Přihlašovací jméno
Heslo
Přihlásit
Neodhlašovat
info
Přihlásit pomocí Facebooku

Re: Google Android a hudba

Příspěvekod nooly » 10 srp 2011 13:31

Konecne na Androida portovali milkytracker :]

http://anddev.at.ua/load/applications/m ... 5/3-1-0-13
nooly

Příspěvekod dendy » 11 srp 2011 17:49

toto tiez nevyzera spatne

http://uloops.net/umc/features.php
Obrázek
dendy

Příspěvekod psk501 » 11 srp 2011 19:16

to je na nic- Vsechno co udelas se nahrava na net a nasledne z neho streamuje, takze bez pripojeni si neskrtnes a je to proste divne a zdlouhave.
psk501

Příspěvekod ploper » 12 srp 2011 12:14

knihovna libsdl byla na android udajne portovana, to vysvetluje ten milkytracker. vetsina zminenych aplikaci ma spis hrackoidni povahu vyhledem k tomu, jake jsou moznosti.

otazka trochu offtopic: opravdu potrebujete k praci nejakou brutalni nizkolatencni real-time syntezu? offline render nestaci? je 100ms velke omezeni, kdyz uvazime, ze je to mobilni platforma?
ploper

Příspěvekod dendy » 12 srp 2011 13:42

no.. ako sa to vedzme.. ja som v Nanostudiu na iphone dost castou pouzival miniklavesnicku na vybrnkanie nejakej mekodie.. alebo realtivme nahravanie beatov tukanim na pady v TRG sampleri.. alebo nahravanie automatizacii... alebo standalone syntaky - som realtime nahraval melodiu ktoru som si potom cez audio copy-paste prenasal do nanostudia.. takze po tejto stranke ano, velka letencia je pre serioznejsiu pracu dost vyrazny problem...

proste to su veci bez ktoryh sa teoreticky zaobides, niektore sa daju viac-ci menej pracne obist, ine nie.. ale vo vsetobecnosti prave toto je ten zasadny rozdiel oproti serioznemu prostrediu a len hrackam a presne preto sa developerom moc nechce zatial komplexnejsie aplikacie riesit pre android platformu.. myslim fakt seriozne veci ako su Nanostudio, iSequence, Xewton, Intua Beatmaker2 .. alebo syntaky ako Sunrizer, NLog, iSyn poly .. atd
dendy

Příspěvekod ploper » 12 srp 2011 14:42

od verze 3.1 je mozne psat v jave usb drivery - tedy snad i ke zvukovym kartam. nicmene jsem to netestoval a tak nevim, ale snad by to problemy s latenci audia mohlo resit.
ploper

Příspěvekod biscuit » 12 srp 2011 15:09

asi sem uz starej, ale tohle mi zavani trochu sebemrskacstvim :-)
biscuit

Příspěvekod ploper » 12 srp 2011 15:23

upresnim: stvoritel aplikace prida podporu nejakeho kusu hw, aniz by musel obchazet jednotlive vrstvy.
to je spis idea, netvrdim ze se tak stane ;)
ploper

Příspěvekod ploper » 20 srp 2011 19:23

podam maly report o libpd:

jal jsem se zkouset tuto knihovnu, ktera umoznuje spustit patche z puredata na androidech a dalsich. PdWebkitDroid, jakesi primitivni webove rozhrani, nabizi hotove .apk, ktere ovsem muj archos tablet nespolknul. problem je v pozadavku na symetricky samplerate adc i dac, adc na mem tabletu umi max 8000hz a to PdWebkitDroidu nestaci. Stahl jsem si zdrojaky, vypnul podporu adc a aplikace se spustila. z neznamych duvodu webove rozhrani pada, nicmene patch se nacte a spusti (chyba nastane pri stisknuti padu).

ja osobne javou moc nevladnu, ale stalo by za trochu snahy napsat monome-klon spoustejici puredata patche. o zabavu by bylo postarano, patche se daji umistit na sd kartu a v pc upravit.

ploper

Příspěvekod komasix » 20 zář 2011 16:29

znáte tohle?
https://market.android.com/details?id=d ... nfirmation
https://market.android.com/details?id=c ... rch_result
vypadá to perfektně pokusim se otestovat.... případně jiný typ na kontroler?
komasix

Příspěvekod komasix » 21 zář 2011 12:51

tak se mi to nepovedlo zprovoznit. Je to na mne nějaký složitý... kdyby se to někomu podařilo rozchodit dejte prosím vědět. (jedná se android aplikaci ovládající DAW přes Wifi. Transport, mix a podobně. Kdyby to fungovalo byl by to sen...)
komasix

Příspěvekod ploper » 22 zář 2011 18:58

pokud vim, existuje single touch verze touchosc, coz je (soude podle screenshotu) neco podobneho...

EDIT: nicmene od cehokoli vyuzivajiciho WiFi necekej nejake zazracne latence. bluetooth je na tom, pokud vim, lepe. napr. androidome (androidi monome klon) je na live temer nepouzitelny. dalsi moznost je spojeni pres usb kabel, ale to zadna aplikace zrejme neumi (vim ze se da pres kabel sitovat pomoci adb)
ploper

Příspěvekod komasix » 23 zář 2011 07:59

ten TouchDaw by měl umět jet přes USB ale to nastavení je pro mne moc složitý...
komasix

Příspěvekod ploper » 23 zář 2011 09:05

http://www.humatic.de/htools/touchdaw/man_midi.htm

rad bych pomohl, ale nemam google market ani froyo
ploper

Příspěvekod ploper » 13 říj 2011 09:22

tak změna, pořídil jsem si froyo romku s google marketem. jestli zájem trvá, můžu se na to přes víkend mrknout. předpokládám, že vlastníš windows, já tu mám k dispozici sedmičky.
ploper

PředchozíDalší

Zpět na Software pro mobilní zařízení