Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Re: Výstavba domácího studia

Příspěvekod Stan » 05 lis 2015 22:17

Bohuzel tohle studio nebylo dokonceno (nekde jsem to tady uz psal) bo majitelka se vratila z Ameriky ( i kdyz nam bylo receno ze by tam mela byt dalsich 8 let) a my jsme se museli prestehovat. Rozbourani skoro hotovyho studia mi vzalo vitr z plachet a zatim jsem nenasel silu se do podobnyho projektu znova pustit i kdyz mam rozebranou konstrukci slozenou za barakem. Takze bohuzel. :(
Stan

Příspěvekod Pierre niko » 06 lis 2015 11:47

Tak to je voser...
Obrázek
Soucitim!
Pierre niko

Příspěvekod Stan » 06 lis 2015 13:33

JJ byl jsem na mrtvici ale co, to je zivot. Ted mam sice vetsi mistnost 3.7 na 8.5 ale nijak jsem se zatim vetsim upravam nevenoval. Nejak se mi do toho nechce investovat ani penize a ani cas.
Stan

Příspěvekod Stan » 26 črc 2016 23:27

Jen maly update. Mam ted k dispozici tyhle prostory. Pod strechou jsem nikdy nic nedelal, je to pro me vyzva takze se do toho vrhnu. Material uz je vyhlidnuty prachy na konte takze do 2 mesicu zacne DIY peklo :) Nejdrive to musim navrnout, nechci nic extra jen prijemny prostor na mix. Celkova delka je 13,5 m ale chtel by jsem postavit stenu na 10 m. To je jen prvni predstava jak se to vyvine sam nevim :)
Přílohy
attic_front.JPG
attic_front.JPG (123.59 KiB) Zobrazeno 841 krát
attic_back.JPG
attic_back.JPG (145.78 KiB) Zobrazeno 841 krát
Stan

Příspěvekod Pytkin » 26 črc 2016 23:58

hlavne to strasne moc zatepli .. lebo sa tam v lete nebude dat robit nic .. aspon 30 , mozno aj 40 cm ..
Pytkin
Moderátor

Příspěvekod Poklop » 27 črc 2016 00:02

To je super prostor. Ten krov je super ohledne protilehlych odrazu. Zkratit kvuli delce ale bocni svislice bych si rozmyslel :-)
Poklop

Příspěvekod Stan » 27 črc 2016 00:24

jj Zatepleni bude kazdopadne i kdyz je tady cely rok konstantni teplota cca 18*C a kdyz je 22 tak vsichni nadavaj jaky je priserny vedro ;). S tim kracenim uvidim, opravdu nemam jasno, musim zvazit vsechny variace. VC stavet nemusim jelikoz prostor je v phode mozna vzadu do vetsiho prostoru vedle komina prijde mala mistnost na el. kytary. Ale to si nejsem jisty. Bici tady nahravat stejne nepujde protoze by jsem to neodhlucnil, tak se tim ani nebudu zabyvat.
Jediny co je v pohode je ze mi odpadne velka investice do kabelaze. Studiovy mutiparak mam koupeny a na jednotlive drobne propojky mam nakoupeny cca 40m Mogami, Neutriky mam taky. Co vsak budu muset udelat je novy stul protoze ten co mam ted tam nijak nedostanu a ani by jsem ho tam nechtel. Alespon mam o zabavu postarano. A to na dlouhou dobu :)
Stan

Příspěvekod m4x » 27 črc 2016 10:32

Stane, fajn prostor. O zábavu máš na pár měsíců postaráno :palec+:
m4x

Příspěvekod Stan » 27 črc 2016 20:20

Zdarec m4x jak se dari chlape ;) Par mesicu mi to urcite zabere, bo si to musim najit misto mezi praci na webovkach a projektech pro klienty. Snad do vanoc stihnu zakladni vystavbu, stul asi necham udelat nekoho povolanejsiho.
Stan

Příspěvekod Reiferius » 19 srp 2016 08:32

Ahoj Stane, nebo někdo kdo může pomoct. Chci stáhnout XLS - RMC metric ale nemohu se v tom odkazu k tomu dostat, tak zda mi to může někdo poslat na email třeba? Moc děkuji za odpověď
Reiferius

Příspěvekod Stan » 19 srp 2016 20:37

Zdar Refi, ted presne nevim o jakem odkazu mluvis. Muzes byt vice detailnejsi. Je mozne ze nektere linky uz nefunguji diky prestavbe originalnich stranek. Napis co presne poterbujes a kde byl ten odkaz. Pokud to budu mit na compu tak ti to poslu nebo se pokusim vyhledat novy link.

EDIT: Uz vim co chces, tady je novy link http://www.jhbrandt.net/resources/#tools Jak vidis v URL tak v menu musis jit do polozky "resouces" a tam je polozka "tools" tam najdes vse potrebne.
Stan

Příspěvekod Reiferius » 19 srp 2016 20:48

Mam to. Děkuji ti :)
Reiferius

Příspěvekod Pajolk » 09 úno 2017 17:55

Moc děkuji za velice výživné informace. Chystám se nyní na menší úpravu místnosti tak, abych v ní trochu vylepšil akustiku a lépe se mi poslouchalo.
Nejdříve bych tědy měl teoreticky vypočítat jednotlivé mody místnosti, poté postavit stůl, monitory na svá místa dle teoretických prognóz a a provést skutečné měření?

Vrtá mi nyní hlavou, jak toto měření provést. Můžete mi někdo poradit?

Není mi jasné, zda musím použít zdroj signálu (monitory, sub) tak abych obsáhl i frekvence do 20 Hz? Mikrofon tento rozsah také musí splňovat?
Chci přesně změřit jednotlivé mody místnosti a pak je tlumit helmholtzovými rezonátory (nemám tolik místa na účinné rychlostní absorbéry).

Je možné si na toto měření také mikrofon jen vypůjčit, popřípadě objednat pouze tuto službu (Mikrofon se mi pouze na proměření kupovat nechce)?

Předem děkuji za reakce
Pajolk

Příspěvekod gilberty23 » 27 bře 2017 19:45

zdravim,
Velka izba a v nej 2 dvere (z polovice sklenene). Z toho iba jedny su priechodne.
Ako zvuko odizolovat?
Vymena dveri?akych?
alebo nalepit/nasroubovat drevotrieskove dosky?
alebo staci nalepit rockwoll?

ake je podla vas najlepsie a nalacnejsie, zaroven najpraktickejsie riesenie z hladiska izolacie hluku (hra na gitare, hlasnejsi posluch hudby). Nezalezi mi v tomto pripade na samotnej kvalite akustiky v miestnosti.

diky
gilberty23

Příspěvekod TOM-Thak » 27 bře 2017 22:09

Pajolk píše:Moc děkuji za velice výživné informace. Chystám se nyní na menší úpravu místnosti tak, abych v ní trochu vylepšil akustiku a lépe se mi poslouchalo.
Nejdříve bych tědy měl teoreticky vypočítat jednotlivé mody místnosti, poté postavit stůl, monitory na svá místa dle teoretických prognóz a a provést skutečné měření?

Vrtá mi nyní hlavou, jak toto měření provést. Můžete mi někdo poradit?

Není mi jasné, zda musím použít zdroj signálu (monitory, sub) tak abych obsáhl i frekvence do 20 Hz? Mikrofon tento rozsah také musí splňovat?
Chci přesně změřit jednotlivé mody místnosti a pak je tlumit helmholtzovými rezonátory (nemám tolik místa na účinné rychlostní absorbéry).

Je možné si na toto měření také mikrofon jen vypůjčit, popřípadě objednat pouze tuto službu (Mikrofon se mi pouze na proměření kupovat nechce)?

Předem děkuji za reakce
TOM-Thak

PředchozíDalší

Zpět na Různé