Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Každoroční téma: Co jste si v 2015 koupili do studia?

Re: Každoroční téma: Co jste si v 2015 koupili do studia?

Příspěvekod Brooklyn / juanita juarez » 13 led 2016 12:47

gefell mic
volume controller / speaker management
soundtoys, GRM tools
sony mdr 7520 jako x-ty sluchatka
macbook pro (porad jsem ale neprisel na chut OSX, mam to na hrani z abletonu a internety...)

(ne vsude si jsem jistej rokem nakupu, taky mi to uz splyva.)
Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvekod TAP » 13 led 2016 15:08

YAMAHA DX7. Dávný sen, aktuální radost.
TAP

Příspěvekod ReaktoplazmAR » 13 led 2016 16:31

sluchatka DT 990 pro
Microbrute
MonoFM + MIDI IO od Bastl Instruments
notebook Dell + Avermedia Capture HD II ( Pytkin dík za tip !)
najroznejše pluginy.. čo bolo v akcii.. Black Friday :) za spomenutie stoji napr. Hcomp od Waves alebo Kirnu Cream
JVC KB600 - celkom sranda, len moc miesta zabera tak už je na midicz
yamaha ds55 a určite som ešte niečo zabudol..

tento rok som toho o dost viac predal než kupil, hlavne stare syntaky, moje nostalgicke ja si poplakalo, no pribudlo miesto a workflow sa zlepšil takže som spokojní
ReaktoplazmAR

Příspěvekod mONOGRAm » 14 led 2016 22:35

Magion: tiez som rozsiroval eurorack

odo mna:

Expert sleepers Disting
Doepfer A189-1
Doepfer A137-2
Mutable Instruments Clouds
MI Warps
MI Rings
Waldorf NW1
Bodyia.com Scope /od toho momentu je oscope v modulari nutnost/
Buranelectrix Dredrum
asi 8 modulov od ladik.eu

Roland System1m /ktory uz predavam/
Arturia Beatstep pro

a kable
kable
kable
mONOGRAm

Příspěvekod Magion » 15 led 2016 13:56

mONOGRAm: a jak se ti líbí Waldorf NW1? Poté co jsem si odvařil MicrowaveXT :| mi toto přijde jako fajn náhrada... Jaký z toho máš dojem?
Magion

Příspěvekod Liquid Sound » 15 led 2016 14:27

Pro Tools 12
Pro Tools novou slim klávesnici
Magic mouse, která mi zoufale nesedí ani po půl roce
UAD Apollo 8 + UAD Sattelite
Waves Gold Bundle
Nový ssdčka a ext. disky

Začal jsem finančně podporovat kočičí útulek a současně z něj pořídil kocoura. ;)

Zase jsem letos nezvládnul nechat si udělat web. To mě mrzí.

Letos mám v plánu jenom koupit AKG K701, Waves Platinum bundle, nechat si optavit metry na Millenii, možná udělat nějakej malej patch. Asi prodám svou Rosettu 800. Nic nepotřebuju a doma ani nechci. Jen malá a elegantní řešení…
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct
Liquid Sound
Profesionál

Příspěvekod mONOGRAm » 15 led 2016 18:59

magion:
zhodou okolnosti som kedysi davno mal tiez XTcko, farebne uplne porovnatelne, samozrejme toto je jednohlas 8O). zaujimavostou je lahsie uploadovanie vlastnych vln cez firemny soft /a dnes som nasiel nejaky free editor na vytvaranie vln/.
navyse oproti XT ma speech syntezu /pozri videa na YT/, priame nahravanie zvuku cez mono vstup /vcelku vyuzitelna ficura pri modulari, i ked sampluje iba niekolko sekund/ a parametre Brilliance /nieco ako HPF/ a Spectrum /ako navod hovori - Spectrum transposes the spectral content without affecting pitch/, ktore tusim microwave-y nemali, ak sa dobre pamatam/.
mONOGRAm

Příspěvekod dog » 16 led 2016 15:01

já měl loni mikrofonní rok..skoro vše neodolatelná nabídka z druhé a další ruky nebo použité zboží z eshopu...
Neumann U 87 Ai P48, Schoeps CMC-64 - Stereo Set, Shure KSM 313/NE, staré AKG C414 EB P48 (1984), Electro-Voice RE20, Shure SM7B...pak na domácí poslech staré ALESIS Monitor One s NAD 304...letos doufám nic .... :-) ....nebo nějaké dobré větší poslechové monitory...jo a taky mi loni asi hráblo a koupil jsem si violu.... :shock:
dog

Příspěvekod TOM-Thak » 16 led 2016 17:02

2liquid sound: Me ta mys taky nesedi... hlavne je hrozne nizka, takze pouzivam herni laserovou mys a magic mouse mi lezi na stole.
TOM-Thak

Příspěvekod matucha » 16 led 2016 18:42

dog píše:já měl loni mikrofonní rok..skoro vše neodolatelná nabídka z druhé a další ruky nebo použité zboží z eshopu...
Neumann U 87 Ai P48, Schoeps CMC-64 - Stereo Set, Shure KSM 313/NE, staré AKG C414 EB P48 (1984), Electro-Voice RE20, Shure SM7B...pak na domácí poslech staré ALESIS Monitor One s NAD 304...letos doufám nic .... :-) ....nebo nějaké dobré větší poslechové monitory...jo a taky mi loni asi hráblo a koupil jsem si violu.... :shock:

Moc pekna kolekce pracovnich nastroju tyhlety mikraky. Vsechny z nich necim zajimavy. Paskovy Shury me necim docela lakaj a obcas jsou videt za pekny penize. Jen si vzdycky rikam, ze mozna u paskacu je zajimavejsi je zajimavejsi mozna ta vintage barva a la coles.

Ja takhle neodolal treba u paru Sennheiser MKH80 (na fotku jsem pridal par dalsich mikraku pro meritko). Jsou to extremne cisty malomembrany (malo sumu a zabarveni). Az prekvapive temny nekdy, v necem jsou trochu jak hodne vycistena C414 s teflonovou kapsli, akorat s radikalne lepsim impulzem/detailem. Rikal jsem si ze treba na voiceovery budou mozna zajimavejsi nez moje oblibena MKH60, ale vlastne jejich kvalita (vic hloubky a min zkondenzovany recovy pasmo) je spis na skodu. Na nastroje je to ale vyhoda, zvlast kdyz to ma zaroven vnimat prostor. U me asi budou mit nejvetsi vyuziti na rucharinu. Ale kdo vi.
Přílohy
mkh80-2_small.jpg
mkh80-2_small.jpg (374.66 KiB) Zobrazeno 798 krát
matucha

Příspěvekod ZFarkas » 18 led 2016 11:18

- Tascam DP32 SD - poslední model, 32 fyzických stop, 8x in, 3x efekty, EQ... kromě recorderu lze použít jako 8 vstupý digital mix. Ale jo, přišel jsem tomu nakonec trochu na chuť, i když efekty nic moc, dynamika a headroom vstupů taky nic moc, používám raději analog efekty před rekordérem ..

- Alesis iO Dock II - latence až k pouhým 5-7 msec!, super pro externí midi keyboardy a iOS sound moduly a vícestopé nahrávání současně, super S/N odstup, na rozdíl od Behringer iOS202 studiově bez problému využitelné s iPadem, žádné rušení a parazitní signály jako u Behringera..

- Roland JD Xi 4-track pattern sequencer - 1 track analog synth + 1 track drums+perc computer + 2 tracky SuperNatural nebo VA synth. Dosud asi nejlépe znějící digital drums co jsem kdy měl, velkou měrou i díky tomu, že ve speciálním drums tracku jsou editovatelné jednotlivé bubny všemi dostupnými synth obvody (včetně filtru, LFO a EG) a uložitelné pak jako user sada v rámci daného programu. Vyjít tohle před 3 lety, nemusel jsem vyhazovat zbytečně 40 tisíc za předražený Elektron Analog Four, tento Roland subjektivně hodnotím lépe po všech stránkách zvukově i o 500% rychlejším a intuitivním ovládáním než Elektron A4

- Akai RhytmWolf dr+bs analog midi sequencer - průměrný analogový zvuk - což je ale myslím si stále zvukově inspirativnější a příjemnější než např. sterilní digitální simulace na Kronosu apod, ale po zakoupení Rolanda JD Xi šel RhytmWolf opět z domu..

- Dreadbox Erebus analog synth - 2x VCO semimodular synth modul, made in Greece, asi tam fakt mají nejen ekonomickou a uprchlickou krizi, ale i technologickou.. Nedalo se to skoro naladit v oktávách a rozladilo se to více než můj starý Moog Prodigy i během pár minut hraní, vrácen zpět do obchodu do Německa.. Nedoporučuji!

Doufám, že letos vyjde na trh Korg Minilogue, spojím si ho z boku s Rolandem JD Xi, ať mám komplet groovebox + synth na jednom patře :wink:
ZFarkas

Příspěvekod dog » 22 led 2016 21:18

@matucha ..snažil jsem se vybírat tak, aby byly hodně rozdílné.... ten Sennheiser MKH80 vypadá zajímavě...
dog

Příspěvekod delay » 26 led 2016 10:56

Ze zásadních věcí jen KEMPER PROFILING AMPLIFIER + hromada placených profilů
Obrázek

Ale o víc sem přišel: Focusrite ISA One, Jazz Bass US Standard
delay

Předchozí

Zpět na Různé