Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Název kapely "ukraden", rada jak postupovat

Název kapely "ukraden", rada jak postupovat

Příspěvekod Fractal » 27 bře 2016 11:58

Zdravím. Chtěl bych vědět váš názor jak postupovat, když stejný název kapely, hudebního projektu, začal používat někdo jiný.

Je to tak trochu moje vlastní úchylka, že názvu připínám takovou váhu. S projektem Synthphonia jsem začal v roce 2004, na názvu jsem si nechal dost záležet, i když tento vlastně přišel jako blesk z čistého nebe. O rok později jsem na myspace dal první track, který se dost líbil a v krátkém čase získal přes 3000 přehrátí. Roku 2007 jsme měli první koncert, předskakovali jsme kapelám Dorian Gray's Prostitutes a Charlie Straight. Měl jsem taky stejnojmenné studio i doménu v Česku a stejně tak ve Finsku.

Už od začátku byl smyslem projektu udělat album. Pracuju na něm už mnoho let, ale snad tento rok už bude hotové. Bude i music video atd. Z důvodu neustálého stěhování a práce na jiných projektech jsem album nebyl schopný dokončit, za to jsem ho pořád vylepšoval. S tím názvem Synthphonia jsem se prostě ztotožnil, až moc.

Během té doby jeden polák začal používat stejný název pro jeho projekt orchestrálních soundtracků, nutno říci že jeho hudba má kvality. Má zaregistrovanou i .com doménu a profil na mnoha službách a hudebních serverech a má fanoušky. Já ty profily mám akorát na těch "old-school" jako myspace, last.fm atd.

Nevím jestli mi název ukrad, je to sice možné, ale spíše náhoda. Za sebe můžu doložit datum vytvoření prvního souboru s názvem, dobu vytvoření profilů atd., a on je minimálně dva/tři roky pozadu.

Chtěl bych jen radu jestli mám nějak bojovat o název, o jméno. V praxi by to možné bylo, protože moje hudba je synthpop zatímco ten druhý týpek dělá ty digi-orchestrální věci. Nadruhou stranu to bude zmatek, nevýhodné pro oba. Mnoho služeb hází stejnojmenné artisty do jedné přihrádky.

Mužete mi jen nějak napsat "na rozum"? Zkrátka mám teď od záložního disku, přeš všecky tracky, složky, lejstra, poznámky, texty písní všude jméno Synthphonia, tak je pro mě těžké to jen tak mávnutím ruky zavrhnout.

Sranda je, že se mi to samé stalo i s pseudonymem Fractal (ale tady se není čemu divit).
Fractal

Re: Název kapely "ukraden", rada jak postupovat

Příspěvekod Stan » 27 bře 2016 12:31

Bojovat o nazev ktery jsi si sice vymyslel prvni ale nijak si se o nej nestaral (tz. nezaregistroval vsude kde to bylo mozne hned po .cz ) bude hodne slozite, financne narocne a hlavne velmi zdlouhave. To ze najdes kapely ktere se jmenuji stejne ale jsou z jinych statu neni vyjimkou takze imho pravne se to asi resit neda a je to pouze na dohode mezi obemi stranami.

Minuly tyden jsem resil prevod jedne .cz domeny kterou jsem mel nekolik let zaregistrovanou. Chlapek co ozvucuje kostely mel jen .eu a o .cz me pozadal, a jelikoz jsem s ni nemel zadne plany tak jsem mu ji prenechal symbolicky za dve basy plzne ;)

Kdyz ja jsem hledat nazev pro moje dva projekty tak nejen ze jsem nejprve musel najit .com ( .cz je dobry pouze pro lokalni trh z pohledu vyhledavani naslepo protoze prvni pujde vzdy .com) nazev a zaregistrovat si i jine koncovky.

To je ta nesnadnejsi cast, ale pred zaregistrovanim jsem musel projet socialni site jestli nekdo ten nazev jiz nevyuziva i kdyz domena byla volna a navic zkusit zaregistrovat odpovidajici email. Takhle jsem si osobne nabehl s "analog digital music" kdy jsem nezkontroloval YT kde ma jeden kluk pod timhle profilem dve nekolik let stara videa bez dalsich aktivit takze jsem pro projekt zaregistroval domenu jinou kde mam osetreny snad vsechna mista ktera potrebuji (doufam).

Vim ze tohle ti moc nepomuze, ale podle me se s tim bud budes muset vyrovnat a budete pouzivat oba stejny nazev, nebo ten nazev upravit (Synthphonia/s/n ect) a original si nechat z nostalgie jen jako nazev pro dane album.
Stan

Příspěvekod ReaktoplazmAR » 27 bře 2016 14:04

neni to asi nič prijemne, ale moc by som si z toho hlavu nerobil.. imho dve kapely s rovnakym nazvom su neni nič neobvykle.. v elektronike sa s tym stretam len vzacne, ale napr pri metalovych kapelach to je celkom bežna vec..
ReaktoplazmAR

Příspěvekod biscuit » 27 bře 2016 15:55

moc to resis a moc se na ten nazev upinas. pro me je nejlepsi, kdyz zjistim po peti letech, ze tehdy pro me novej projekt xyz ma na svedomi typek abc, kteryho znam uz let patnact... a kdyz kouknu tak se nestacim divit, ze takovejch projektu ma jeste 8 a z toho 5 jich taky znam :-)

a jestli mam bejt uprimnej, ten nazev se mi ani moc nelibi a myslim, ze se da vymyslet x novejch a lepsich a treba i s navaznosti na puvodni nazev, kterej muzes uvadet jako navaznost, jak pise stan. treba synthphonics mi prijde zajimavejsi nazev pro kapelu. nebo 5ynthphonic5 :-D kdyby vas bylo pet, melo by to i druhej, min trapnej rozmer (nez ala deadmaus) :-)
biscuit

Příspěvekod Fractal » 27 bře 2016 16:04

tak tak, rozum mi rika ze je to jen nazev, ale psychologicky jsem se k tomu tak primknul, ze sem se o sve trapeni musel podelit aspon na ezone :)

je to fakt jenom v me hlave, predstavte si ze znacka vaseho nejoblibenejsiho *** zmeni nazev, tim si ted musim projit

uz vymyslim nejaky novy nazev... vždyť "Ruze, byt zvana jinak, vonela by stejne."
Fractal

Příspěvekod Fractal » 27 bře 2016 16:07

vubec nevim, kde jsem to nabral, ale nazvy jsou pro me obecne strasne dulezite, nazev pisne, nazev alba, vzdycky s tim stravim nejaky ten cas
Fractal

Příspěvekod Pytkin » 27 bře 2016 16:58

Fractal : ja myslim , ze by si si to musel zaregistrovat ako ochrannu znamku .. platit za to .. a potom by si mohol vyzadovat , aby to on prestal pouzivat .. Podla mna zbytocna kopa penazi a casu ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod mistergo » 27 bře 2016 20:41

Je potřeba zničit epigona hudební kvalitou, které nebude schopen konkurovat. Popřípadě začít v popisu tvého projektu uvádět něco ve smyslu, že tvůj projekt má ohlas i v zahraničí, např. že v Polsku vznikl dokonce stejnojmenný revival, nebo něco takového. :wink:
mistergo

Příspěvekod maux » 27 bře 2016 21:54

Vynech "th" a máš to.
maux

Příspěvekod TOM-Thak » 28 bře 2016 15:37

A pak si to regni jako ochranou znamku, jestli o to nechces prijit. Ale neni to laciny.
TOM-Thak

Příspěvekod demsky » 28 bře 2016 16:17

Podla mna treba pouzivat vlastne meno, pokial teda neni nejake smiesne. Ved aj Chemical brothers si museli zmenit meno z Dust brothers. Teraz som pocuval toho poliaka, no teda ma o trochu viac pozreti ako ja, a to ja sa uz vobec netlacim na soundcloude, a likov skoro ziadnych, tie jeho orchestralky su klasicke videgamemusic sladke sracky, ktore maju obstojne slakovske aranzmany, ja osobne nemam az take ritolezstvo, aby som to robil, takze si vlastne o nic neprisiel, i ked je pravda, ze ked dneska nekopirujes styl Hansa Zimmera, tak vlastne nemas moc sancu, co uz...
demsky

Příspěvekod lavender » 28 bře 2016 17:48

@fractal: mna zaujalo, ze nemas spominany nazov projektu tu v podpise na audiozone.
lavender

Příspěvekod Fractal » 28 bře 2016 18:01

lavender píše:...mna zaujalo, ze nemas spominany nazov projektu tu v podpise na audiozone.

Já to tak měl docela dlouho, poslední dobou sem neviděl smysl to tam mít, když nepřibývaly písničky
Fractal

Příspěvekod Fractal » 29 bře 2016 18:20

no sranda, po dlouhem laborovani jsem vymyslel nazev, fakt projektu pasuje... a co jsem nezjistil? domenu vlastni jeden spekulativni prodejce domen, cena skoro 4000 doláčů, tak znova...
Fractal

Příspěvekod Stan » 29 bře 2016 20:16

Sedni k "Godaddy" nejrychlejsi a nejspolehlivejsi vyhledavani domen a nahodi ti i ruzne vrianty (alespon pro inspiraci ;) ), registraci pak muzes provest jinde. Alespon me se to osvedcilo.
Stan

Zpět na Různé