Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Každoroční téma: Co jste si v 2016 koupili do studia?

Re: Každoroční téma: Co jste si v 2016 koupili do studia?

Příspěvekod matucha » 31 pro 2016 18:56

Me se konecne podarilo zarackovat V72 moduly, co se mi tu valely bez uzitku. Ty dva moduly v 2U racku vazej snad tunu. Je to ted cerstvy, takze nemam este uplne moc zkusenosti, ale prvni testy ukazujou na hodne prijemnej velkej zvuk. Az me to prekvapilo.

Beyer M88 TG. Zatim jsem s tim nahral akorat tubu v orchestru a pak to v ramci jednoho nahravani na Svarove nechal Lukasovi na testovani a... a prej s nim (na kopaku) uz nahral docela dost desek. Prej to neni zly a vetsinou to vyhraje nad ostatnima, akorat co se stredu tyce, tak treba D12 miva "dospelejsi" tecku ve stredech. No, nevim... na tubu to bylo taky dobry ;).

Ciste ze zvedavosti jsem koupil par KM84. Hlavne me zajimalo o co prichazim kdyz mam jen KM76. A ten rozdil neni ultra velkej, ale rozhodne tam je. KM76 otevrenejsi na hodne vysokejch vejskach a mozna trochu agresivnejsi, KM84 prijemnejsi a pekne vyvazeny. Taky je este nemam dlouho, takze prakticky zkusenosti se teprv nasbiraj.

Buzz SOC 1.1 - cistej opto kompresor. Chtel jsem neco na kompresi pri nahravani, kde jsem chvili zkousel DBX165 a pak ji presunul spis na michani protoze me uplne nebavilo co to dela s vecma co jsem chtel cistejsi a hifi. A Buzz je fakt super, dokonce i na 2buss. Cistej, lehce eufonickej zarovnavac ;).

Bylo toho vic, rozsireni mnozstvi vstupu/vystupu, software, mandolina, erhu... ale uz nic zasadniho.
matucha

Příspěvekod Kermitak » 02 led 2017 18:43

matucha: cim jsi rozsiril I/O?
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod matucha » 02 led 2017 23:09

Pridal jsem druhou RME HDSPe AES. Mel jsem vic kanalu na prevodnicich nez mi jedna AES umoznovala pouzit. Trochu pruda je, ze kazda ta karta ma svuj nezavislej totalmix, takze je potreba si seskupit veci tak aby vsechny kanaly co chce clovek pouzivat s totalmixem byly zapichly v jedny karte.
matucha

Příspěvekod TOM-Thak » 03 led 2017 07:30

hw:
fireface ucx
NAS WD mycloud 6TB
NI KS series 61
beyerdynamic DT770 Pro

sw:
hodne waves plug inu
soundtoys
TOM-Thak

Příspěvekod Kermitak » 03 led 2017 12:17

matucha píše:Pridal jsem druhou RME HDSPe AES. Mel jsem vic kanalu na prevodnicich nez mi jedna AES umoznovala pouzit. Trochu pruda je, ze kazda ta karta ma svuj nezavislej totalmix, takze je potreba si seskupit veci tak aby vsechny kanaly co chce clovek pouzivat s totalmixem byly zapichly v jedny karte.

Aha, jasne, diky za info.
Kermitak
Moderátor

Příspěvekod c9000 » 03 led 2017 12:23

UAD 1 (Vintage voe :))
Nějaký komba a kytary, vypíchnu snad HH IC100 (zesilovač na který hrál třeba Marc Bolan a postavil na tom zvuk T-Rex),
Hohner Orgaphon 24MH -silverface sound").
Potom několik transistorovejch orgánů Farfisa, Vermona, Weltmeister apod... Používám to na koncertech, je to poruchový tak mám záložní skladiště těhle krámů. Zatím jsem nenašel uspokojivou simulaci.
Korg MS10 : klasika, zvolil jsem radši než MS20 mini.
GA FC1 : docela fajn mikrofon, ale půjde na modifikaci.
Monitoring prošel zásadní změnou : Dynaudia vystřídali na chvíli EVE 207, potom Focal. Nakonec se usadila TESLA ARS 651. 2 dny jsem ze třech kusů dával dokupy pár co budou hrát stejně :) Asi se povedlo....
Nějaký krabičky pro kytaru.
Boss SP 303, legendární sampler a FX, super mašina.
Jo a novej super zdroj do PC, nevím jak se jmenuje ale je to PAN zdroj.
A ještě nějakej starej německej mixák, u kterýho se mi nepodařilo zjistit o co jde ale vypadá to cool, celý je to 70s build na každým kanálu je trafíčko od Siemensu ale zatim sem to neoživil.
https://www.instagram.com/p/BNK-7UTjP6C ... aploid9000
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.
c9000

Příspěvekod biscuit » 03 led 2017 20:21

ten michspult je simply kraftwerk :-D
biscuit

Příspěvekod matucha » 03 led 2017 23:43

Jo, vypada to na nejakej hodne kvalitni prenosnej kousek. Malicky fadery to nutne nemusej poslat do amatersky tridy, kdyz ten vrsek vypada tak plnohodnotne ;).

Orgaphon ;), vitej do klubu.

Uplne jsem zapomel na to, ze jsem po 9 letech upgradoval pocitac. Z Q6600 s 6GB pameti na i7 6900k s 64GB pameti. Zhruba 6 nasobnej vykon je prima, ale evidentne je to uplne zapomenutelna vec. Nebyt veci jako TDR Nova nebo DMG Limitless, tak by to asi ani nemelo oduvodneni. A 64GB je momentalne dost overkill, myslim, ze jsem zatim nevyuzil ani 10GB... bezne spis 5 ;).
matucha

Příspěvekod TOM-Thak » 04 led 2017 10:05

c9000 píše:UAD 1 (Vintage voe :))
Nějaký komba a kytary, vypíchnu snad HH IC100 (zesilovač na který hrál třeba Marc Bolan a postavil na tom zvuk T-Rex),
Hohner Orgaphon 24MH -silverface sound").
Potom několik transistorovejch orgánů Farfisa, Vermona, Weltmeister apod... Používám to na koncertech, je to poruchový tak mám záložní skladiště těhle krámů. Zatím jsem nenašel uspokojivou simulaci.
Korg MS10 : klasika, zvolil jsem radši než MS20 mini.
GA FC1 : docela fajn mikrofon, ale půjde na modifikaci.
Monitoring prošel zásadní změnou : Dynaudia vystřídali na chvíli EVE 207, potom Focal. Nakonec se usadila TESLA ARS 651. 2 dny jsem ze třech kusů dával dokupy pár co budou hrát stejně :) Asi se povedlo....
Nějaký krabičky pro kytaru.
Boss SP 303, legendární sampler a FX, super mašina.
Jo a novej super zdroj do PC, nevím jak se jmenuje ale je to PAN zdroj.
A ještě nějakej starej německej mixák, u kterýho se mi nepodařilo zjistit o co jde ale vypadá to cool, celý je to 70s build na každým kanálu je trafíčko od Siemensu ale zatim sem to neoživil.
https://www.instagram.com/p/BNK-7UTjP6C ... aploid9000

Jaky mas focaly a jak na tom byly EVE? 208 uz ani nema thomann, ze by sla znacka do haje?
TOM-Thak

Příspěvekod c9000 » 04 led 2017 12:11

FOcaly cms 65 ani eve sc 207 už nemám.
Matucha : jediný co o tom vím ze to používala Německa televize v 70tkach. Není to nic domácího a dalo se to propojovat s dalšíma pultama. 8 kanálu ,nikde jsem nenašel ani čárku o výrobci apod. Je to obludně težký. A jsou tam petikoliky. Ale zatím se to jenom rozvitilo. Víc jsem z toho nedostal. Je to ale modularni. Bohužel bez schémat je to v pr... Jo a ta fotka klame je to cca jednou tak velký než se zdá.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.
c9000

Příspěvekod matucha » 04 led 2017 18:17

Zkusil ses pozeptat na https://groupdiy.com/ ? Tam by o tom nekdo neco moh vedet.
Naposledy upravil matucha dne 04 led 2017 20:36, celkově upraveno 1
matucha

Příspěvekod marylin » 04 led 2017 20:23

Pár Beyerů TG d57c na tomy. Zatím jsem mile překvapen. Před pár dny jsem pořídil Lucid 88192. No a taky jsem začal spřádat součástky na pár klonů Neve 1084Eq, které bych chtěl dokončit během tohoto roku.
Kytarista v Renewal, vznikající domácí VAMI Sound Studio
marylin

Příspěvekod Oto Novak » 04 led 2017 23:31

Focusrite Saffire PRO 26
PreSonus Faderport
HDD Lacie Thunderbold 4T /stále málo :-)/
stereo pár Rode NT5

pár "doplnkov" káble, Alctron PF8 PRO
Oto Novak

Předchozí

Zpět na Různé