Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Zvuková izolace počítače

Příspěvekod Pytkin » 19 úno 2009 21:23

dano : no urcite sa to nezhorsi .. zase necakaj zazraky .. ale trosku to pomoze ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod delay » 20 úno 2009 08:44

NEXUS Breeze, vyměnit všechny větráky za 12'' NOCTUA do 1000 ot./min., velkej pasiv na CPU + 12" větrák.

Jediná výhoda týhle bedny je, že má masivní konstrukci, nic se neklepe a nasávací ventilátor je netypicky vespod. Nevím do jaké míry pomáhá instalované vytlumení, ale PC téměř neslyším.
delay

Příspěvekod Pytkin » 20 úno 2009 17:27

minuly tyzden sme u kayka do Breeze instalovali novy zvukovku .. a dole to je teda komlet zaprasene .. ten oranzovy ventilator je totalne sedy .. neni to dobry napad vysavat prach zo zeme .. inak je skrina samozrejme fajn ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Tudy » 20 úno 2009 19:27

PC taky nemá být úplně na zemi. Dřív se na to prodávaly takové podstavce.
Mně je to buřt, já mám kompl v kuchyňské lince pod dřezem :)
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: www.soundcloud.com/tudy-cz
Tudy

Příspěvekod Pytkin » 20 úno 2009 19:32

tudy " takze nasaje vodu , ked ti vytecie drez ? :)
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Tudy » 20 úno 2009 19:49

Pytkin píše:tudy " takze nasaje vodu , ked ti vytecie drez ? :)

Tak hustý to snad nebude. Kompl není přímo pod sifonem a má asi 5mm nožičky. Kdyby něco teklo, tak takovou hladinu dvířka uvnitř skříňky neudrží.
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: www.soundcloud.com/tudy-cz
Tudy

Příspěvekod delay » 21 úno 2009 08:39

Pytkin píše:minuly tyzden sme u kayka do Breeze instalovali novy zvukovku .. a dole to je teda komlet zaprasene .. ten oranzovy ventilator je totalne sedy .. neni to dobry napad vysavat prach zo zeme .. inak je skrina samozrejme fajn ..

To je takovej porblém jednou za čas vyčistit nasávací filtr nebo případně vyčistit - vyměnit ventilátor... Stejně zaprasenej bude jakejkoli a kdekoli umístěnej, když se o to člověk nebude starat.
delay

Příspěvekod Pytkin » 21 úno 2009 22:40

delay : to neni pravda .. breeze to nema podla mna moc stastne vyriesene ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod KAYKO » 21 úno 2009 23:02

Tudy píše:PC taky nemá být úplně na zemi. Dřív se na to prodávaly takové podstavce.
Mně je to buřt, já mám kompl v kuchyňské lince pod dřezem :)

Priamo na zemi to nemam, mam to na domyselnych DIY nozickach :-)

delay píše:
Pytkin píše:minuly tyzden sme u kayka do Breeze instalovali novy zvukovku .. a dole to je teda komlet zaprasene .. ten oranzovy ventilator je totalne sedy .. neni to dobry napad vysavat prach zo zeme .. inak je skrina samozrejme fajn ..

To je takovej porblém jednou za čas vyčistit nasávací filtr nebo případně vyčistit - vyměnit ventilátor... Stejně zaprasenej bude jakejkoli a kdekoli umístěnej, když se o to člověk nebude starat.

Aha....uz sa vidim ako vytahujem spod stola kazdy druhy tyzden comp rozoberam ho a cistim pripadne menim ventilator.
A urcite si nekupim case za 6 litrov aby som sa so zaujmom a patricnou laskou staral o ventilator.
Delay prepac, ale v mojom pripade haluz jak bic, mozno Ty na to mas cas, ale ja nemam cas si niekedy v klude povysavat.

Inak je pravda, ze ked ten nasavaci ventilator je umiestneny zmysluplnejsie, tak to nie je az taky pruser. Ja menim comp zhruba raz za dva roky a nestalo sa mi, ze by som ho musel cistit, okrem Breezu.
KAYKO

Příspěvekod delay » 22 úno 2009 08:54

Mě stačí naklonit PC, vyjmout filtr, umýt ho, usušit 20 min. a dát ho zpátky. V počítači žádnej bordel nemám. (Ventilátor sem měnil po dvou letech, protože mu odešliy ložiska a daval sem míň hlučny). Jinak je pravda, že od země se natáhne víc bordelu, zepředu je ale zase slyšet nasávání.
delay

Příspěvekod dano » 23 úno 2009 16:36

kupil som si v Roline tie penove tlmice ktore sa lepia zvnutra casu. a teraz zasadna otazka - treba vyrezat tie bocne otvory aku sa na case, alebo nie? niektou tu pisal ze to schvalne nevyrezal, aby bol lepsi tah v case. na druhej strane sa bojim aby mi nieco neodislo...
dano

Příspěvekod Pytkin » 23 úno 2009 17:00

dano: urcite boky zavry .. su tam zbytocne ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod swenhakon » 28 bře 2009 21:12

Zdravím všechny! Jen tak mě napadlo zkombinovat principy funkce vodního chlazení a staré ruské lednice. Vnitřek počítače by byl úplně ucpaný a do něj by vedly dvě hadice s chladivem a tepelný snímač pro regulaci chlazení (základní desce příliš nízké teploty nesvědčí - cínový mor apod.). Na trubce chlazení by bylo ohřívání kvůli stopání chladiva samovolně nahoru. Tepelný snímač by spínal to ohřívání. Ohřívání by muselo být na výstupní části (to je logické) a tepelný výměník by musel být nahoře.

Pokud píšu blbosti, tak mně někdo opravte.

p.s. A pevný disk by byl buď taky na vodě, nebo jako flash, nebo tak nejak.
swenhakon

Příspěvekod fova » 29 bře 2009 00:31

Neni jednodussi presunout pocitac do vedlejsi mistnosti? ;-)
fova

Příspěvekod Sonority » 29 bře 2009 11:54

A jak se zvukove izoluje notebook?
Sonority

PředchozíDalší

Zpět na PC