Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Abbeyroad Studio "For Sale"

Abbeyroad Studio "For Sale"

Příspěvekod c9000 » 23 úno 2010 01:13

Taková tisková perlička na kterou jsem dnes narazil:
http://kultura.idnes.cz/londynske-studi ... 5_hudba_ob
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.
c9000

Re: Abbeyroad Studio "For Sale"

Příspěvekod carloff » 23 úno 2010 01:15

uz zas ne
http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/engl ... 527095.stm
mezitim to chtel koupit A.L.Weber
iDnes je pozadu cti BBC:))
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
www.boriscarloff.com | www.soundevice-studio.cz
carloff
Profesionál

Příspěvekod c9000 » 23 úno 2010 01:20

Nojo no :roll:
Docela pěkný částky tam lítaj. Je teda fakt že kupa takhle luxusního hardweru si zaslouží záchranou vestu. :)
c9000

Příspěvekod carloff » 23 úno 2010 01:23

na GS se organizovala zachranna akce...
ono nejvic je tam akustika ...a stare veci co delala EMI jen pro abbey road..
mel jsem stesti se tam podivat ---je tam vice studii a pronajimaji se...
carloff
Profesionál

Příspěvekod c9000 » 23 úno 2010 01:27

No to mohl být pěkný výlet, podle jejich stránek je to fakt kolos. Je fakt že ty starý pulty od EMI sou k sežrání (ReeD Console atd..)
c9000

Příspěvekod carloff » 23 úno 2010 01:34

JJ super , ja jsem t nevidel cele natacela se tam vazna hudba...ale ma to duch a atmosferu a jsou tam prijemni lide...
carloff
Profesionál

Příspěvekod Cundo » 23 úno 2010 01:47

Mal som cest pracovat v decembri s Mr.Alanom Snellingom,byvalym zamestnancom Abbey Road.Bolo zaujimave pocuvat historky,ako napr.John Lennon prisiel necakane do studia s potrebou nutne nahrat nejaky song a cele osadenstvo samozrejme promptne improvizovalo,ako mu vyhoviet...Skoda mojej jazykovej biedy.... :(
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.
Cundo
Profesionál

Příspěvekod vras » 23 úno 2010 10:38

Cela ta causa s prodejem ci neprodejem Abbey Road a vlastne i ta nijak oslniva nabizena cena vypovida docela dost o tom, do jak hlubokych problemu se dnes nahravaci spolecnosti dostavaji.
vras

Příspěvekod c9000 » 23 úno 2010 11:03

No máš pravdu že to bylo to první co mě napdlo když jsem tu zprávu zaregistroval.
Rostoucí digitalizace a prodej mp3 tyhle velký studia zabije, je to jen otázka času. Nehledě na to, že je dneska díky všudydostupné profi technologiji, která je v mnoha směrech porovnatelná , nebo alespon velmi blízká nabušenejm rackům za statisíce, možné udělat velmi srovnatelnou nahrávku v dá se říci v domácích podmínkách. A to musí zákonitě vézt k velkému ubytku klientely pro takovýhle kolosy kde je navíc hodina strávená nahráváním za nekřestanský peníze.
c9000

Příspěvekod Liquid Sound » 23 úno 2010 12:03

Cundo píše:Mal som cest pracovat v decembri s Mr.Alanom Snellingom,byvalym zamestnancom Abbey Road.Bolo zaujimave pocuvat historky,ako napr.John Lennon prisiel necakane do studia s potrebou nutne nahrat nejaky song a cele osadenstvo samozrejme promptne improvizovalo,ako mu vyhoviet...Skoda mojej jazykovej biedy.... :(

Mno voni takhle melou z Abbey všichni zvukaři co jsem s nima měl tu čest. Pak když jsem se pak koukal na CVčka tak tam zdaleka ještě nedělali a v drtivý většině kecaj resp. spíš reprodukujou cizí historky. Společné maj to, že to dělaj všichni. :D

c9000 píše:No máš pravdu že to bylo to první co mě napdlo když jsem tu zprávu zaregistroval.
Rostoucí digitalizace a prodej mp3 tyhle velký studia zabije, je to jen otázka času. Nehledě na to, že je dneska díky všudydostupné profi technologiji, která je v mnoha směrech porovnatelná , nebo alespon velmi blízká nabušenejm rackům za statisíce, možné udělat velmi srovnatelnou nahrávku v dá se říci v domácích podmínkách. A to musí zákonitě vézt k velkému ubytku klientely pro takovýhle kolosy kde je navíc hodina strávená nahráváním za nekřestanský peníze.

To je jenom část problému protože třebas symfonickej orchestr doma nenahraješ žejo. ;) Potíží jsou spíš klesající nároky posluchačů, který umožňujou aby se prosadili lidi, kteří by neměli ještě před dvaceti lety šanci a zvesela by se jim všichni vysmáli. Ale osobně si taky myslim, že téhle práci a povolání zvukaře zvoní hrana...
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct
Liquid Sound
Profesionál

Příspěvekod jeany_jeany_jeany » 23 úno 2010 12:15

c9000 píše:No to mohl být pěkný výlet, podle jejich stránek je to fakt kolos. Je fakt že ty starý pulty od EMI sou k sežrání (ReeD Console atd..)

Nebo takovej Mark IV, vypadá jak velín elektrárny :-) Moc se mi líbí, hlavně tvar čudlů a ty půlkulatý fadery. Zvukově to asi taky bude dost dobrý..

EMI_TG12345-2.jpg
EMI_TG12345-2.jpg (334.85 KiB) Zobrazeno 1166 krát
jeany_jeany_jeany

Příspěvekod Ivo » 23 úno 2010 12:26

Utlučte mě, házejte na mě shnilá rajčata, ale já si nemůžu pomoct. Na to, že třeba Beatles tehdy měli neomezené možnosti využívat tu nejlepší tehdejší nahrávací techniku, všechny ty "vintage" věci, za které se dnes plotí zlotem, mi ty jejich nahrávky zvukově až tak moc oslnivě neznějí. Vždycky mi to připadalo tak trochu tenké a plechové ... Myslím, že od té doby technický vývoj hodně pokročil a s dnešní i průměrnou technikou by to asi znělo o něco lépe ... (akorát už zase nemáme Beatles :) Asi i v Abbey Road už trošku upgradovali od té doby techniku, ale zrovna nedávno jsem někde četl, že za hodně velké peníze prodávají nějakou konzolu z doby Beatles ... no já bych to nekoupil :mrgreen: Vyslovím kacířskou myšlenku - že tehdy se taky možná snažili o zvuk, který by zněl plně a věrně, akorát se jim to ještě úplně nedařilo a ty tehdejší zvukové nedotaženosti, které možná ani nebyly záměrem, dnes považujeme za nepřekonatelný "vintage" zvuk a rozprodává se to hodně draho ... i když možná při slepém poslechu by výsledky z nějakého dnešního podstatně levnějšího zařízení zněly lépe ? :)
Ivo
Moderátor

Příspěvekod c9000 » 23 úno 2010 12:56

V době kdy tam natáčely Beattles dle mého názoru vznikaly jinde nahrávky, kde nebylo tak veliký technický zázemí a myslím že ty věci hrály líp a plnějc než tehdejší nahrávky od Beattles. ( Tehdy se ale taky hudba míchala jinak) Viz Frank Zappa a spol. A nedávno jsem sylšel nějaký Italy, progresivní jazzy muzika, deska někdy z 67mýho roku, nahrávali to dost nadčasovou formou a zvukově to bylo skoro na dnešní úrovni. Takže vpodstatě souhlasím s Ivem.
c9000

Příspěvekod c9000 » 23 úno 2010 13:02

No ale zase pokud ty jejich HW krabice hrajou jako jejich sada pluginů, která je mimochodem taky nekřestansky drahá tak to smysl má a zvukově to může taky hodně nabídnout, po odzkoušení jejich plugins musím konstatovat že to fakt hezky hraje a přidává jiskru. Počítam že HW na tom budeč ještě líp. :wink:
c9000

Příspěvekod kexik » 23 úno 2010 13:11

ivo: myslim ze dark side of the moon nahraty v abbey road v 73om v mnohych ohladoch prekonany nie je ani zvukarsky... samo ze ho odvtedy remastrovali ale jadro je bezchybne... beatles neboli zvukovo 100%, to zasa suhlas, ale ine veci boli, aj pri tej "biednej" technike
kexik

Další

Zpět na Různé