Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Zvukotesna skatula pre gitarove kombo

Re: Zvukotesna skatula pre gitarove kombo

Příspěvekod rastis » 18 črc 2016 14:45

co na sende nefunguje ? este moze byt, ze treba rozpojit signalnu cestu, aby z toho sendu nieco islo, cize strcit prazdny jack do returnu. lampy tak neodpalis. samozrejme, ak sa bojis a nerozumies tym principom, kasli na to, aj tak je mozne, ze to nebude celkom ono. takisto je mozne, ze to nebude celkom ono ani s nejakou vykonovou brzdou na outpute. co som ich par vyskusal, tak niektore za vela nestali, hlavne tie dobre na trhu stoja castokrat tolko ako cele Valveking kombo.

hlavne - Valveking je kvazy moderna koncepcia aparatu, nemyslim si, ze jeho velkym vytocenim dostanes kvalitativne zasadne ine vysledky, ako pri nizsich hlasitostiach...
rastis

Příspěvekod gilberty23 » 18 črc 2016 15:20

No jo, diky za rady, musim uz len vyskusat...

No a hej, valveking nie je ziadna slava, a jasne, ze ked tomu pridam tak to hra o dost lepsie...par krat som tak spravil - ked nebol nikto doma :D :D
gilberty23

Příspěvekod rastis » 18 črc 2016 18:47

napriklad tomuto chalanovi to hra iplne paradne. ktove ako to ma nahlas, ale uplne vyknedlene to asi nema:

ono je obcas aj trochu subjektive - co je hlasne, to je "lepsie". par razy som robil pokus, ze nahral som aparat uplne vyjebany, aj uplne priskrteny a vo vysledku to pri pocuvani nahravky nebol zdaleka taky rozdiel, ako by som prisahal pri hrani... samozrejme, zalezi od koncepcia - starodavne jednokanale nebudu nikdy potichu kreslit, ale tieto sucasne aparaty kresliace preampom az tak odkazane na velke hlasitosti nie su ...
rastis

Příspěvekod jammix » 18 črc 2016 20:10

pišu že najuspešnejšia seria od peavey, nikde som nevidel zle rekacie , len to má množstvo čudlikov tak si viem predstaviť že nejaký zajkovia na forach s tym nevedia točiť doprava :D
,.koncaky a aj preampove elektronky su vždy vytavene naplno , len potenciometre koriguju aká uroven linkoveho signalu nimi bude prechádzať na zosilnenie. ked chceš iba send out stiahneš master volume a koncove elektronky nič nezosilnia . len budu svietit .

myslim že nebudeš lutovať ak sa pustiš do stavby izo skatule. Stavaju sa aj pre vykonnejšie ako 50w .
Ja si to poriadne užívam .Take hranie iba do sluchatiek ( zvuk celeho lampača ). impulzo -žruti budu potom pre teba posobiť ako podivní mužičkovia čo nevedia nič o pravej gitarovej zabave. .
Neni to sice take emotivne ako ked ti rezonuju trenky a počuješ prirodzene odozvu priestoru , ale ked na mikrofon zapojiš kvalitny reverb tak nepojdeš kukat telku ani ak pojde oblubeny serial. :wink: , potom začnu davať zmysel komfortne kvalitne sluchatka . 8)

mimochodom , ja mam z mikrofonu tak hlasny signal že nemam zapojeny ani preamp a idem kablom rovno do reverbu-delay/looper to hlavne ak sa len tak zabavam :wink: ... planujem kupiť rack reverb so symetrickym vstupom , mal som to zapojene aj rovno na equalizer ktorym si možeš hned korigovať nejake frekvencie.

add stavba:
drevotrieska - hlavne ak sa uzatvori škatula odfiltruje vela basov, odrazi naspať do bedne , ked urobiš dve steny (škatulu v škatuli ) budu basy potom problem len vnutra , vobec to netreba na hrubku prehanat s nejakym riedkym materialom (ako peny alebo riedky rockwohl. )
fakt už by som s tymi mineralnymi vlnami nechcel pracovať. nobasil bol posledny moj pokus . picha to neda sa to dychať zle sa to obaluje hruza ,.

premyšlal som aj o zniženi vykonu zapojenim nejakych lacnych reprakov do serie a paralelne s tym že by som im vyrezal membranu a kmital by len maly kusok nad cievkou , ale neviem či by to nerobilo nejaky problem v pohybe osi ,.

existuju ale stratove odpory . taketo http://www.tme.eu/cz/details/ax100wr-15r/dratove-rezistory-100w/te-connectivity/1625999-6/
má to 15 OHM bežne 16Ohm repro má odpor cievky 13 -14 OHM a samotna vibrácia odpor membrany meni až v rozsahu 10 násobku odporu cievky . Takže to nemusi byť uplne presné.
ak by si taketo odpory mal tri , tak možeš jeden zapojiť seriovo za reprak na minus a dva paralelne (vzajomne seriovo ) čim by si mal +/- dostať znova 16OHM ale vykon by mal klesnuť na 1/4. neskušal som len taky napad .
jammix

Předchozí

Zpět na Různé