Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Abbeyroad Studio "For Sale"

Re: Abbeyroad Studio "For Sale"

Příspěvekod matucha » 23 úno 2016 20:48

No ja si nemyslim, ze by pro tenhle butikovej zpusob studii nebyl trh. Pro vetsinu tech studii je zabijakem to, ze ctvrt ve ktery si pred davnymi lety pronajali prostory se stala prilis drahou. A jak se pak rozeviraj nuzky mezi prijmama a vydajema...
Proto bych nechtel jit do pronajatejch prostor s vlastnim studiem. Das velky penize do akustiky a po letech se stane, ze se najem zvedne tak, ze to raci vyklidis.

HW je furt potreba na nahravani. Na michani je to taky rozdil, ale neni vubec dulezitej. Dobrej zvuk udelas i s pluginama a nikoho nezajima jak si ceho dosahnul. Konzumenty obsahu vubec nezajima jestli neco bylo procesovany analogove nebo digitalne. Vetsina z nich vubec netusi co to je.

Prace mi ale pripada, ze je dneska v audiu strasne moc. Jen je za jiny penize a casto vypada uplne jinak nez pred 20 lety.

Zaujalo me, ze hodne anglickejch mladejch michacu a producentu, jakmile se trochu etablujou, si kupuju novy SSLka do svejch studii. Priznam se, ze to moc nechapu, ale treba je to fajn.
matucha

Příspěvekod Liquid Sound » 23 úno 2016 22:33

Ano s místama je to pochopitelně pravda. Přijde mi to ale důležitější než boutique gear. Ten se dá narentovat a dovýzt. Třebas v Londýně vyjde zapůjčení levnějc, než když si tady pro natáčení půjčuju nějaký mikrofony v Rudolfinu. ;)

Člověče tak to kolem mě teda vůbec. Naopak všichni pořizujou HDX karty plus všemožný DSP a pluginy. Nejde o peníze, ale čas je pánem. Žádný servisování, kalibrování, patching, přepisování nebo v lepšim případě nějakej total recall, místo, energie, atd. Docela mě to překvapilo, ale sleduju to už delší dobu. Otevřeš sešnu a pracuješ, za to seš placenej. Plus frčej ovladače typu D-Control ES nebo D-Command ES. Neznám nikoho, kdy by měl S6.

Ale tak jo, práce je aktuálně hodně s tim souhlasim... ;)
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct
Liquid Sound
Profesionál

Příspěvekod Liquid Sound » 25 úno 2016 14:07

Dneska zrovna dával na Fb jeden z mejch klientů - UK prvoligař s kreditama jako Madonna, Barbra Streisand, Take That nebo Sarah Brightman... Jednoduchý, rychlý, účelný. B-)

Obrázek
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct
Liquid Sound
Profesionál

Příspěvekod carloff » 25 úno 2016 15:15

No já nevím
Idee and Klang kamarádi ze Švýcarska - jedno z těch větších full profesional studií por německy mluvící trh
Obrázek
teď koupili Cadac ( z popisky Legendary vintage Cadac G type Console. Originally installed at Scorpio Sound studio, London, 1976. Many hits mixed and recorded on that beauty. It was used to record the voices of Bohemian Rhapsody and Supertramps Crisis and Crime of the Century were mixed on that very Cadac. Now it has been completely overhauled and equipped with a Martin Sound Flying Fader Automation (72 channels). Ready at Idee und Klang Studio to give every production a unique and great sound!)

http://www.ideeundklang.com

Já bych vůbec negeneralizoval.
Svoje si najdou jak s dobrým HW studia,některý dokonce programově full analog a vintage, i řešení protools a pluginy.
postprodukce se zrychluje a je tam asi víc peněz ( zas je to víc kolbenka) , muzika jde jen o to, kdo jaký přístup chce.
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
www.boriscarloff.com | www.soundevice-studio.cz
carloff
Profesionál

Příspěvekod matucha » 26 úno 2016 01:30

Ja soudim podle tyhle dlouhodoby serie rozhovoru https://www.youtube.com/user/recordproductioncom/videos (... vicemene mi tam fungujou teda jen ty ktery dela George Shilling.)

Tohle me ale zaujalo hlavne kvuli tomu, ze tam vidim pekne zabydleny velky geithainy ;-) (coz se moc casto nevidi):

a taky protoze je to zase jeden z dalsich, kdo si koupil novy sslko ;)
matucha

Předchozí

Zpět na Různé