Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Pouliční muzikanti...

Re: Pouliční muzikanti...

Příspěvekod dedko » 10 úno 2011 11:01

Prvotsky píše:dedko: trochu se nam to tu odchylilo od tveho dotazu..

Odchýlilo, neodchýlilo, to je úplne jedno, všetko čo tu je napísané je k veci, neriešime žiadny odborný problém...len ma prepadla taká myšlienka že aký má na to názor miestne osadenstvo
a čo sa týka toho vlastného hrania, už som spomínal že asi ťažko niekde vyvlečiem klavír alebo hammonda, aj keď by to mohlo byť zaujímavé vyskúšať reakcie, len tak zo zábavy. Určite by som klobúk na zem nedával, na zarábanie mám zamestnanie :)
dedko

Příspěvekod peteness » 10 úno 2011 11:18

dedko: jsou i takovi :)
V Nice na namesti Massena loni v kvetnu hral na pianino clovek. Hral nakou klasiku, dost tezke to bylo imho technicky a ten byl neznicitelny. Byl tam rano a kdyz jsme se vraceli po celodennim vyletu, tak tam furt jeste byl.
Přílohy
piano.jpg
piano.jpg (70.7 KiB) Zobrazeno 281 krát
peteness

Příspěvekod peteness » 10 úno 2011 11:22

jeste mam jednu fotku - letiste Atlanta:
Přílohy
atla-piano.jpg
atla-piano.jpg (98.89 KiB) Zobrazeno 280 krát
peteness

Příspěvekod dedko » 10 úno 2011 11:25

takže pokus o výhovorku nevyšiel... :)
dedko

Příspěvekod Fractal » 10 úno 2011 13:57

toz misto letosniho srazu ezone muzem {muzu} zaridit nejaky mega jazzrockelectroambientmetalfolk jamik a nasledne chlastsetkani v olomouci nebo v ostrave se znackou audiozone
Fractal

Příspěvekod jackies » 10 úno 2011 18:00

koma6 píše:
Cyril píše:Zazil jsem i jednoho manika u vchodu do metra na Palackyho nam. (Praha) a ten hral na kytaru, ale mel ji obracene (jakoby levoruce, ale nemel prehozeny struny). No ale zajimavy bylo, ze mu to znelo dobre!!! :) Vyvinul si asi vlastni hmaty, akordy...

... přesně takhle hraje náš kytarysta a troufám si tvrdit že výborně... a tak už mi to taková exotika nepřijde. Na bicí už ale hraje normálně obráceně a na klavír uplně normálně )))

Air Supply :)
jackies

Příspěvekod dedko » 10 úno 2011 18:12

jackies prekonal si 1k, už možeš prispievať do bazáru... :D
dedko

Příspěvekod jackies » 11 úno 2011 05:15

ju chůů :) to byl taky můj hlavní cíl :wink:

k tomu vyhrávání na ulici :

Hráli jsme kdysi v jednom nově otevřeném, docela luxusním podniku v Drážďanech.
Jenže tam bohužel moc lidí nechodilo ( moc lidí o tom ještě nevědělo, nebo ze strachu z cen... )
Tak majitel vymyslel akci, že budeme jakože hrát různě po městě a pinglové budou běhat na ulici a rozdávat navštívenky na večer.
Šli jsme dva muzikanti. Vzali jsme jen ak.kytaru a ságo.
Bože, jak já se styděl ! :) :)
Nejhůř bylo u kauflandu před hlavním vchodem :)
Tam se na nás lidi koukali fakt jak na žebrotu.
Už nikdy více.

Jinak klasické veřejné koncertování na nějakém, komornějším, vhodném místě i jen tak pro radost, spontálně a bez žádného promoušnu by mi nevadilo.
Ale určitě ne sám.
Prostě vzít partu a zahrát si a když někdo něco dá, ať dá, ale nesmělo by to mít pro mě (jako účinkujícího) atmosféru žebroty a primárně vypadat že jde o zaplacení

Je to už dlouho, (cca 10let ) kdy jsem byl v Krumlově na zámku.
Hrál tam na tom ochoze v jedné místnosti s klenbou kytarista.
No paráda.
Krásné kousky tam házel . Nezajímal mě zámek, ale skejsl jsem tam u něj.
Navíc. Tam se to hodilo jak prdel na hrnec.
jackies

Příspěvekod Ivo » 11 úno 2011 10:10

Ano, to je taky pointa, pokud ti hudebnící nebudou mít před sebou okatě otevřené pouzdra s pár "předprogramovanými" mincemi a bankovkami a mlet 1-2 věci pořád dokola (což není vlastně nic jiného než žebrota) bude to trochu o něčem jiném ... Já jsem hrál na ulici jednou v životě když jsme kdysi hráli v jakémsi orchestru v Holandsku a s kamádem bubeníkem jsme na 10 min vyrazili, vydělali 2 guldeny, ale hanbou jsem se málem propadl ...
Ivo
Moderátor

Příspěvekod CzechJoker » 14 úno 2011 21:09

dedko píše:Cyril: to s tou legálnosťou by ma tiež zaujímalo... Skôr som mal na mysli či ste to niekto neskúšali

V Brně potřebuješ papír od města, protože se mimo jiné jedná o "zábor" veřejné plochy. Takže dostaneš bumážku, kde máš den a čas produkce spolu s plochou, kterou budeš zabírat. Policie je většinou v pohodě (v Brně), maximálně se podívá na bumážku a pokud tam hraješ často, tak si tě zafixují.
V Břeclavi nám jednou dělali městští cowboys trochu problémy, protože jsme přetáhli čas, ale podařilo se to vydiskutovat.
Zažil jsem, kdy měšťáci perzekvovali kluka, co z bicyklu prodával svoji vlastní knížku - cestopis. Takže bumážku nepodceňovat, byrokrati jsou všude (pokud ovšem nepreferujete free hippie styl).
CzechJoker

Příspěvekod dedko » 15 úno 2011 20:55

Čo - to som sa dozvedel, dikes...
dedko

Předchozí

Zpět na Různé