Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

EBU R128

Re: EBU R128

Příspěvekod Pytkin » 06 pro 2012 14:58

ja myslim ze nejde o vyriesenie loudness war .. ta tu bude stale .. tu ide o to , aby sa dala realne uchopit hlasitost .. Tak ako ju vnima ludske ucho .. a aby kazda nahravka hrala rovnako .. pre telku , radio atd .. co si kto vyda na CD , to je jeho vec .. hlavne dnes , ked si ludia vydavaju CDcka doma sami v obyvacke .. Ale ked ide hudba do radia alebo TV, tak by mala mat nejaku normovanu hlasitost .. nejde len o hudbu ale aj o cele complexne programy (jak tv, tak radio) , filmy, serialy .. Samozrejme .. Dobre na tom je to , ze kedze nemame limit na 0dBFS , a spicka je omnoho nizsie , tak neni treba vsetko tam velmi limitovat .. proste nejaka dynamika tam ostat moze .. i ked aj tu samozrejme pojde o to, kto to ako dobre vyladi , aby to hralo na danej normovanej urovni , ale "oklame" ten merak a bude mu to hrat hlasnejsie ako susedovi ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Brooklyn / juanita juarez » 06 pro 2012 15:01

Pytkin píše:ja myslim ze nejde o vyriesenie loudness war .. ta tu bude stale .. tu ide o to , aby sa dala realne uchopit hlasitost .. Tak ako ju vnima ludske ucho .. a aby kazda nahravka hrala rovnako .. pre telku , radio atd .. co si kto vyda na CD , to je jeho vec .. hlavne dnes , ked si ludia vydavaju CDcka doma sami v obyvacke .. Ale ked ide hudba do radia alebo TV, tak by mala mat nejaku normovanu hlasitost .. nejde len o hudbu ale aj o cele complexne programy (jak tv, tak radio) , filmy, serialy .. Samozrejme .. Dobre na tom je to , ze kedze nemame limit na 0dBFS , a spicka je omnoho nizsie , tak neni treba vsetko tam velmi limitovat .. proste nejaka dynamika tam ostat moze .. i ked aj tu samozrejme pojde o to, kto to ako dobre vyladi , aby to hralo na danej normovanej urovni , ale "oklame" ten merak a bude mu to hrat hlasnejsie ako susedovi ..

takze to bere v potaz fletcher-munsonovy krivky? (nonimalne stejne hlasity signal co se peaku tyka bude vykazovat vyssi cisla, pokud pujde treba o frekvenci ve vyssich stredech, nez v basech?) nemam ted pred sebou ten merak, tak to nemuzu vyzkouset...
Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvekod Brooklyn / juanita juarez » 06 pro 2012 15:03

Pytkin píše:. i ked aj tu samozrejme pojde o to, kto to ako dobre vyladi , aby to hralo na danej normovanej urovni , ale "oklame" ten merak a bude mu to hrat hlasnejsie ako susedovi ..

no... mozna jen zacina doba multiband komprese vyssich stredu. ale jako bych nic nerek. ;]
Profesionál

Příspěvekod Brooklyn / juanita juarez » 06 pro 2012 21:54

jeste by bylo dobry mit nejaky tool na offline analyzu celyho souboru. nasel jsem nejakou opensource utilitu, ale ovlada se z prikazovyho radku, takze to je takovy hodne... prikazovy.
Profesionál

Příspěvekod matucha » 12 pro 2012 17:31

Jedna z veci, co je na tom sympa je to, ze najednou neni potreba vsechno strasne krajet na spodcich, protoze ty se skoro vubec nepocitaj do ty integrovany hlasitosti. Moc prijemny. Takovej ten sebezapiraci mod kdy vsechno clovek zbrutalizuje a prestredovejskuje zrejme mizi v minulosti.
matucha

Příspěvekod Brooklyn / juanita juarez » 12 pro 2012 18:07

ne? to je zajimavy, nikdo o tom nemluvil. taky si asi nikdo neprecetl tu specifikaci. :] chtelo by to mit merak, co vedle sebe zobrazuje RMS i EBU, aby se nejak zorientoval. mozna to teda nejak zohlednuje fletcher-munsonovy krivky-- basy se stejnou nominalni digitalni urovni zni mnohem potiseji nez prave stredy.
Profesionál

Příspěvekod Pytkin » 12 pro 2012 18:14

no VU meter je na basy citlivy velmi .. takze to je fajn , ak to na basy tak moc nereaguje ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod matucha » 12 pro 2012 18:32

Jo soucasti toho mereni je to, ze se meri hipassovanej (myslim ze na 100hz) signal s nejakym sirokym peakem okolo 1khz... no a je to este zagejtovany, takze se nemeri nic co je pod urcitou hranici (nesnizujou ti pak tu integrovanou hlasitost a nemuzes si tak "koupit" hlasitejch par sekund nekolika sekundama ticha).
matucha

Příspěvekod Sane » 12 pro 2012 22:06

Četl jsem si článek v recenzích, ale vidím, že tady je diskuze o dost živější, tak se zeptám zde, i když je to míchání jablek s hruškama. Chtěl jsem se zeptat jak docílíte toho, aby všechny skladby (řekněme na EP) měly stejnou hlasitost? Konkrétněji: má někdo zkušenost s tímhle?
http://www.toneboosters.com/tb-ebuloudness/
Ano, vím - lze stáhnout demo, už jsem ho i zkoušel, zajímá mne názor aktivního uživatele, případně odpověď na první otázku. Dík
Sane

Příspěvekod Brooklyn / juanita juarez » 12 pro 2012 23:32

podle usi nejlip, pak podle LUFS, pak podle RMS, a nejhur podle peaku. :]
Profesionál

Příspěvekod matucha » 13 pro 2012 00:34

Podle usi ;)... kdyz to totiz dela clovek na nejaky desce, tak se tam casto michaj ruzne intenzivni veci a dat baladu stejne nahlas jako nejvetsi narez desky je blbost v 99%. U akusticky muziky to obcas muze byt trochu orisek, ale vetsinou je hlavni referenci vokal.
matucha

Příspěvekod Brooklyn / juanita juarez » 13 pro 2012 01:54

Sane píše:Četl jsem si článek v recenzích, ale vidím, že tady je diskuze o dost živější, tak se zeptám zde, i když je to míchání jablek s hruškama. Chtěl jsem se zeptat jak docílíte toho, aby všechny skladby (řekněme na EP) měly stejnou hlasitost? Konkrétněji: má někdo zkušenost s tímhle?
http://www.toneboosters.com/tb-ebuloudness/
Ano, vím - lze stáhnout demo, už jsem ho i zkoušel, zajímá mne názor aktivního uživatele, případně odpověď na první otázku. Dík

jinak jsem nasel tenhle offline scanner. muzes si tam nahrat vic souboru naraz a zjistit jejich 'integrated LUFS' hlasitost, treba ti to v albovym projektu napovi, jestli tam neni nejakej ulet.

http://r128gain.sourceforge.net/
Profesionál

Příspěvekod Pytkin » 13 pro 2012 02:00

brooklyn : podle peaku to snad ani nejde :)
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Sane » 13 pro 2012 17:24

Díky moc za rady, já používám hlavně PSP VintageMeter (VU) jako poslední instanci na masteru, nic lepšího jsem zatím nenašel.
Sane

Příspěvekod Brooklyn / juanita juarez » 13 pro 2012 18:04

na to bych se vykaslal (VU/ppm v pluginu), to je lepsi treba tohle (free) http://www.sonalksis.com/freeg.htm
Profesionál

PředchozíDalší

Zpět na Různé