Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Demo MaxxBass

Re: Demo MaxxBass

Příspěvekod milavla » 24 říj 2016 14:00

Jsem asi trochu atypický uživatel, nemám nahrávací studio, neživým se hudbou, chci si jen trochu "oživit" některé starší nahrávky. Ještě jednou můj dotaz je tu někdo kdo má samostatně fungující vst plugin maxxbass.dll existuje to vůbec? Případně můžete doporučit i nějakou alternativu, sám jsem už hledal ale nic podobného jsem nenašel. Většina pluginů která přidává harmonické do basového spektra generuje subbasové kmitočty na základě vyšších, tzn. dělá opak toho co dělá maxxbass a co já hledám...
milavla

Příspěvekod milavla » 24 říj 2016 14:09

Z Waves mi teď odepsali, že už podporují jen 64bit systémy, ale to jsem tušil proto jsem stáhl tu starší verzi V9R30 ta je poslední, která v sobě měla ještě i 32bit verzi maxxbassu... Neporadí někdo aspoň nějaký starší balík Waves kde ten maxxbass běžel samostatně? dík
milavla

Příspěvekod Fractal » 24 říj 2016 16:29

Podobné jsou třeba tyhle, někdy se dá s nima dosáhnout lepších výsledků, než s maxxbasem od Waves, ale to spíše v případě solo stopy, než u celého, navíc už zmástrovaného tracku:

Voxengo LF Max Punch
Metric Halo Thump
G-sonique XBass4000
PSP Mixbass

Ještě bych taky popřemýšlel o jiném hostu, může se stát, že jiný přehrávač Waveshell načte
Fractal

Příspěvekod milavla » 24 říj 2016 18:34

Ten Vovengo LF MAx Punch mám a funguje, ale to je vlastně subharmonický syntezátor a dělá opak toho co maxxbass a to já nechci. Ještě se vraťme k tomu maxxbassu chtěl bych se zeptat jak to fungovalo než u Waves zavedli to Centrální stahování a licencování na flashku. Mám třeba starou verzi balíku Waves Mercury a tam se zdá, že by ten maxxbass.dll mohl fungovat samostatně, ale z nějakýho důvodu nefunguje prostě se vůbec nenačte domnívám se, že tam chybí nějaká licence nebo je tam nějaká ochrana proti kopírování. Schválně to někdo zkuste ta verze z Mercury balíčku je volně ke stažení třeba tady http://www.dll4free.com/maxxbass.dll.html
Funguje to někomu ?
milavla

Příspěvekod milavla » 26 říj 2016 16:40

Tak nakonec jsem to trochu oklikou vyřešil. Návod pro všechny podobné nešťastníky jako jsem já. První musíte naistalovat utilitku Virtual Audio Cable, nastavit ve Windows výstup zvuku jako virtual cable. Potom spustíte VST host v Device\Waves\Input Port nastavíte také virtual cable načtete WavesShell.dll vyberete si plugin který chcete a už to hraje:)
Čerpal jsem z této čínské stránky kde jsou i odkazy na dané prográmky https://www.chiphell.com/thread-528142-1-1.html
milavla

Příspěvekod vasek » 04 lis 2016 11:14

Chytré :-)
To by mohlo být řešení pro Jackiese, který chtěl master ekvalizér na vše, co leze z Windows, ne?
vasek

Příspěvekod milavla » 10 lis 2016 13:27

vašek jo :wink: Ale stejně nejlepší je hrát "direct" a mít pořádný plnorozsahový bedny, silnej zes. a trochu pořešenou akustiku, ekvalizéry, maxxbass a spol to je jen taková berlička pro ty co jim to moc nehraje, pro mě to je nakonec docela zklamání dobrý nahrávky to jen pokazí a těm špatným nepomůže nic :) A nejlepší nahrávky podle mých uší jsou z druhé poloviny 70 let nebo přelomu 70 a 80 let kdy se ještě nahrávalo pěkně analogově, žádný počítače a těd se do mě můžete pustit nebo mi dát za pravdu 8)
milavla

Příspěvekod vasek » 11 lis 2016 09:41

Zbytečná provokace zbytečných debat. Ať si každej poslouchá, co sedí jeho uším.
vasek

Předchozí

Zpět na Různé