Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Zvukovka pro vizualizace (trochu OT)

Zvukovka pro vizualizace (trochu OT)

Příspěvekod wizard_x@centrum.cz » 05 srp 2013 23:56

Zdarec, nevim přesně kam tohle napsat, ale určitě (doufám) už to tu někdo někdy řešil:

Mám nápad vytáhnout z mixu zvuk a prohnat jej zvukovkou a použít jako line in do winampu, v něm aktivovat nějakou vizualizaci a používat to tak. (nebo použít něco jako sw. osciloskop, na tom už až tak nezáleží) >>> problém ovšem je, když jsem to naposledy zkoušel s integrovanou zvukárnou, v latenci. skoro sekundové zpoždění kazí výsledný dojem.

zajímalo by mě, jestli už se někdy někdo s tímhle potýkal a jaké hardwarové řešení zvolil (v tomhle případě opravdu stačí nejlevnější šrot, který pojede realtime in jako direct sound)... problém profi zvukovek je v tom, že většinou mají kompletní io v asio, ale v direct sound (ten wokňáckej default) někdy ani neohlásí vstupy a nedají se použít... a u nějakých usb creativek apod. se zase bojím latence podobné jako u integrované.
wizard_x@centrum.cz

Re: Zvukovka pro vizualizace (trochu OT)

Příspěvekod Amorph » 06 srp 2013 10:31

Pro nizkou latenci potrebujes ASIO driver. Takze musis udelat dve veci - nainstalovat asio driver (pro integrovanou zvukovku asio4all, vetsina lepsich zvukovek ma svuj) a pak ASIO plugin do winapmu (nasel jsem tohle http://otachan.com/). Predpokladam, ze to nebude moc otestovane a muzou se vyskytnout nejruznejsi probelmu, ale zkusit to muzes;)
Amorph
Moderátor

Zpět na PC