Povypinání Cortany, Telemetry, Centra akcí, Metro aplikace, Xbox maras...
Fractal

Příspěvekod m4x » 18 lis 2016 23:15

V tom článku používá - ladí verzi Win RTM, která překvapivě ;) z důvodu ladění systému odesílala více dat, než běžný uživatel očekává. Ve finální komerčně distribuované verzi a obzvlášť po roce Win 10 vypadají trochu jinak.
m4x

Příspěvekod Fractal » 19 lis 2016 00:06

Aha, urco budou na netu navody, jako byly na win7 a kdysi i na xpcka, co vse povypinat a jak vse nastavit, aby byl system vyladen na audio praci a nezamestnavaly ho nejake nepotrebne prkotiny
Fractal

Předchozí

Zpět na PC