Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Zvukotesna skatula pre gitarove kombo

Zvukotesna skatula pre gitarove kombo

Příspěvekod gilberty23 » 15 črc 2016 19:29

Caute, sory za ten kostrbaty nazov, nic lepsie ma v dannej chvily nenapadlo. Objasnim.

Poradite mi niekto ako zkonstruovat box na kombo, ktory by co najefektivnejsie izoloval zvuk?
Aky pouzit material, rockwool bude fajn? Steny spravit z drevotriesky? jednu, dve?

Mam 50 w lampove gitarove kombo a chcem ho nahravat. Mam k dispozici len jednu miestnost. Kedze lampac znje dobre, ked sa tomu prida na volume, vznika problem, ak nechcem, prist o usi.

Diky
gilberty23

Re: Zvukotesna skatula pre gitarove kombo

Příspěvekod jammix » 15 črc 2016 21:35

v tomto období som aj ja ukončil moju snahu izolovať zvuk do takej miery aby som mohol vytaviť 15W lampáč naplno aj v noci bez rušenia susedov.
ukončil neuspešne. resp s odkladom na inu dobu ked do toho budem ochotny viacej investovať .
totižto množstvo pokusov ktore som urobil ma presvedčilo že to nebude jednoduche hlavne ak nechcem vyrobiť uplnu opachu.

50W uff to bude problem dvakrat vačši :D

ak možem poradiť ako to planujem vyriešiť v buducnu ja tak . :
jednoznačne box in box, škatula v škatuli , drevotrieska , proste sa treba zamerať na basy ,ktore su v byte ale aj v dome najviac problematicke , treba to postaviť tak aby sa vo vnutri uplne dobili a stratili ,
pevne spoje zatvaratelne veko s pritlakom.
ako material planujem . 2-3mm elastický butyl alebo bitumenove pláty ktore sa použivaju na tlmenie motoroveho priestoru a kufrov aut , nalepiť priamo na dosky z vonku z vnutra , Medzi bedne by mohlo isť 2cm podlahovy spevnený konopny izolačny material , vyhodu ma konopny material ten, že nemusi byť obalovaný a dobre vonia nepichá . vnutornu bednu by som takisto oblepil butylom a znova 2cm konope, vo vnutri kde by mal byť mikrofon by som kludne napchal ten riedkejši strešny konopny material alebo nejake penove zbytky ,
tu ti dam link na zaujmave materialy ktore zvažujem.

http://zvukovaizolacia.net/tecsound
http://zvukovaizolacia.net/catalog/prod ... ategory/3/
http://www.muziker.sk/audiotec-acoustic ... n-foam-3cm
http://obchod.stromzivota.sk/produkt/konopepanel/
http://tepore.arena.sk/konopna-izolacia-2/

sam ešte premyšlam či to bude dostatočne a či by nebolo vhodne vnutornu dosku spraviť na sposob tlmiča pušky take rebrinove priečky.

zatial provizorne mam v drevenej bedni 2cm tvrdy podlahový nobasil , obalený 2mm penovou podlahovou izolaciou , vnutri ešte kusky kobercov, mikrofon omotany dekou ktora zaplna takmer cele vnutro , a na vrchu ešte nahadzane periny , no proste hruza ale nahrávam to je hlavne ,. , basy z toho lezu stale dost v byte by sa to nedalo použiť
jammix

Příspěvekod jammix » 17 črc 2016 17:13

ešte ma tak napada že som nespomenul že mam take vkladacie boxy s reprakmi na striedačku podla toho aky chcem 8) konektivita potrebna
som nahral zvukovu skušku .. šlapem po reverbe delay a tak .na začiatku je mix s room meracim mikrofonom a uberam signal vnutra . guitarcabtest
jammix

Příspěvekod rastis » 17 črc 2016 21:53

nechcem byt zbytocne negativny, ale dnes je tolko nekonecne skvelych moznosti ako spravit doma svetovy zvuk, ze srat sa s takymito isolation boxami je uplna strata casu a jedna velmi slepa ulicka. aj ja mam silny lampac, mam aj silny lampovy samostatny koncak, mam aj slaby lampac, ale naco by som to znasilnoval v priestoroch, kde sa to nehodi, navyse tie vylsedky budu aj tak jeden kompromis a barsjaky free plugin spravi do nahravky lepsi zvuk...

co to je za 50W lampove kombo, ak sa smiem spytat ?
rastis

Příspěvekod jammix » 17 črc 2016 23:26

takmer sa trasem aby na to neodpovedal niekto skor ako ja :D
sranda že niektorí gitaristi to vidia inak a neni ich málo . Ja by som mal z tých pluginov alebo impulznych simulacii pocit, že som sa na ceste za dobrym zvukom v určitom momente otočil a išiel naspäť. To potom by som v nahravke nehal kludne aj sample z el. bicích . A takú nahrávku nechcem ponukať na počuvanie .
Proste ak sa snažim o audiofilsky pristup tak sa to nesmie šidiť, určite nie pokial to cenovo neni problem. Dnes je taka absurdna situácia, že simulácie ala Kemper a pár dalších stoja viac ako realny aparat ktory z toho simuluješ. Pričom reproduktor je velmi doležita sučasť celkoveho zvuku a feelingu. Už som v takom rozpoloženi že mi záleží aj na type magnetu ktory sa v repraku nachadza.

použil som nejake free pluginy pri nahravani basgitary na simulaciu repro , lebo sama do linky mi nejak nepripadala uplne zladená a ked som oproti tomu strčil mikrofon hoci aj pred reprak z hifi tak to bolo skoro to čo potrebujem ,. ten prechod zvuku cez vzduch a určitu živosť .
Ak by som mal použit plugin na simulaciu repra tak radšej by som to nahraval cez tranzistorove kombo potichu . ak by som mal simulovať lampovy aparat kemperom alebo inym, radšej by som použil analogove krabičky . cez tranzistorak . :wink:
musim povedať že taký vtone GDI ma celkom baví oproti digitalnym multiefektom je promptnejší . ,. občas ho použivam ked chcem len na chvilu niečo zahrať vymyšlať a nechcem rozžhavovať lampy . ale do nahravky len omylom.
PS . vlastne teraz mam tranzistorove kombo pokazene tak ma V tone baviť musí. 8)
jammix

Příspěvekod rastis » 18 črc 2016 00:02

moje skusenosti / nazor / vkus ... s Tvojim tvrdenim moc nekoresponduju, ale tak co uz :)
rastis

Příspěvekod jammix » 18 črc 2016 00:42

pri tých krátkých skreslených porovnávačkách sa moc neprejaví rozdiel ale pravý aparat na mikrofon sa odvdačí na celej nahrávke ktorá nadobudne iný level pre poslucháča , samozrejme za predpokladu že sa nespravi nejaka chyba , to je krása nahravania mikrofonom , že to treba vedieť .
plus že gitarista na dobrom zvuku cíti rozdiel najviac a to ho motivuje k maximalnemu využitiu zvukovch nuancii.

trošku viac k teme , ..problemom pri slabšom tlmeni vnutorneho priestoru škatule je že vnika do mikrofonu odrazeny zmohutneny sub bass , (nedavno mi rezonovala polička ked som to kontroloval v DAW ), ... bud treba odfiltrovat s HPF alebo skor by som urobil tu bednu vačšiu
a dal tam toho tvrdeho konope viacej :mrgreen:
jammix

Příspěvekod vasek » 18 črc 2016 08:54

Taky bych do toho nešel. Stačí zainvestovat do DI boxu, který umí sbírat zvuk za koncovým zesilovačem + zátěž místo repra.
A pak se s tím dá perfektně vyhrát - zkoušet si různé impulsy.
vasek

Příspěvekod gilberty23 » 18 črc 2016 11:53

Diky za nazory chalani, nejak sa skusam v tejto problematike zorientovat a zatial ako najlepsie riesenie mi napadlo toto:

1. vykonova brzda za koncovy stupen a stlmeny signal do cabinet simulatoru, resp. naspat do reproduktoru (ale uz by to nemalo byt take hlasne a nasledne zosnimat mikrofonom.)

2. alebo menej watazove kombo (1-5 w) - tam uz si mozm dovolit to vypiect...

Mam valveking 112

Co sa tyka tych vst plugin a kadejakych simulacii v PC, niektore zneju fakt super, nehovoriac, ze do mixu zapadnu este lepsie, ale predsa to nie je to prave orechove. Mozno nakoniec ostanem pri tomto rieseni, ale minimalne budem potrebovat DI box a poslat jednu cestu aspon do kombicka na cvicenie a vst pri nahravani vypnut, lebo ta latencia aj ked mala (64sample) vadi...
gilberty23

Příspěvekod vasek » 18 črc 2016 12:48

Jestli si chceš nechat poradit, tak si tady najdi thread "Konvoluce kytarovych aparatu" a tam je to, co potřebuješ.
Jestli tedy nechceš jet čistě přes SW, tak tohle je ideální cesta a prakticky bez kompromisů.
vasek

Příspěvekod rastis » 18 črc 2016 13:00

- ono strasne zalezi, aky to vlastne ma byt typ zvuku. niektore z pluginu zneju lepsie, ako sa da dosiahnut v domacich podmienkach, ale niektore typy zvukov zase z pluginu takmer nejde dostat

- zosilovace s malinkymi vykonmi podla mna nie su dobra cesta. aj 5W ziape ako pavian a tie male koncove lampy, co sa tam pouzivaju, davaju uplne iny zvuk, ako klasicke bezne velke EL34 / 6L6. nehovorim, ze taky maly 5W aparatik nemoze hrat dobre - moze, ale velky bezny aparat sa s tym zvukovo nahradit neda

- nic proti Valveking - tak ich 100W hlava sa da nastavit na velmi pouzitelny zvuk, ale zase az taky zazrak to male kombo nie je, aby clovek riesil dalsie komplikacie okolo toho a este do toho vrazal aj peniaze...
rastis

Příspěvekod rastis » 18 črc 2016 13:19

gilberty23 píše:...
1. vykonova brzda za koncovy stupen a stlmeny signal do cabinet simulatoru, resp. naspat do reproduktoru (ale uz by to nemalo byt take hlasne a nasledne zosnimat mikrofonom.)...

pre zaciatok skus vyviest signal z line out alebo send alebo co tam je - to je signal cca od preampu, chod s tym do line in a zaves na to nejaky impulz. niektore moderne aparaty robia 90% zvuku prave v preampe a so simulaciou boxu sa to da velmi skvele pouzit. neviem ako Valveking, neskusal som, ale preamp + impulz ja osobne pouzivam na nahravanie uz roky, a to nie len pri domacom nahravani ...
rastis

Příspěvekod rastis » 18 črc 2016 13:22

... a este - ked sa bavime o jedinecnom zvuku vypeckovaneho lampoveho aparatu, tak znacnu cast tej jedinecnosti robi aj to, ze je vypeckovany reprak, on naozaj funguje v sucinnosti s koncakom akoby dalsia "suciastka". takze utlmit koncak brzdou a s takym slabym krmit reprak aj tak nesprave ten zelany vysledok ...
rastis

Příspěvekod gilberty23 » 18 črc 2016 13:54

Presne tak ako pises Rastis, velke investicie by boli v tomto pripadne zbytocne,
najlepsie bude experimentovat a vyskusat teda vsetky nizkonakladove moznosti.
V tom valvekingu nemam line out, co je skoda...je tam len fx send (v ramci slucky)...ale to normalne nefunguje a cital som, ze spekulovat sa tym neoplati, aby som neodpalil lampy...
gilberty23

Příspěvekod gilberty23 » 18 črc 2016 13:54

Vasek diky, idem pozret ten topic.
gilberty23

Další

Zpět na Různé